Vilniuje buvo dalinami kelialapiai į akmenslydžio Europos čempionatą

Sekmadienį Vilniuje finišavusiame Lietuvos akmenslydžio (kerlingo) čempionate aukso medalius iškovojo Tado Vyskupaičio "T-Rink" vyrų komanda ir Astos Vaičekonytės "Kaunas CC" moterų ekipa. Taip pat Lietuvos pirmenybių medalius išsidalino ir neįgalieji sportininkai.

Vilniaus "Akropolyje" vykusiame renginyje vienu metu skirtinguose takeliuose žaidė ir vyrai, ir moterys, ir neįgalieji, ir vaikai. Akmenslydžio žaidimas didžiausiame Vilniuje prekybos centre pritraukė nemažą kavinėse ir ledo arenos aplinkoje susibūrusių smalsuolių dėmesį.

Vyrų finale Tado Vyskupaičio "T-Rink" komanda 2-0 nugalėjo praėjusių metų čempionę Konstantino Rykovo "Forsarus Boys" ekipą. Pirmąjį susitikimą Tado Vyskupaičio komanda laimėjo 6:3, o antrąjį - 6:4. Grupės etape šios abi komandos pasidalino po pergalę. Būtent tuomet "T-Rink" komanda ir patyrė vienintelį pralaimėjimą šiame čempionate.

"T-Rink" ekipai atstovavo Tadas Vyskupaitis, Vytis Kulakauskas, Laurynas Telksnys ir Vidas Sadauskas. Kapitonas T. Vyskupaitis, kuris su komanda čempionų titulą susigrąžino po metų pertraukos, džiaugėsi, kad varžybos vyko Lietuvoje.

"Pernai teko "pasidžiaugti" vicečempionų titulu, todėl džiaugiamės, kad susigrąžinome čempionų vardus. Jei neklystu, Lietuvos čempionais tapome septintą kartą. Šis čempionatas ypatingas tuo, kad tai retas atvejis, kuomet pirmenybės vyko Lietuvoje. Kadangi mes neturime akmenslydžio bazės, tai nuo 2010 metų visi Lietuvos čempionatai vyko Rygoje (Latvija). Tik pernai pavyko sugrįžti į Lietuvą ir žaidėme Kaune, o šiemet - Vilniuje", - kalbėjo T. Vyskupaitis.

Čempionų ekipos kapitonas džiaugėsi, kad Lietuvoje auga konkurencija ir, norint iškovoti aukso medalius, reikia įdėti daug pastangų. Papildomos motyvacijos suteikė ir noras atsirevanšuoti "Forsarus Boys" komandai už nesėkmę praėjusiais metais.

"Kaip ir kiekviename sporte, rungtynės gali pasvirti į vieną arba kitą pusę. Viskas priklauso nuo to, kaip komanda susikoncentruoja ir nusiteikia konkrečioms varžyboms. Galbūt šiemet mums pavyko geriau tą padaryti. Smagu, kad turime rimtus konkurentus, su kuriais varžomės dėl titulo. Konkurencija po truputį auga. Tas pats ir moterų varžybose - yra ne viena stipri komanda ir iki pat pabaigos nebuvo aišku, kas laimės", - pasakojo T. Vyskupaitis.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos "DE-arch" komanda po papildomo kėlinuko 8:6 įveikė Pauliaus Rymeikio "MC Hammer" atstovus.

Intriguojančiame moterų čempionato finale Astos Vaičekonytės "Kaunas CC" komanda 2-0 nugalėjo daugkartinę šalies čempionę Virginijos Paulauskaitės ekipą. Pirmąsias rungtynes kaunietės laimėjo 4:2, o antrąsias - 5:4, nors dar po penkių kėlinukų atsiliko 2:4.

"Labai džiaugiamės pergale. Iš tikrųjų mes labai daug laiko skyrėme treniruotėms Rygoje. Lietuvoje neturime kerlingui pritaikyto ledo, todėl teko investuoti nemažai pinigų ir kiekvieną savaitgalį vykti į Latviją. Manau, kad tai atsipirko", - po finalo mintimis dalinosi A. Vaičekonytė.

Tam, kad Vilniaus "Akropolio" ledas būtų pritaikytas akmenslydžiui, teko kviestis specialistus iš Latvijos. A. Vaičekonytė džiaugėsi, kad sąlygos buvo geros.

"Buvo tam tikrų niuansų su ledu, bet profesionalus ledo paruošėjas iš Latvijos įdėjo labai daug pastangų, kad ledas būtų tinkamas čempionatui. Esame labai dėkingi, kad galėjome žaisti praktiškai tokiomis pat sąlygomis, kokios yra Rygoje", - pabrėžė A. Vaičekonytė, kurios komandoje taip pat žaidė Lina Janulevičiūtė, Gražina Eitutienė ir Akvilė Rykovė.

Lietuvos čempionai iškovojo teisę atstovauti šaliai rudenį vyksiančiame Europos čempionate.

"Laukia ilgas ir sunkus pasiruošimas. Vėl gyvensime Rygoje, - šypsojosi A. Vaičekonytė. - Praėjusių metų pabaigoje mūsų rinktinė Europos čempionato B divizione užėmė ketvirtą vietą. Tai - kol kas aukščiausias laimėjimas. Kovojome su tokiomis komandomis kaip Norvegija ir Turkija. Nors pralaimėjome, bet tokio aukšto žaidimo lygio dar niekada nebuvome pasiekusios. Manau, kad Lietuvoje lygis auga, o jei dar atsirastų ir kerlingui pritaikytas ledas, tai būtų galima užauginti dar daugiau talentingų žaidėjų".

Bronzos medaliai atiteko 2017 metų Lietuvos čempionei Gaivos Valatkienės "Slydžio" komandai, kuri mažajame finale 10:2 nugalėjo Rasos Abelytės "Double ViKa" atstoves.

Kartu buvo surengtas ir Lietuvos neįgaliųjų akmenslydžio čempionatas. Vis daugiau dėmesio skiriant neįgaliųjų sporto plėtrai, atsiranda galimybių žmonėms išbandyti ir šią sporto šaką, kuri yra ir paralimpinių žaidynių programoje.

Čempionais tapo Andrejaus Daškevič "Forsarus" (Kaunas) akmenslydininkai, kurie du kartus - 9:3 ir 10:1 - nugalėjo Lino Joniškio (Vilnius) ekipą.

Vaikų varžybose triumfavo D. Ramažausko komanda, kuri tik dėl papildomų rodiklių aplenkė antrąją vietą užėmusią M. Junevičiaus ekipą.

Akmenslydis Varžybos Europos čempionatas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Birželio 5-7 dienomis sostinė alsuos itališka kultūra ir visą savaitgalį kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat – Vilniuje. Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų. „Idėja karnavalui kilo labai spontaniškai. Venecijos karnavalas mums įstrigo kaip itin ryškus Italijos vaizdinys, todėl panorome tą ryškumą atnešti...
Video
Sostinės policijos pareigūnai šalia Švč. Dievo motinos užtarėjos sentikių cerkvės sulaikė vyrą, įsigijusį narkotinių medžiagų. Už areštinės grotų atsidūrė ne tik jis, bet ir dvi moterys. Gegužės 27 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai tikrino informaciją dėl narkotinių medžiagų platinimo sostinės Naujininkų rajone. Netoli Vilniaus Švč. Dievo motinos užtarėjos sentikių cerkvės pareigūn...
Savivalda
Vilniaus savivaldybė šią vasarą užsibrėžusi vaikus užimti kuo prasmingiau ir intensyviau – skyrė papildomą finansavimą 15 eurų krepšeliui (NVŠ) gauti. Miesto taryba skyrė 100 tūkst. Eur neformaliajam vaikų švietimui, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – dar 554 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms ir kitoms neformalioms veikloms. Beveik 21 tūkst. vaikų turės galimybę dalyvauti NVŠ programos organizuojamose veiklose visą vasarą. „Labai džiaugiuosi ski...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybei prieš savaitę priėmus rezoliuciją dėl pagalbos sostinės sportui, paveiktam koronaviruso pandemijos, sektoriaus atstovai gali pretenduoti į nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatas. Iniciatyva skirta sumažinti Vilniaus sporto ir sveikatingumo įstaigų nuostolius, kurių patyrė negalėdamos įprastai vykdyti planuotos veiklos. „Suprasdami nepavydėtiną situaciją, kurioje atsidūrė sostinės sporto mokyklos ir sveika...
Įvykiai
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ modernizuos Žemųjų Panerių vandenvietę ir ženkliai pagerins Vilkpėdės bei Žemųjų Panerių gyventojams tiekiamo vandens savybes. Bendrovė jau išsirinko rangovą (juo tapo UAB „Eigesa“) ir pasirašė rangos sutartį darbams už 2,4 mln. eurų. „Investicija į Žemųjų Panerių vandenvietę – tai dalis mūsų įsipareigojimų klientams tiekti nepriekaištingos kokybės vandenį. Vandenvietė eksploatuojama jau kelios d...
Sveikata
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 4 d. duomenimis: Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1687 Sergančių žmonių skaičius: 334 Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3 Mirusiųjų nuo koronaviruso žmonių skaičius: 71 Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 9 Pasveikusių žmonių skaičius: 1273 Izoliacijoje esančių žmonių skaičius:  294 Paveiktomis teritorijomis laikomos visos...
Įvykiai
Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą, kaip ir visą Lietuvos kultūros ir meno bendruomenę, sukrėtė skaudi žinia: eidamas 77-uosius gyvenimo metus, mirė mylimas kolega, garsus teatro ir kino aktorius Gediminas Girdvainis. Gediminas Girdvainis gimė 1944 m. sausio 19 d. Kretingoje. Baigęs Konservatoriją, metus vaidino Šiaulių, vėliau – Valstybiniame jaunimo teatre. Nuo 1994 m. buvo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius. Gedimino Girdvainio kūrybinėje biogra...
Verslas
Ketvirtadienį sostinėje duris atvėrė atnaujintas pagrindinis tinklo „Kentucky Fried Chicken“ (KFC) restoranas Lietuvoje. Naujoje vietoje – Gedimino pr. 5, įsikūręs restoranas renovuotas atsižvelgiant į šiuolaikines tendencijas, naudojant kuo natūralesnes medžiagas. Nauja, moderni erdvė aprūpinta skaitmeniniais kioskais ir meniu stendais, siekiant sukurti kuo daugiau patogumo klientams. Iš Gedimino pr. 1 į Gedimino pr. 5 persikėlusiame ir atnaujintame resto...
Įvykiai
Lietuvos paštas penktadienį, birželio 5 d., išleidžia pašto ženklą ,,Vilniaus Gaono 300-osios gimimo metinės“. Pašto ženklo nominalas – 0,81 Eur, tai reiškia, kad ženklu pažymėtus laiškus galima siųsti į užsienio šalis. Pašto ženklo tiražas – 20 000. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Gedimino pr. 7, birželio 5 d, penktadienį.   Išleisti pašto ženklą, skirtą Viln...