VU kultūros centras kviečia į menų terapijos savaitę

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras, prisidėdamas prie VU 440 metų jubiliejaus minėjimo, papildo teikiamų dovanų sąrašą menų terapijos programomis. Gegužės 13–17 d. vyks nemokami užsiėmimai, skirti supažindinti visuomenę su gydomąja meno galia.

Kai emocijas per sunku ar neįmanoma išreikšti žodžiais, jas galima išreikšti per muzikos garsus, piešinį, kūną, vaidmenis ar raštą, kurie gali užpildyti tuštumą. VU Kultūros centras kviečia nebijoti tos tuštumos, o atsiverti naujai, autentiškai patirčiai.

MUZIKA. Gegužės 13 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

Muzikos terapija grindžiama suvokimu, kad kiekvienas žmogus yra muzikali būtybė. Muzika iš esmės susijusi su gyvybingumu: muzikos pulsas ir ritmai kyla iš širdies veiklos, kvėpavimo ar judėjimo; melodijos randasi juokiantis, verkiant, šūkaujant ar dainuojant; visas patiriamų emocijų  spektras  yra  išgyvenamas  muzikos  dermėse, harmonijose, ritmuose. Kiekvienas reaguoja į muziką ir geba kurti muzikinius ryšius. Muzikuoti su kitu asmeniu muzikos terapijoje tolygu bendrauti, bendradarbiauti: muzikiniai gabumai, muzikinis pasirengimas tam nėra būtini.

VU ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jungtinės muzikos terapijos magistrantūros programos studentai kvies dalyvius į saugią kūrybinę erdvę, kurioje be žodžių išreiškiamos mintys ir jausmai.

PSICHODRAMA. Gegužės 14 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

Psichodrama – tai psichoterapijos sistema, besiremianti J. L. Moreno vaidmenų teorija ir naudojanti veiksmo metodus vidiniam pasauliui tyrinėti. Psichodramoje žmogus tampa savo problemų „herojumi“. Žaisdamas vaidmenų žaidimą jis laisvai reiškia jausmus, atkuria problemines situacijas, o kiti dalyviai, atlikdami papildomus vaidmenis, jam padeda geriau įsijausti ir gauti naujos emocinės ir kognityvinės informacijos. Grupės nariai taip pat turi galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus ir mokytis juos įveikti.

Į pažintinę psichodramos sesiją kviečia VU alumnė, psichologė, psichodramos asistentė Toma Juciūtė ir teatrologė, Psichodramos draugijos narė Gintarė Kazakevičienė.

ŠOKIS. Gegužės 15 d. 18.30 val. | VU centriniai rūmai (Universiteto g. 3)

Šokio terapija yra viena iš keturių oficialiai pripažintų meno terapijos krypčių. Ji skatina suvokti savo kūno, proto ir sielos visumą ir keisti tai, kas trukdo gyventi. Jos metu stebima, kaip žmogus supranta ir interpretuoja erdvę, laiką, judesį įvairiomis emocinėmis temomis. Kūno kalba leidžia neverbaliai pasakyti tai, ko galbūt niekada nepasakytume balsu, todėl ji stiprina pasitikėjimą savimi, skatina savižiną ir kaip niekas kitas apnuogina nemalonią tiesą, parodydama problemas, kurias reikia suvokti, išgyventi ir integruoti arba pakeisti. Šokis atskleidžia tas asmenybės dalis, kurios net nėra įsisąmonintos.

Pažintinį šokio terapijos užsiėmimą ves VU Kinetinio teatro režisierius, choreografas Andrius Pulkauninkas.

DAILĖ. Gegužės 16 d. 18 val. | VU centrinė biblioteka (Universiteto g. 3)

Dailės terapija laikoma viena labiausiai išplėtotų meno terapijos sričių. Vizualaus meno kūrybinių priemonių įvairovė ir terapiniai jų naudojimo būdai padeda išreikšti viduje susikaupusius išgyvenimus, įsisąmoninti jausmus ir poreikius, analizuoti ne visada malonias praeities situacijas ir įžvelgti jų prasmes dabartyje. Nereikia nei būti dailininku, nei mėgti piešti, kad galėtumėte visavertiškai dalyvauti dailės terapijos užsiėmime ir gerinti savo emocinę sveikatą.

Pažintinę sesiją ves Eglė Vilpišauskienė, dailės terapijos magistro laipsnį įgijusi Menų terapijos centre „Metafora“ (Barselona).

KINAS. Gegužės 16 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

„Neatsimenu filmo pavadinimo, bet ten yra toks kadras…“ Ar turi filmą, kurio kadras nepamirštamas, dažnai prisimenamas? Kodėl tą patį filmą žiūrėję žmonės įsimena skirtingus kadrus? Kino drama – tai psichodramos metodas, kurio metu simuliacinėje erdvėje gali išgyventi įsimintiną kino kadrą ir bandyti suvokti, ką tai sako apie tave. Tai žaismingas ir gilus būdas pažinti save.

Kino terapijos užsiėmimą ves Vilniaus Jėzuitų gimnazijos pedagogė, režisierė Vida Lipskytė, turinti ir psichodramos vadovo kvalifikaciją. Dalyviai kviečiami į grupinę terapiją, nes, pasak V. Lipskytės, save geriausiai pažįstame per santykį su kitais žmonėmis.

POEZIJA. Gegužės 17 d. 16.30 val. | VU centrinė biblioteka (Universiteto g. 3)

Poezijos terapija – tai pagalbos žmogui būdas, padedantis pasijusti visapusiškai sveikesniam. Pasitelkiant pagalbon knygą, sukuriamas gydančių gamtos galių poveikis žmogui, t. y. stiprinamos dvasinės psichinės galios, darančios poveikį kūnui. Poezijos terapija apima ir literatūrą, ir žmonių grupę, su kuria dirbama, ir patį poezijos terapeutą.

„Kai turime daugiau sveiko prado, ligas įveikiame lengviau“, – teigia pažintinio užsiėmimo vadovė Jūratė Sučylaitė. Anot jos, poetinė terapija gali padėti visiems, kuriems reikia išgyventi vienokią ar kitokią kančią, ir net sveikiesiems, norintiems geriau pažinti save ir dvasiškai augti.

J. Sučylaitė 1985 m. baigė Kauno medicinos institutą, dirbo Kauno psichiatrijos ligoninėje gydytoja. Išvykusi į Klaipėdą 2006 m., universitete dėsto poezijos terapijos, psichikos sveikatos priežiūros, edukologijos, ekspresyviosios terapijos kursus.

Registracija į užsiėmimus oficialiame 440 dovanų tinklalapyje.

Vilniaus universitetas
VU Vilniaus universitetas Kultūros centras Menų terapija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Tai vienas seniausių paminklų Vilniuje, Maironio gatvėje, netoli tilto į Užupį, stovintis paminklas skirtas 16-mečiam berniukui, kuris potvynio metu gelbėdamas patvinusioje Vilnelėje žydų mažą berniuką, tačiau abu nuskendo. Miesto taryba po tragedijos pradėjo rinkti lėšas paminklui krikščioniško pasiaukojimo pagrindu įamžinti. Į antkapį panašus paminklas atidengtas 1934 m. Tai nedidelis, iš tamsaus granito nukaltas paminklas, kurio viršuje yra Aušros Vartų...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos 2019-2020 m. sezoną pradės rugsėjo 21 dieną, namuose vyksiančia dvikova prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.  Po savaitės, rugsėjo 28 dieną, „Rytas“ Vilniuje susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“. Antrosios rungtynės su uostamiesčio komanda „Švyturio“ arenoje įvyks lapkričio 24 dieną. Pirmoji vilniečių akistata su Kauno „Žalgiriu“ įvyks spalio 20 dieną, „Siemens“ arenoje. Paskutinį reguliariojo sezono „El Classico“ m...
Įvykiai
Paskutinį vis dar lepinančios vasaros šeštadienį, rugpjūčio 31 dieną, Katedros aikštę užlies lietuvių publikai puikiai pažįstamos ir itin pamėgtos užsienio bei lietuvių atlikėjų grupės. Vilniaus širdį privers smarkiau plakti kosmopolitų kompanija, kurią vienija vitališkas ir stilistiškai margas laužytų ritmų, drum’n’bass, flamenko, balkanų ir kitokios „world“ muzikos bei energingo klubinio skambesio mišinys – tai grupė „N.O.H.A.“. Po šios grupės koncerto į...
Įvykiai
Jei per artimiausias išeigines ištrūkti iš miesto nepavyks, sostinė savaitgaliui turi paruošusi ne vieną dėmesio vertą renginį. Pramogų spektras iš tiesų platus: nuo sportinių veiklų iki koncertų ir ekskursijų. Tad savaitgalį namuose nelindėkite – priešaky dvi spalvingos dienos, tad bent vieną jų įsitraukite į veiklas, skirtas ir mažiems, ir vyresniems nuotykių ieškotojams mieste. Šalies dviratininkus subursiantis „IKI Velomaratonas“ Rugpjūčio 18 d., sekma...
Įvykiai
Jau rugpjūčio 22 dieną Vilniuje startuoja registracija į plaukimo mokymosi grupes. Vilniaus miestas kviečia mokytis plaukti ir savo įgūdžius tobulinti 7-15 metų vaikus. Prisiminus birželio mėnesį finišavusį projektą „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, kurio metu plaukti Lietuvos sostinėje mokėsi 2430 antrokų, neabejojama, kad naujos grupės bus užpildytos labai greitai. VšĮ „Sveikas miestas“, administruojantis naująjį Fabijoniškių baseiną, siekia...
Kriminalai
Rugpjūčio 14 d. 00 val. 40 min. Vilniuje, T. Ševčenkos g. viešbučio kambaryje pas merginą (gimusi 1991m.) buvo rasti 5 vnt folijos lankstinukų su viduje esančiais milteliais, kaip įtariama narkotinė medžiaga. Rugpjūčio 14 d. 10 val. 20 min. Vilniaus r., Raudondvario k., Žirgų g., įmonei UAB „YIT Lietuva", atliekant kelio kasimo darbus, rasta žmogaus kaukolė ir kaulų dalys. Aplinkybės aiškinamos. 2019-08-14 22 val.45 val. Vilniuje, Stoties g. prie kavinės -...
Įvairios
Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta. Statybos paslaugų koncerno YIT vykdantysis viceprezidentas miestų plėtrai Juha Kostiainen sako, kad tokį modelį šiandien keičia „20 minučių miesto“ koncepcija, kurios idėja – visų gyventojui reikiamų paslaugų nuo namų ir darbovietės pasiek...
Įvykiai
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB “Vilniaus nacionalinis stadionas” skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso. Teisėjų atrankos kolegija, susipažinusi su skundo argumentais, nusprendė, kad skunde nekeliama tokių teisės klausimų, kurie atitiktų bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus. Teisėjų atrankos kolegijos vertinimu, skundo argument...
Savivalda
Šiemet sostinės savivaldybė planuoja įrengti iš viso 50 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Naujomis net 25 vaikų žaidimo aikštelėmis jau džiaugiasi Antakalnio, Verkių, Lazdynų, Fabijoniškių, Justiniškių, Pašilaičių, Naujamiesčio, Karoliniškių rajonų mažieji vilniečiai, o iki metų pabaigos aikštelės pradžiugins ir kituose rajonuose gyvenančius vaikus. „Vaikų žaidimų aikštelė – universali erdvė, kurioje yra ugdomi ne tik vaikų socialiniai įgūdžiai, bet...