VU kultūros centras kviečia į menų terapijos savaitę

Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras, prisidėdamas prie VU 440 metų jubiliejaus minėjimo, papildo teikiamų dovanų sąrašą menų terapijos programomis. Gegužės 13–17 d. vyks nemokami užsiėmimai, skirti supažindinti visuomenę su gydomąja meno galia.

Kai emocijas per sunku ar neįmanoma išreikšti žodžiais, jas galima išreikšti per muzikos garsus, piešinį, kūną, vaidmenis ar raštą, kurie gali užpildyti tuštumą. VU Kultūros centras kviečia nebijoti tos tuštumos, o atsiverti naujai, autentiškai patirčiai.

MUZIKA. Gegužės 13 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

Muzikos terapija grindžiama suvokimu, kad kiekvienas žmogus yra muzikali būtybė. Muzika iš esmės susijusi su gyvybingumu: muzikos pulsas ir ritmai kyla iš širdies veiklos, kvėpavimo ar judėjimo; melodijos randasi juokiantis, verkiant, šūkaujant ar dainuojant; visas patiriamų emocijų  spektras  yra  išgyvenamas  muzikos  dermėse, harmonijose, ritmuose. Kiekvienas reaguoja į muziką ir geba kurti muzikinius ryšius. Muzikuoti su kitu asmeniu muzikos terapijoje tolygu bendrauti, bendradarbiauti: muzikiniai gabumai, muzikinis pasirengimas tam nėra būtini.

VU ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jungtinės muzikos terapijos magistrantūros programos studentai kvies dalyvius į saugią kūrybinę erdvę, kurioje be žodžių išreiškiamos mintys ir jausmai.

PSICHODRAMA. Gegužės 14 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

Psichodrama – tai psichoterapijos sistema, besiremianti J. L. Moreno vaidmenų teorija ir naudojanti veiksmo metodus vidiniam pasauliui tyrinėti. Psichodramoje žmogus tampa savo problemų „herojumi“. Žaisdamas vaidmenų žaidimą jis laisvai reiškia jausmus, atkuria problemines situacijas, o kiti dalyviai, atlikdami papildomus vaidmenis, jam padeda geriau įsijausti ir gauti naujos emocinės ir kognityvinės informacijos. Grupės nariai taip pat turi galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus ir mokytis juos įveikti.

Į pažintinę psichodramos sesiją kviečia VU alumnė, psichologė, psichodramos asistentė Toma Juciūtė ir teatrologė, Psichodramos draugijos narė Gintarė Kazakevičienė.

ŠOKIS. Gegužės 15 d. 18.30 val. | VU centriniai rūmai (Universiteto g. 3)

Šokio terapija yra viena iš keturių oficialiai pripažintų meno terapijos krypčių. Ji skatina suvokti savo kūno, proto ir sielos visumą ir keisti tai, kas trukdo gyventi. Jos metu stebima, kaip žmogus supranta ir interpretuoja erdvę, laiką, judesį įvairiomis emocinėmis temomis. Kūno kalba leidžia neverbaliai pasakyti tai, ko galbūt niekada nepasakytume balsu, todėl ji stiprina pasitikėjimą savimi, skatina savižiną ir kaip niekas kitas apnuogina nemalonią tiesą, parodydama problemas, kurias reikia suvokti, išgyventi ir integruoti arba pakeisti. Šokis atskleidžia tas asmenybės dalis, kurios net nėra įsisąmonintos.

Pažintinį šokio terapijos užsiėmimą ves VU Kinetinio teatro režisierius, choreografas Andrius Pulkauninkas.

DAILĖ. Gegužės 16 d. 18 val. | VU centrinė biblioteka (Universiteto g. 3)

Dailės terapija laikoma viena labiausiai išplėtotų meno terapijos sričių. Vizualaus meno kūrybinių priemonių įvairovė ir terapiniai jų naudojimo būdai padeda išreikšti viduje susikaupusius išgyvenimus, įsisąmoninti jausmus ir poreikius, analizuoti ne visada malonias praeities situacijas ir įžvelgti jų prasmes dabartyje. Nereikia nei būti dailininku, nei mėgti piešti, kad galėtumėte visavertiškai dalyvauti dailės terapijos užsiėmime ir gerinti savo emocinę sveikatą.

Pažintinę sesiją ves Eglė Vilpišauskienė, dailės terapijos magistro laipsnį įgijusi Menų terapijos centre „Metafora“ (Barselona).

KINAS. Gegužės 16 d. 18 val. | VU Kultūros centras (M. K. Čiurlionio g. 21)

„Neatsimenu filmo pavadinimo, bet ten yra toks kadras…“ Ar turi filmą, kurio kadras nepamirštamas, dažnai prisimenamas? Kodėl tą patį filmą žiūrėję žmonės įsimena skirtingus kadrus? Kino drama – tai psichodramos metodas, kurio metu simuliacinėje erdvėje gali išgyventi įsimintiną kino kadrą ir bandyti suvokti, ką tai sako apie tave. Tai žaismingas ir gilus būdas pažinti save.

Kino terapijos užsiėmimą ves Vilniaus Jėzuitų gimnazijos pedagogė, režisierė Vida Lipskytė, turinti ir psichodramos vadovo kvalifikaciją. Dalyviai kviečiami į grupinę terapiją, nes, pasak V. Lipskytės, save geriausiai pažįstame per santykį su kitais žmonėmis.

POEZIJA. Gegužės 17 d. 16.30 val. | VU centrinė biblioteka (Universiteto g. 3)

Poezijos terapija – tai pagalbos žmogui būdas, padedantis pasijusti visapusiškai sveikesniam. Pasitelkiant pagalbon knygą, sukuriamas gydančių gamtos galių poveikis žmogui, t. y. stiprinamos dvasinės psichinės galios, darančios poveikį kūnui. Poezijos terapija apima ir literatūrą, ir žmonių grupę, su kuria dirbama, ir patį poezijos terapeutą.

„Kai turime daugiau sveiko prado, ligas įveikiame lengviau“, – teigia pažintinio užsiėmimo vadovė Jūratė Sučylaitė. Anot jos, poetinė terapija gali padėti visiems, kuriems reikia išgyventi vienokią ar kitokią kančią, ir net sveikiesiems, norintiems geriau pažinti save ir dvasiškai augti.

J. Sučylaitė 1985 m. baigė Kauno medicinos institutą, dirbo Kauno psichiatrijos ligoninėje gydytoja. Išvykusi į Klaipėdą 2006 m., universitete dėsto poezijos terapijos, psichikos sveikatos priežiūros, edukologijos, ekspresyviosios terapijos kursus.

Registracija į užsiėmimus oficialiame 440 dovanų tinklalapyje.

Vilniaus universitetas
VU Vilniaus universitetas Kultūros centras Menų terapija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – šiandien pasimėgauti gintariniu lietumi kviečia Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu Palangą“. Jos metu renginių bei pramogų nestigs nei mažiems, nei jauniems, nei pagyvenusiems – bus daug muzikos, sportini...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ ir antrose pusfinalio rungtynėse dominavo ir tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe–LKL“ finalą. Nuo pat pradžios rungtynes kontroliavę vilniečiai rezultatu 83:70 (25:12, 24:15, 19:19, 15:24) susitvarkė su „Neptūnu“ 83:70 ir antrus metus iš eilės žengė į didįjį finalą. Pusfinalio serija baigėsi „Ryto“ triumfu 2-0. „Ryto“ krepšininkai situaciją kontroliuoti pradėjo nuo pat susitikimo pradžios ir jau po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą...
Kultūra
Į Vilniaus rotušę šiandien rinkosi poezijos ir meno mylėtojai, „Poezijos pavasario“ laureatai – sostinės meras Remigijus Šimašius apdovanojo tarptautinio festivalio laureatą poetą Artūrą Valionį. Už knygas „Iš natų“ ir „π-moll“, aktyvią kultūrinę veiklą, poeziją muzikoje kūrėjui atiteko 2 tūkst. eurų premija. Poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ jau 55-asis. „Susitikimai su Poezija kiekvieną pavasarį – ypatingas įkvėpimas. Šiemet įvairiose miesto erdvė...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybėje numatyta beprecedentė Lietuvoje visos administracijos reforma. Jeigu sostinės Tarybą kitą savaitę pritars šiam klausimui, savivaldybės administracija priartės prie geriausių ir moderniausių šiuo metu pasaulyje veikiančių viešojo valdymo modelių, o vilniečiams paslaugos bus suteikiamos greičiau. „Įvairiais sprendimais, duomenų atvėrimu, moderniais klientų aptarnavimo metodais jau kuris laikas sėkmingai triname atstumą tarp vieš...
Įvykiai
Likus kiek daugiau nei savaitei iki registracijos į Vilniaus mokyklas pabaigos, Vilnius skaičiuoja, kiek moksleivių sulauks kitais mokslo metais: iki šiol jau užregistruota 12 tūkst. moksleivių, daugiau kaip 6 tūkst. jų ateis į pirmąsias klases. Į 5-ąsias klases užsiregistravo 1738, į 9-ąsias – 2973 mokiniai. Elektroninius prašymus dar galima suskubti pateikti iki gegužės 31 dienos. Prašymą pateikti paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti https://svi...
Savivalda
Gegužės 22 dieną Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senamiesčio rūmuose ir susitiko su VGTU rektoriumi  Alfonsu Daniūnu, VGTU Kūrybinių industrijų ir Architektūros fakultetų atstovais. Susitikimo metu Vilniaus meras padėkojo VGTU ir Architektūros fakulteto studentams bei dėstytojams, dalyvaujantiems miesto puoselėjime. Urbanistikos katedros studentams ir dėstytojams jis įteikė padėkas ir atminim...
Įvykiai
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ praneša, kad savo artimųjų kapus Rokantiškėse ir Karveliškėse lankančių vilniečių patogumui du artimiausius savaitgalius iš eilės 37-ojo ir 63-iojo maršrutų autobusai važiuos dažniau ir bus didesnės talpos – juose kursuos triašiai autobusai. Gegužės 25–26 d. ir birželio 1–2 d. 37-ojo maršruto autobusai važiuos kas 29 minutes, o 63-iojo maršruto autobusai – kas 25–29 min. Atnaujinti šių maršrutų autobusų eismo tvar...
Kultūra
Jubiliejinio sezono pristatymo spaudos konferencija buvo surengta neįprastoje vietoje – „Impuls“ sporto klube. Tuo LNOBT stengėsi pabrėžti, jog yra kupinas geros energijos ir 100-ąjį sezoną, kuriame numatytos net 5 premjeros, ketina pasitikti būdamas puikios formos. Teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas džiaugėsi, kad sulaukęs garbaus amžiaus – 100-ojo sezono LNOBT nepraranda puikios formos nei meniniu, nei fiziniu atžvilgiu: sporto klube „Impul...
Įvykiai
Latvijos oro linijos „airBaltic“ pristato naują išankstinio užsakymo meniu. Keleiviai gali rinktis iš 18 skirtingų ir šviežio maisto patiekalų, o jį užsisakyti – likus 24 valandoms iki skrydžio. „Baltijos šalių virtuvės šefai kruopščiai atrinko ir paruošė 7 naujus patiekalus, o 11 populiariausių –atnaujino. Pristatydami naująjį meniu ir siūlydami platų maisto asortimentą, taip pat ir specialius patiekalus, tinkančius vegetarams, glitimo netoleruojantiems,...