Vyrauja klaidinga nuomonė, kad įtvarai naudojami tik gydymui po traumos. Iš tiesų, galima išskirti kelis tipus įtvarų ir kelias situacijas, kuomet toks įtvaras turėtų būti naudojamas. Dažniausiai, kol sveikatos sutrikimų nepastebime, tol net nesusimąstome, kad galima būtų naudotiprevencines ar sustiprinančias priemones. O kai pajaučiame, kad reikalinga pagalbinė priemonė, reikia nustatyti, koks įtvaras tiktų labiausiai, kad nebūtų ribojami ar apsunkinti judesiai, bet funkcija būtų atlikta ir sanarys sutvirtintas.

Po stiprios rankos traumos ar operacijos reikalingas stipriausiai laikantis alkūnės įtvaras. Jis turi užtikrinti stabilią alkūnės poziciją, kad pažeidimas galėtų sugyti netrukdomas. Šio tipo įtvarai labiausiai varžo judesius, bet tokia ir yra jų paskirtis – laikyti ranką reikiamoje padėtyje. Įtvaras yra pilnai pritaikomas atsižvelgus į reikiamą dydį bei reguliavimo, judesio galimybes. Gali būti nustatytos alkūnės judesio ribos. Kartu gali būti imobilizuotas ir riešo sąnarys. Šio tipo alkūnės įtvaro kainos yra nemažos, bet jis užsakomas tik po specialisto konsultacijos ir pritaikomas tik tuomet, kai kiti įtvarai netenkina.

Jei jaučiate nesmagų jausmą kažkurioje lenkiamos alkūnės pozicijoje arba patyrėte lengvą sąnario traumą, taip pat esant uždegimui, rekomenduojama nešioti elastinį alkūnės įtvarą. Įtvaras šiek tiek riboja judesio amplitudę, sustiprina ir riboja alkūnės sąnarį. Įtvaras gali būti nešiojamas reabilitacijos metu, jo dėvėjimo laikas nėra ribojamas. Šio tipo įtvarai taip pat yra naudojami sportininkų sporto metu, kai jaučiamas sąnario nuovargis, norima apsaugoti nuo didesnių traumų, kai yra didelis treniruočių intensyvumas.

Įtvarai dėl savo formos bei gaminimui naudojamų medžiagų, anatomiškai priglunda prie rankos. Tokiu būdu užtikrinama optimali fiksacija bei patogus dėvėjimas. Įtvaras tolygiai spaudžia visą dengiamą plotą, todėl tokiu būdu yra suaktyvinama limfos gamyba, atliekamas mikro masažas, bei sumažinamas sausgyslių tempimas. Dėl šio efekto, sumažėja skausmas, aktyvėja kraujotaka, kremzlinio audinio gamyba.

Jei nesiskundžiate alkūnės skausmu, neturėjote traumų ar operacijų, tuomet įtvarą galima naudoti kaip sustiprinančią priemonę, kai sportas yra intensyvus ar alkūnė pavargsta greičiau nei kitos kūno vietos. Visais kitais atvejais, būtina pasitarti su specialistu, jis geriausiai sugebės parinkti reikiamą įtvarą pagal išsakytus simptomus ir realų vaizdą.