Lukiškių aikštė vienam vakarui virto siaučiančiu riedlenčių parku

Lipti ant riedlentės ir darniai judėti mieste gali ir vaikas, ir senjoras. Ypač kai pirmuosius žingsnius parodo ir įkvepia du riedlenčių profesionalai. Tokį padrąsinimą ketvirtadienio vakarą išgirdo į sostinės Lukiškių aikštėje vykusį SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuojamą darnaus judumo renginį susirinkę miestiečiai.

„Vasara yra puikus metas pakeisti savo kasdienius kelionių mieste įpročius ir išbandyti įvairias transporto priemones – dviračius, paspirtukus, riedlentes, atnaujintą viešąjį transportą, o taip pat ir dažnesnius pasivaikščiojimus pėsčiomis. Kasdienėms kelionėms mieste asmeninio automobilio dažnai nebereikia – vilniečiams tai parodyti nusprendėme organizuodami įvairius renginius, kurių metu jie galėtų išbandyti judumo alternatyvas, „užsikabinti“, o šiandien dėmesį skyrėme riedlentėms“, – pasakoja SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Triukų galima išmokti per savaitę

Vienam vakarui Lukiškių aikštė virto riedlenčių parku, kuriame vyko šias priemones įvaldžiusių riedėtojų varžybos. Kiekvienam teko minutė laiko parodyti profesionalumą ir geriausius triukus, kurie buvo užfiksuoti ir suguls į riedėjimo herojus pristatysiantį filmą.

Riedlenčių naujokams profesionalai pasakojo, kad universalesnė ilgoji riedlentė, longboard‘as, puikiai tinka pirmoms pamokoms, didesniems atstumams įveikti, o trumpoji riedlentė, skateboard‘as, labiau pritaikyta sportiniams triukams. Pradedantiesiems verta rinktis jau sukomplektuotas riedlentes ir neapsigauti susižavėjus ryškiais paveikslėliais – verčiau pasikonsultuoti su išmanančiais šį riedėjimo būdą.

„Riedlentės – labai įtraukiantis dalykas, kai pradedi važinėti, kelio atgal nebūna“, – prisipažino renginio ambasadorius Einius Žiukas, ant savo pirmojo skateboard‘o užlipęs dvylikos metų, norėdamas būti panašus į Antakalnio riedlenčių parke siaučiančius energingus, spalvingus žmones.

Nors pradėjęs mokytis jis patyrė, kad riedlentės – gana sudėtingas instrumentas, ir pirmus metus reikia kantrybės, per keliolika važinėjimosi aplinkai draugiška transporto priemone metų daug kas pasikeitė. Įvairių tarptautinių varžybų prizininkas, vadovaujantis Vilniaus vidaus riedlenčių parkui „Kablys“, pastebėjo kad triukus, kurių mokydavosi pusmetį, dabartiniai riedlentininkai su profesionalių mokytojų pagalba išmoksta per savaitę.

Naujokus mokė važiuoti ilgąja riedlente

Riedlentės Vilniuje vis dažniau iš parkų migruoja į gatves, žmonės jas mielai naudoja kasdienėms kelionėms.

„Buvo stereotipas, kad riedlentės skirtos vaikams, jaunuoliams, paskui įvyko perversmas – žmonės rieda į darbus, klasikinės riedlentės startuoja olimpiadose, vis daugiau merginų atsistoja ant grakščių mažų lentų, penny board‘ų. Vienas kitas žmogus pralaužė ribas, tada atsirado patogi riedėti aplinka, naujokai ateina į riedlenčių būrelius, mokyklas“, – pasakojo šį riedėjimą įvaldęs vilnietis, pats dažnai taip keliaujantis per miestą.

Renginio metu kiekvienas norintis galėjo ne tik sužinoti skirtumus tarp įvairių riedlenčių, bet ir patys jas išbandyti. Kol E. Žiūkas vertino riedlenčių varžybų triukus, profesionalus riedlenčių lenktynininkas, Anglijos vicečempionas Šarūnas Rasalas specialioje zonoje subūrė pasiryžusius pirmą kartą susipažinti su ilgosiomis riedlentėmis.

Longboard‘as man yra laisvė“, – sakė daugybę kartų Lietuvos garbę riedlenčių varžybose apgynęs profesionalas, tvirtai įsitikinęs, kad išmokti riedėti gali kiekvienas, ir renginio metu ant lentos pastatęs daugybę naujokų.

Jis tikino renginį Lukiškių aikštėje laikantis labai svarbiu žingsniu supažindinant miestiečius su ilgosiomis ir trumposiomis riedlentėmis. Vienas didžiausių profesionalo norų – kad žmonės išdrįstų jas išmėginti.

Pasirinkę įvairias programas, trenerius, pasirūpinę apsaugomis, ant riedlenčių vis dažniau atsistoja ir vyresnio amžiaus žmonės. Prieš keletą metų profesionalių riedlentininkų komanda, viename įmonės renginyje pasiūliusi pasimokyti važiuoti septyniasdešimtmetį perkopusiai buhalterei, liko gerokai nustebinta jos gebėjimų. Pasak E. Žiūko ir Š. Rasalo, mokytis nesunku turint geras apsaugas, kokybišką ir gerai sureguliuotą riedlentę, ir, žinoma, trenerius, kurie išduoda geros stovėsenos, saugių griuvimų paslaptis.

Lukiškių parke laikinai įsikūrusioje riedlenčių „žaidimų aikštelėje“ geriausiai pasirodę varžybų laimėtojai buvo apdovanoti originaliais medaliais ir prizais. Žmonės ne tik galėjo susipažinti su šio sporto, pramogos, gyvenimo būdo subtilybėmis, bet ir dirbtuvėse iš nebenaudojamos riedlentės pasigaminti sau mažą riedlentę, taip pat išmėginti grafičių meną.

Ryžtasi keisti keliavimo mieste įpročius

Ne vienas riedlentininkas prisipažino vasarą automobilius išleidžiantis atostogų.

„Vilnius patogus riedlentėms. Atvažiavę draugai iš Latvijos stebėjosi, kokios geros čia gatvės. Paskui net Rygoje geresnes gatvių atkarpas vadindavo „gabalėlis Vilniaus“, – įvertino E. Žiūkas.

Tuo metu jo kolega Š. Rasalas ne kartą yra sakęs, kad Lietuvos gatvėse vis daugėja ilgąsias riedlentes pamėgusių žmonių. Riedlentė, kaip ir paspirtukai, dviračiai, puikus sprendimas išlaisvinti miestą nuo spūsčių ir taršos.

Vilniaus miesto savivaldybė
Riedlentė Lukiškių aikštė Darnus judumas Įvykiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Aktyvaus gyvenimo būdo entuziastė Inga Žuolytė subūrė bendramintes mamas kartu su atžalomis prisijungti prie ekskursijos pėsčiomis Vilniaus senamiestyje. 3000 žingsnių ėjime su vaikiškais vėžimėliais dalyvavo būrys mamų su vaikais, tarp kurių – „Mamų radijo“ įkūrėja Laura Mazalienė su naujagimiu Matijumi, mitybos specialistė Anastasija Zizas su sūneliu Ričardu, tinklaraštininkė Erika Valiukaitė su sūnumi Manueliu. Būti aktyvesnėms trukdo stereotipai Daugia...
Įvykiai
Praėjusį savaitgalį Vilniuje lankėsi socialinio tinklo „Instagram“ žvaigždės iš užsienio. „Go Vilnius“ pakviesti nuomonės formuotojai pirmą kartą viešėjo Lietuvos sostinėje, todėl įspūdžių netrūko – nuotraukos ir momentinės istorijos užplūdo „Instagram“ tinklą, jas pamatė milijoninė auditorija. 11 populiarių autorių iš Didžiosios Britanijos, Izraelio, Italijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovauja kelionių, muzikos, mados, fotografijos temas, tačiau juos vien...
Įvykiai
Sostinės Pilaitės rajone iškils nauja mokykla „Mokslo aikštė“ – birželį architektūrinės idėjos konkurse varžėsi net 18 dalyvių, o šiandien ekspertų komisija, kurią sudarė ir Pilaitės bendruomenės atstovai, atrinko 3 geriausias idėjas. Pirmąją vietą konkurse laimėjo architektų komandos UAB „DO architects“ projektas „Mokslo aikštė“. Laimėtojams atiteks 12 tūkst. eurų prizas. Naują, keturių aukštų ir beveik 12 tūkst. kv. m. ploto mokyklą Tolminkiemio gatvėje,...
Laisvalaikis
Žiūrint į Audriaus Bružo jaunystės fotografijas jį sunku atpažinti. Ilgus, pečius siekiančius plaukus nešiojęs jaunuolis toli gražu neprimena visiems gerai žinomo aktoriaus. Tačiau gana anksti plikti pradėjęs vyras šią vasarą turėjo progą prisiminti, koks jausmas turėti plaukus: naujoje režisieriaus Tado Vidmanto komedijoje „Pats sau milijonierius“ pagrindinį Donato vaidmenį atlikęs Audrius Bružas pasipuošė vešliu kaštoninių plaukų peruku ir savo išvaizda...
Sportas
FK „Žalgiriui“ nepavyko UEFA Europos lygos atsakomosiose rungtynėse su Budapešto „Honvéd“ panaikinti dviejų įvarčių deficito. Vilniečiai pirmieji įmušė įvartį ir turėjo ne vieną progą pasižymėti dar kartą, tačiau antrajame kėlinyje varžovai rezultatą išlygino ir dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1. Jos buvo palankios svečiams, nes pirmąją akistatą Vengrijos klubas laimėjo 3:1.   „Žalgirio“ treneriai antrosioms rungtynėms pasirinko tokią pačią sudėtį, kokia žai...
Sportas
Jau šį sekmadienį (liepos 21 dieną) Vingio parke vyks tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Sportininkų laukia išbandymai įveikiant 100 ar 50 km distancijas, taip pat estafetė 10×10 km, o visų susirinkusių žiūrovų visą dieną lauks daug įdomių pramogų. Ilgų nuotolių bėgikams šios varžybos bus vienos svarbiausių šiame sezone, nes būtent šiame renginyje bus kovojama dėl Lietuvos 100 km bėgimo čempionato apdovanojimų. 100 ir 50 km distancijose lietuviams iššūk...
Verslas
Prieš metus Vilniuje įsteigusi padalinį JAV rinkodaros technologijų bendrovė „Bazaarvoice“ planuoja įgyvendinti tolimesnę plėtrą. Darbui klientų techninio palaikymo centre jau priėmusi 80 žmonių, bendrovė Lietuvoje planuoja plėsti savo paslaugas ir iki 2019 m. pabaigos pasiekti 100 darbuotojų skaičių. „Šalį plėtrai rinkomės itin atsakingai, o apsisprendimą lėmė Lietuvoje esantys profesionalūs ir talentingi darbuotojai. Šiandien savo žingsnį laikome itin sė...
Laisvalaikis
Didžiausias šokio edukacijos renginys šalyje „Vasaros šokio mokykla“ atsinaujina – keičia savo vardą į „Dance.lt Summer Intensive“ ir pristato ilgesnę, nei įprastai, programą. Projektą organizuojantis Lietuvos šokio informacijos centras rugpjūčio 16-24 d. šokio profesionalus ir mėgėjus kviečia dalyvauti net devynių dienų trukmės programoje, kurios metu šokio seminarus ir kūrybines laboratorijas ves aštuoni profesionalai iš užsienio ir vienas jaunosios kart...
Įvykiai
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ praneša, kad nuo liepos 15 d. iki lapkričio 30 d., dėl Ąžuolyno gatvės rekonstrukcijos darbų, laikinai keisis 7-ojo autobusų maršruto eismo organizavimas. Iš Lazdynų Šiaurės miestelio kryptimi kursuojantys autobusai iki stotelės Spaudos rūmai kursuos įprasta trasa, o toliau važiuos Laisvės prospektu iki Rygos–Buivydiškių g.–Laisvės pr. sankryžos, suks į Buivydiškių gatvę bei Ozo gatve grįš į įprastą trasą. Atgal a...