Šiais laikais labai daug ir labai garsiai kalbama apie ekologiją. Akcentuojama, kad prekybos vietose parduodamos daržovės yra apipurkštos įvairiomis medžiagomis, kurios galbūt ir išlaiko ilgesnį jų funkcionavimo laiko tarpą, tačiau kenkia žmonėms. To įtakoje vis daugiau lietuvių renkasi savarankišką daržovių bei uogų auginimą soduose. 

Juolab, lietuviška žemė -  derlinga, tad ir daržovių auginimas nėra sudėtingas. Lenkiški šiltnamiai gali būti namai Jūsų augalijai, tačiau kurie geriausi?

Klausimai, į kuriuos reikia sau atsakyti

Lenkiški šiltnamiai yra labai įvairūs, tad geriausio paieškos turi būti pradedamos atsakius sau į kelis klausimus.

  • Kokiu tikslu perkate šiltnamį: komerciniu ar auginsite sau?

  • Kurioje vietoje šiltnamis bus statomas?

  • Kokios medžiagos šiltnamis Jums labiausiai tinka?

  • Kokios formos šiltnamio norite?

  • Koks yra Jūsų biudžetas?

  • Ką planuojate auginti?

Atsakius sau į šiuos klausimus galėsite kur kas labiau susiaurinti paieškas ir tikslingai peržiūrėti tik tuos variantus, kurie Jums yra tinkami.Imu Perku šiltnamiai – puikus pasirinkimas kiekvienam, tad džiaukitės plačia pasiūla, kuri leis auginti tiek uogas, tiek medelius.

Šiltnamio statymo vieta

Šiltnamiai yra skirtingo dydžio, tad pirmiausia reikia rasti vietą, kur jie bus statomi. Tokiu atveju greičiau ir paprasčiau rasite tinkamiausią šiltnamį. Nepamirškite, kad papildomai labai pasitarnauja šiltnamiai-daigyklos. Juose gali būti brandinami augaliukai, kurie tik vėliau bus perkeliami į šiltnamį. Tokiu atveju sutaupysite daug vietos pačiame šiltnamyje, pavyks tikslingai panaudoti kiekvieną metrą, išauginti maksimaliai daugiausia daržovių.

Plieniniai, cinkuoti vamzdžiai

Šiltnamiuose svarbiausias yra ne uždangalas, tačiau karkasas. Štai todėl ieškant tinkamiausio - turėtumėte netaupyti. Karkasas sėkmingai tarnauja dešimtis ir daugiau metų, o jeigu plėvelė suplyšta – ji nesunkiai gali būti pakeičiama nauja. Užsisakius internetu šiltnamis Jums kainuos pigiau, tad pasinaudokite galimybėmis. Svarbiausia yra netaupyti ant karkaso, kadangi jis yra viso šiltnamio stuburas.

Šiltnamio forma

Ieškant tinkamo šiltnamio svarbiu kriterijumi tampa ir jo forma. Vienu atveju pasirenkami ovalūs, kadangi jie padeda išvengti ant šiltnamių besirenkančių nuo medžių krentančių lapų. Visi nešvarumai būna nuplaunami lietaus. Juolab, apvalus stogas padeda  tinkamai paskirstyti saulės spindulius ir šilumą šiltnamyje, tad augalai gauna tiek, kiek jiems reikia: nei per mažai, nei per daug. Galimi šiltnamiai ir tiesiu stogu. Tiesa, tokiu atveju reikia apgalvoti paprastesnius jų valymo būdus.

Šiltnamio aukštis

Galiausiai, šiltnamio pasirinkimas neatsiejamas ir nuo aukščio. Kokio reikia? Viskas priklauso nuo to – ką planuojate auginti: braškėms puikiai tinka ir labai žemi, tačiau tokiuose uogas laistyti ir prižiūrėti yra sudėtinga, tad geriausia rinktis tokius, kurie yra pritaikyti žmogaus ūgiui, yra nuo 2 iki 3 metrų aukščio.

Geri šiltnamiai tikrai nebūtinai gąsdins savo kainomis. Svarbiausia įvertinti funkcionalumo kriterijus, o kainas palikti tik kaip papildomus niuansus, kurie padės apsispręsti lyginant du panašius variantus.