Vilniaus sporto festivalyje – kaip niekad gausus dalyvių sąrašas

Jau rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis pačiame Vilniaus centre – Lukiškių aikštėje – vyks tradicinis Vilniaus sporto festivalis. Šioje sporto fiestoje, kuri vyks „Sostinės dienų“ metu, bus galima sudalyvauti įvairiose treniruotėse bei varžybose, pasimėgauti naktiniu zumbos šou, taip pat – susipažinti su daugybe sporto šakų ir klubų.

Būtent sporto mugės metu bus galima išbandyti daugybę sporto rūšių ir atrasti savo mėgstamą užsiėmimą. Tai ypač naudinga tėvams su vaikais, kuriems tai puiki proga prieš mokslo metų pradžia susirasti puikią popamokinę veiklą.

O šiais metais Vilniaus sporto festivalio dalyvių sąrašas – kaip niekad gausus ir interaktyvus. Pavyzdžiui, „Gero vėjo“ klubas padovanos specialią nemokamą buriavimo treniruotę rugsėjo mėnesį. Lukiškių aikštėje bus galima išvysti jachtą bei viską sužinoti apie kreiserinį sportinį buriavimą.

Manto Repečkos nuotr.

„Norime neįprastoje vietoje pristatyti savo gražią sporto šaką. Turėsime didelę jachtą, papuošime stiebą, o taip pat bus pora mažesnių laivelių. Bus galima susipažinti su mūsų buriavimo mokykla, kuri yra Trakuose. Norime parodyti, kad šis sportas tinka visiems ir gali būti kultivuojamas nuo septynerių metų iki pat senatvės“, – kalbėjo „Gero vėjo klubo“ vadovas Mantas Klimantavičius.

Tarp daugybės sporto klubų, būrelių ir sveikatingumo organizacijų mugės dalyvių bus pristatyta ir naujovė Lietuvoje – triračių sportas.

Šis sportas skirtas neįgaliesiems – tiems, kurie sunkiai vaikšto arba negali vaikščioti, bet gali remtis kojomis. Bėgimas su triračiais yra įtrauktas į paralimpinių žaidynių programą ir žaidynėse turėtų debiutuoti jau 2024 metais.

„Šis sportas išskirtinis, nes yra sukurtas žmonėms su judėjimo ir pusiausvyros sutrikimais, taip pat žmonėms, sergantiems cerebriniu paralyžiumi. Tie žmonės, kurie negali savarankiškai judėti, triračio pagalba gali nesunkiai judėti į priekį mindami arba net bėgdami. Tai yra labai svarbu šiems žmonėms. Tuo pačiu tai yra nauja sporto šaka, – pasakojo Lietuvos triračių asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė. – Į Lukiškių aikštę atsivešime triračius vaikams ir suaugusiems. Juos galima sureguliuoti kiekvienam individualiai, todėl šią priemonę galės išbandyti ir sveiki žmonės. Kuo daugiau žmonių sužinos apie tokią galimybę, tuo didesnis bus supratimas apie šią naujovę“.

Neįtikėtina, bet Vilniaus sporto festivalis šįkart bus skirtas ir žmonių augintiniams. „Doggy Gym“ suteiks progą išbandyti specialius treniruoklius šunims.

„Mes atsivešime savaeigį bėgimo takelį. Bus proga šunims prasibėgti, o žmonėms papasakosime, kuo skiriasi takeliai. Vieni yra skirti ištvermei, kiti jėgos auginimui. Tai ypač aktualu tiems, kas užsiima su šunų sportu. Ir paprastiems mėgėjams tai gali labai naudinga, nes jeigu šuo turi viršsvorio, tai toks treniruoklis labai pravers. Svorio metimo procesas panašus kaip pas žmogų. Pastebėjau, kad žmonės domisi šia naujove, klausinėja“, – mintimis dalinosi „Doggy gym“ klubo įkūrėjas Simonas Damašius.

Iš viso Vilniaus sporto festivalio metu savo veiklas pristatys daugiau nei 100 įvairių sporto klubų ir organizacijų.

Tris dienas vyksiančioje sporto fiestoje taip pat vyks gatvės gimnastikos čempionatas „Street Workout Battle 2019“, naktinis zumbos festivalis, rankų lenkimo čempionatas, daugybė „MyFitness“ veiklų, bokso treniruotės, intriguojantis „Fitness Challenge“ turnyras.

Sekmadienį ant pagrindinės scenos vyks atviros treniruotės su geriausiais treneriais, o taip pat – tradicinės ir didelio dėmesio susilaukiančios štangos spaudimo varžybos su Ironvytu. Taip pat sekmadienį vaikai galės nemokamai šėlti ir pramogauti ant batutų, o žiūrovai – stebėti įvairiausius sportininkų ir šokėjų pasirodymus.

„Active Training“ pranešimų zonoje savo patirtimi ir patarimais dalinsis žymiausi Lietuvos sporto ir sveikos gyvensenos specialistai. Šeštadienį ir sekmadienį čia įvyks net 14 paskaitų ir diskusijų.

Vilniaus sporto festivalis – jau rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis.

Išsami informacija apie renginį: http://www.sportofestivalis.lt

Festivalio facebook puslapis: www.facebook.com/sportofestivalis

Sveikas miestas
Sporto festivalis Lukiškių aikštė Sporto fiesta
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
XI tarptautinis fejerverkų festivalis VILNIAUS FEJERIJA 2019 skaičiuoja antrąjį dešimtmetį!Rugsėjo 21 d. Vingio parke vyks „Vilniaus fejerija 2019”. Fejerverkų festivalio organizatoriai bendrovė BLIKAS vėl stebins naujovėmis, o konkursinėje programoje pirmą kartą dalyvaus komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kuri rungsis su Senojo žemyno atstovais iš Čekijos ir Portugalijos. Pagal festivalio taisykles kiekvienos komandos muzikinį fejerverką sudaro trys...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad 2019 m. rugsėjo 21 d. (šeštadienį) dėl vykstančių Triatlono varžybų laikinai bus draudžiamas transporto eismas, išskyrus viešąjį transportą, Lizdeikos, Vaidilutės, Svajonių ir Valakupių gatvėse. Transporto eismas bus ribojamas nuo 6 val. iki 16 val. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Vilniaus savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus.
Įvykiai
Vilnius tęsia didžiausią miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimą – šiandien gausų būrį naujų autobusų papildė penki pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai „Karsan Jest Elektric“. Jais vilniečiai iš Katedros aikštės Gedimino prospektu leidosi į specialias potyrių keliones, o nuo šio savaitgalio autobusus galės išbandyti visi keleiviai. Sekmadienį jie išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu maršrutu visoje šalies v...
Švietimas
Prasidėjus naujiems mokslo metams tėvams tenka vėl susirūpinti savo vaikų mokslais. Nors kiekvienas norėtų, kad jų vaikas mokėtų viską ir jam viskas sektųsi, neretai tai priklauso ne nuo pačių tėvų. Tik kai kurie gali sau leisti mokėti dideles sumas ir vesti vaikus pas privačius korepetitorius. Tad organizacijos „Kartu tikrai galime“ savanoriai kviečia kiekvieną sekmadienį  5-8 kl. mokinius mokytis nemokamai kartu su savanoriais gimnazistais. Organizaciją...
Įvykiai
Paaiškėjo naujojo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno architektūrinė idėja – iš beveik 250 pasaulio architektų pasiūlytų Nacionalinės koncertų salės idėjų, konkurso nugalėtoja paskelbta komandos iš Ispanijos „Arquivio architects“ pasiūlyta idėja. Jų pasiūlyta Nacionalinės koncertų salės koncepcija – objektą kuo natūraliau įlieti į aplink esančią unikalią aplinką. Architektai siūlo ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungtų atviras...
Verslas
SBA grupės nekilnojamojo turto plėtotojas „Urban Inventors“, vystantis A+ klasės verslo centrus „Green Hall“ Vilniaus Žvėryno rajone prie Neries, pasirašė sutartį su nauju nuomininku – „Green Hall 1“ pastato visame aukšte įsikurs audito bendrovės „Grant Thornton Baltic“ centrinė būstinė. Iš Lietuvos nusprendus trauktis „Barclays“ operacijų centrui, atsilaisvinančiomis biuro patalpomis verslo centre „Green Hall 1“ aktyviai domisi nuomininkai. „Urban Invento...
Įvykiai
Kiekvienais metais rugsėjo 22-ąją dieną Europos Sąjungoje ir pasaulyje minima „Diena be automobilio“. Atsiliepdamos į Susisiekimo ministerijos kvietimą, nemažai šalies savivaldybių suteiks galimybę miestų gyventojams nemokamai važiuoti miesto viešuoju transportu arba populiariais užmiesčio maršrutais. „Dėmesys tvariam transportui kasmet vis didėja. Miestų savivaldybės deda dideles pastangas atnaujinti viešojo transporto parkus, plečiama infrastruktūra dvir...
Įvykiai
Rugsėjo 29 d. minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Ta proga Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje vyks saugaus eismo renginiai „Būk matomas ir saugus“, kuriuose patyrę saugaus eismo specialistai dalinsis patirtimi.  Renginio dalyviai sužinos, kaip saugiai dalyvauti eisme, kodėl svarbu rinktis saugų greitį, nešioti atšvaitus tamsiuoju paros metu, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio. Taip pat žiūrovai išvys ir specialiųjų pagalbos tarnybų  pasirodymą.  „Ke...
Kultūra
Birželio pradžioje patalpų Vilniaus spaudos rūmuose duris užvėręs rekonstrukcijai Keistuolių teatras pradeda jau 32-ąjį sezoną. Šie metai trisdešimtąjį jubiliejų mininčiam teatrui – kupini kelionių po visą Lietuvą: kol namų salėje pluša darbininkai, kūrybinė Keistuolių komanda su savo spektakliais aplankys per 13 skirtingų miestų, o rudens pabaigoje trumpam sugrįžę į gimtąsias patalpas pristatys dvi premjeras vaikams ir jaunimui. 30-uosius veiklos metus šv...