Šiaurės Europos vandensvydžio lygos turnyre - Vilniaus „Baltic Amadeus“ triumfas

Savaitgalį pirmą kartą Vilniuje surengtame Šiaurės Europos vandensvydžio lygos („Nordic Water Polo League“) turnyre triumfavo Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ klubas. Vilniečiai naujajame Fabijoniškių baseine laimėjo visas ketverias rungtynes ir surinko 12 taškų.

Lietuvos sostinės klubas 16:4 (4:0, 4:2, 5:0, 3:2) sutriuškino Kuopio „Uimaseura“ (Suomija) ekipą, 16:4 (4:2, 8:0, 3:0, 1:2) pranoko Turuno „Uimatrit“ (Suomija) komandą ir 17:6 (4:2, 4:1, 5:2, 4:1) nepasigailėjo Espo „Cetus“ (Suomija) vandensvydininkų.

Antrajame turnyro susitikime „VMSC-Baltic Amadeus“ 13:3 (2:2, 6:1, 5:0) įveikė Stokholmo „Hellas SK“ (Švedija) komandą. Likus žaisti 23 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos, vienas „Hellas SK“ žaidėjų už tyčinį smūgį į galvą buvo visoms rungtynėms pašalintas iš aikštės.

Protestuodami prieš tokį sprendimą, švedai nusprendė nebetęsti rungtynių, o rungtynių rezultatas buvo paliktas toks, koks buvo iki incidento.

Vilniaus ekipos treneris N. Papaurėlis teigė, kad toks švedų poelgis nepuošia vandensvydžio, o kadangi rezultatas buvo akivaizdus, tai varžovai galbūt nusprendė nebežaisti norėdami išvengti visiško sutriuškinimo, kas gali turėti įtakos kovojant dėl aukštesnių pozicijų galutinėje rikiuotėje. Drausmės komisija savo verdiktą paskelbs iki lapkričio 2 dienos.

Rezultatyviausiai „VMCS-Baltic Amadeus“ komandoje turnyro metu žaidė legionierius iš Baltarusijos Arciomas Dzichciarenka. Jis pelnė net 22 įvarčius. 12 sykių pasižymėjo Karolis Blaževičius.

„Tikėjomės atkaklesnių kovų, galbūt mūsų grupė buvo kiek lengvesnė, bet komanda žaidė tikrai neblogai, bet dar atlikta tik pusė darbo. Kiek žinau, ne visi klubai, ypač Suomijos, Vilniuje surinko stipriausias sudėtis, nors matėme, kad varžovų gretose buvo legionierių iš Balkanų šalių. Mums, žinoma, labai padėjo legionieriai iš Baltarusijos“, - kalbėjo N. Papaurėlis.

Antrąją vietą B grupėje užėmė „Hellas SK“ (9 tšk.), trečiąją - „Uimarit“ (6 tšk.) vandensvydininkai.

Šiaurės Europos vandensvydžio lyga susikūrė tik pernai, tačiau jau antrajame sezone jos gretos nuo šešių komandų išaugo iki devynių. Varžybose dalyvauja vyrų komandos iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos.

A grupės turnyre Stokholme (Švedija) nugalėjo Lodzės LSTW (Lenkija) ekipa.

Antrasis B grupės turnyras vyks gruodžio 6-8 dienomis Turku (Suomija). Po tris stipriausias grupių komandas susumavus abiejų etapų rezultatus, pateks į finalinio šešeto turnyrą.

„Tikimės patekti į finalinį šešetą, kur žaistume su stipriausiomis kitos grupės komandomis, o tarp jų yra dvi stiprios Švedijos ekipos ir Lenkijos čempionai. Todėl visos kovos dar prieš akis“, - pridūrė N. Papaurėlis.

Finalo šešetas vyks jau 2020 metų vasarį Stokholme.

Tai buvo jau antras iš eilės sėkmingai Fabijoniškių baseine surengtas tarptautinis vandensvydžio turnyras per dvi savaites. Prieš tai čia įvyko jaunimo turnyras „Baltic Amadeus taurė“.

vandensvydis fabijoniškių baseinas vandensvydžio lyga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Kitą pirmadienį, birželio 1 d., visoje šalyje vyks visuotinė akcija „Ačiū, Lietuva“, kuria bus dėkojama Lietuvos žmonėms už sėkmingai įveiktą pirmąją COVID-19 bangą ir raginama išlaikyti susitelkimą bei viltį, kad ryžtingai būtų įveikti ir kiti ateityje dar laukiantys iššūkiai. Birželio 1 d. 17.00 val. akcija „Ačiū, Lietuva“ nuskambės muzikos garsais visoje šalyje: miestų ir miestelių skveruose, aikštėse ar parkuose, ant administracinių ir kultūros įstaigų...
Video
Po kruopštaus ir intensyvaus tyrimo gegužės 20 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Vilniaus rajono policijos komisariato ir Viešosios tvarkos valdybos Mobiliosios kopos pareigūnais sulaikė Vilniaus rajono gyventoją, įtariamą narkotinių medžiagų platinimu stambiu mastu. Įtariama, kad sulaikyta jauna moteris (gimusi 2000 m.) galėjo platinti narkotines medžiagas ir kitiems šali...
Įvykiai
Šiandien 23.10 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kalvarijų g. dega namas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Įvairios
Vilnius kviečia švęsti Kauno gimtadienį dvigubai. Kauniečiams 612-ojo gimtadienio proga dovanoja tiek pat gražiausių pavasario gėlių – baltų bijūnų. Gėlių žiedai šįvakar bus dalinami Laisvės alėjoje, kurie papuoš kauniečių staliukus, kur planuojama gimtadienio šventė. Švęsti kviečiami ir vilniečiai – šiandien Vilniaus senamiestyje esančių lauko kavinių staliukus nuklojo taip pat 612 žiedų. „Karantinas apribojo visuotinę galimybę švęsti. Tad galvodami, kaip...
Lietuvoje
Per paskutinę parą Lietuvoje patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų. SAM taip pat praneša apie dar vieną mirties atvejį. Bendras susirgusių skaičius šiuo metu Lietuvoje pasiekė 1616. Auga ir pasveikusių žmonių gretos, jų šiuo metu fiksuojama jau 1135. Deja, bet per pastarąją parą SAM prenešta apie dar vieno žmogaus, kurie buvo užsikrėtęs koronavirusu, mirtį. Dėl koronaviruso Lietuvoje jau mirė 63 asmenys, dar aštuoni užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasč...
Kultūra
Pastaruoju metu vykstant diskusijoms dėl Vyriausybės skirtų investicijų kultūros sektoriui ir papildomų lėšų, skirtų spartinti investicijų programas, Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno įstaigų asociacija skatina kultūros bendruomenę išlikti vieningą ir solidarizuotis su sprendimais, skirtais ne tik išgyventi šį sudėtingą laiką, bet ir investuoti į infrastruktūrą, kuri yra būtina norint vystyti bet kokius kultūros projektus. Kultūros sektorius priklauso...
Įvykiai
Viena pagrindinių sostinės gatvių – Vilniaus gatvė – bus išvalyta nuo automobilių keliamo triukšmo ir taršos. Jos atkarpa nuo Islandijos gatvės iki Gedimino prospekto nuo šiol iki pat šiltojo sezono pabaigos bus skirta pėstiesiems ir dviratininkams. Galimybių šis sprendimas suteikia ir Vilniaus gatvėje įsikūrusioms lauko kavinėms.  Gegužės viduryje paskelbusi apie naujus žingsnius, priimtus siekiant sumažinti automobilių judėjimą ir ypač tranzitinį eismą s...
Lietuvoje
Penktadienį nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus - Santaros klinikose gydytas daugiau kaip 70 metų amžiaus ligonis, turėjęs gretutinių ligų. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 1604 infekcijos atvejai, naujų atvejų – 11. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 22 d. duomenimis, sergančiųjų skaičius yra 424. Mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius pasiekė 62, o užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių yra aštuon...
Įvairios
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ užbaigė dar vieną vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą. Sostinės Naujininkų rajone nutiesta beveik 7 km vandentiekio tinklų ir 7,4 km nuotekų tinklų bei papildomai pastatyta nuotekų siurblinė. Nauja infrastruktūra galės naudotis daugiau nei 350 namų ūkių šiame rajone. Naujieji vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklai Naujininkuose atskiromis atkarpomis nutiesti Pumpurų, Alytaus, Mer...