Baigiant pirmo etapo darbus, vienuolika hektarų apimančioje teritorijoje šiai dienai visiškai sutvarkyta 341 avarinės būklės kapavietė, iš kurių 141 yra įtraukta į kultūros vertybių registrą, taip pat įrengtas apšvietimas, įrengti nauji laiptai, atraminės sienutės. Iki gruodžio mėnesio vidurio taip pat bus baigtos tvarkyti likusios avarinės ir blogos būklės kapavietės, laiptai ir akmens mūro sienos, įrengta mažoji architektūra – suoleliai, informaciniai stendai, kvartalų numeriai žymintys stulpeliai. Bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, prie centrinių kapinių vartų – pusiau požeminių konteinerių aikštelė.
Sutvarkytos bei renovuotos 6 koplyčios. Vienoje jų, pastatytoje dar 1850-1883 metais misionierių vienuolyno vizitatoriaus Juozapo Bagdonavičiaus pastangomis, po penktadienį vyksiančios valstybinės reikšmės laidotuvių ceremonijos atguls 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikai, rasti Gedimino kalne.
„Džiaugiuosi, kad istorinės Rasų kapinės keičia savo išvaizdą, tampa saugesnėmis ir tvarkingesnėmis, pritraukia dar daugiau lankytojų. Svarbu ir tai, kad ilgą laiką be priežiūros buvusios apleistos koplyčios renovacija, kurioje atguls sukilimo vadų ir dalyvių palaikai, simboliškai įprasmina šių didvyrių, kovojusių laisvės kovą, atminimą. Daugiataučiam ir daugiakultūriniam miestui Vilniui šio istorinio nekropolio atgaivinimas yra kur kas daugiau nei pareiga. Vilniaus Rasų kapinės – lenkiškos ir lietuviškos kultūros jungiamoji dalis, labai svarbi mūsų miestui. Tai – visos mūsų šalies istorijos ir kultūros paminklas bei palikimas, kuris turi būti išsaugotas“ , – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.