Vilniuje bus sudaryta galimybė grąžinti žaliąsias rodykles

Kilus sumaiščiai dėl lentelių su žaliomis rodyklėmis nuėmimo, antradienį Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia, kad Vilniuje kuriam laikui bus sudaryta galimybė grąžinti vadinamąsias žaliąsias rodykles. Į tai sureagavusi Vilniaus valdžia pareiškė, kad problemas sankryžose padėtų išspręsti , jei žaliosios rodyklės būtų grąžinamos visam laikui.

Sostinės valdžia sako, kad sugrąžinti rodykles metams, o vėliau vėl jas nuimti – sumaišties kėlimas, o ne racionalus veiksmas.

Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo teigimu, savivaldybė norėtų konkrečių sutarimų su ministerija, o turėti sprendimą tokį, jog matytdami probleminių sankryžų sąrašą, kur be žaliųjų rodyklių eismas taptų sudėtingas, o gal net pavojingas eismo dalyviams, ten rodykles reikėtų sugrąžinti visam laikui.

 „Aš tikiuosi, kad procesas bus greitas, bet svarbu, kad jis būtų toks, jog būtų aiškus visiems eismo dalyviams. Nes metams vėl grąžinti žaliąsias rodykles, o gruodį vėl nuimti, tai būtų neracionalu ir neprotinga“, – sako vicemeras.

„Dėl metų aš net žaisti neketinčiau. Jei rodyklės gali būti grąžintos, tai kalbėkime apie nuolatinį grąžinimą sankryžose, kuriose jų labai reikia“, – teigė V. Mitalas.

Vicemeras pridūrė, kad ministro J. Narkevičiaus pozicija žaliųjų rodyklių nuėmimo klausimu neatrodė labai užtikrinta.

„Ministras vieną dieną sakė, kad žaliosios rodyklės bus grąžintos metams, tačiau kitą dieną pasakė, kad galėtų būti grąžamos visam laikui. Palaukime kol Vyriausybė galutinai nuspręs“, – sakė jis.

Anot V. Mitalo, svarbu su ministerija sutarti, kad jeigu matome, jog be žaliosios rodyklės sankryža negali funkcionuoti gerai, nėra užtikrintas saugumas, tai tos žaliosios rodyklės turėtų grįžti nuolatos.

„Ne Vilnius vienas turi problemų. Marijampolė, Šiauliai, Klaipėda, tas pats Kaunas. Man žmonės rašo, ar čia tik Vilniuje bus nuimtos rodyklės, nes mes sėdime kamščiuose. Yra tokių vietų, kur vairuotojai neracionaliai stovi prie raudono šviesoforo signalo“, – sako V. Mitalas.

Vicemero teigimu, ministerijos sumanymas atsisakyti žaliųjų rodyklių eisme buvo paremtas labiau teoriniu, o ne praktiniu vaizdu.

„Iššūkis tikrai didelis, nes tas 2014-ųjų tyrimas, kuriuo ministerija priėmė sprendimą atsisakyti žaliųjų rodyklių, yra tiesiog teorinės situacijos sumodeliavimas. Daugiau ideologija, o ne praktiniais duomenimis šitas sprendimas buvo grįstas“, – sakė V. Mitalas.

„Nutarimas priimtas modeliuojant teorines situacijas. Nebuvo remtasi praktiniais duomenimis. Prielaida buvo daroma įvardijant, kad vairuotojai suka į dešinę pusę nestodami“, – sakė jis.

Esą nuo tyrimo, kuris buvo vykdomas 2009-aisiais iki šių dienų buvo kelių eismo taisyklių pakeitimų, susijusių su žaliomis rodyklėmis. Vienas tokių – vairuotojai turėjo sustoti prie šviesoforo, apsidairyti, ir tik įsitikinę, kad judėti saugu, pradėti posūkį į dešinę pusę degant raudonam šviesoforo signalui, jei prie šviesoforo yra lentelė su žalia rodykle. Esą tokios eismo taisyklės kuomet buvo atliekamas tyrimas dar nebuvo.

Tuo tarpu Vilniaus meras Remigijus Šimašius negailėjo kritikos 2014-ųjų metų Vyriausybei, kuri anot politiko melavo visiems.

„Deja, šiandien mieste ir kituose miestuose turime situaciją, kokia ir tegali būti, kai 2014 metų sprendimai buvo priimti remiantis pseudotyrimu, be jokių duomenų, be jokios statistikos iš policijos ir sudarant tokį įspūdį, kad čia neva ES kažko reikalauja, taip manipuliuojant viešąja nuomone“, – sakė Vilniaus miesto vadovas.

„Yra sankryžų, kur mes matome, kad tų problemų tikrai nesumažės, todėl norisi, kad ministerija suprastų, kad mes sprendimus grįskime ne teoriškai, o praktiškai, analizuokime kiekvieną sankryžą“, – sako V. Mitalas.

Paulius Vaitekėnas, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

LRT
žaliosios rodyklės šviesoforas eismo reguliavimas sankryža transporto eismas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien įvykdė pirmąjį skrydį iš Vilniaus į Dubrovniką, kurortinį miestą Kroatijos pietuose. Ši tiesioginė kryptis taps jau devintąja, kurią „airBaltic“ siūlo keleiviams iš Lietuvos. „Mes stipriname įsipareigojimą savo keleiviams iš Lietuvos, siūlydami jiems vis daugiau tiesioginių krypčių. Mūsų tikslas – ir toliau užtikrinti geriausią susisiekimą su kiekviena Baltijos šalių sostine“, – sako Martinas Gaussas, „airB...
Įvykiai
Penktadienį su havajietišku vakarėliu Vilniuje startavusios „Amerikietiškos atostogos“ tęsis iki sekmadienio vakaro. Kol kelionių į tolimesnius kraštus tenka palūkėti, amerikietiškų įspūdžių kviečia pasisemti Vilnius, parengęs programą, kurioje – ne tik amerikietiška muzika, maistas, bet ir smagi JAV Nepriklausomybės dienos šventė.  Šiandien, liepos 4-ąją, JAV Nepriklausomybės dieną, įvyko vienas įspūdingiausių savaitgalio renginių Vilniuje –  Gedimino pro...
Laisvalaikis
Sostinės savivaldybė pasirūpino sklypu viešajai erdvei, o verslas dovanojo modernius aktyvaus poilsio įrenginius: pagal tokią sutartį Antakalnio seniūnijoje, Aukštagirio miško parke, atidaryta nauja sporto aikštelė yra jau antras toks partnerystės pavyzdys. Pirmasis – dar 2012 metais, taip pat Antakalnyje, tarp Rukeliškių ir Svajonių gatvių, įrengta aikštelė, žinoma kaip Valakupių sporto aikštelė. Ją, pagal sutartį su savivaldybe, savo lėšomis įrengė ir ik...
Įvykiai
Naujosios Vilniaus 100 km ilgio „trail“ trasos krikštas išvyko – kaitrų penktadienio vakarą vienu metu iš dešimties vaizdingų žaliųjų kampelių startavę bėgimo mėgėjai įveikė po vieną iš dešimties trasos atkarpų ir taip drauge surinko magiškąjį „šimtuką“. Daug kur pasaulyje populiari aktyvaus laisvalaikio forma – bėgimas bekele – nuo šiol bus patogesnis ir vilniečiams: specialiai sužymėtos atkarpos tiks ieškantiems didesnių ir mažesnių iššūkių. u tarptautin...
Įvykiai
Vilnius kviečia Valstybę švęsti Lukiškių aikštėje su geru lietuvišku kinu – nuo liepos 6-osios visą savaitę čia laukia populiarių istorinių kokybiškų filmų vakarai. Didžiuliame „Telia“ ekrane nuo 21 val. kas vakarą kviečiama pažiūrėti vis naują istorinį filmą po žvaigždėmis, ilsinant basas kojas smėlyje. Visi kino seansai – nemokami. Šventinę Liepos 6-ąją nuo 20 val. bus galima stebėti ir tiesioginę LRT transliaciją nuo Karaliaus Mindaugo tilto – išvysime,...
Įvykiai
Jau nuo antradienio, liepos 7 d., Vilniaus senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio. Ką svarbu žinoti artėjant pokyčiams? „Svarbiausia – reikia neskubėti ir važiuoti gyvenamajai zonai nustatytu greičiu (20 km/val.), kad suspėtumėt stebėti kelio ženklus. O jeigu jau taip atsitiko, ka...
Įvykiai
JAV pietuose plytinti didžiulė Teksaso valstija pirmiausiai asocijuojasi su džinsuotais kaubojais, kantri muzika ir linijiniais šokiais. Tokį Teksasą šį šeštadienį bus galima pamatyti sostinėje. „Teksasas Vilniuje“ – viena iš smagiausių šį savaitgalį vyksiančių „Amerikietiškos atostogos“ programos dalis. Suvažiuoja lietuviškos kantri žvaigždės Šį amerikietiško savaitgalio šeštadienį į Vilnių atvyks visas Lietuvos kantri muzikos žvaigždynas – Teksasu pavirs...
Verslas
Karantinas privertė viešbučius keisti verslo strategiją, ieškoti naujų klientų. Ne išimtis šioje situacijoje ir „Radisson Blu Hotel Lietuva“ – daugiausia svečiams iš užsienio paslaugas teikęs viešbutis dabar kviečia apsistoti mūsų šalies keliautojus. Jie čia gali jaustis tikrai saugūs – Vilniuje esantis viešbutis pirmasis iš Baltijos šalyse veikiančių „Radisson Hotels“ grupės viešbučių gavo lyderiaujančios Šveicarijos įmonės „SGS“ saugumo sertifikatą. „Nor...
Įdomu!
Taip gali atrodyti naujasis Vilniaus lengvosios atletiko maniežas Žirmūnų g. pradžioje - tokius pasiūlymus Vilnius gavo tarptautiniame architektūros konkurse. Lengvosios atletikos maniežo Žirmūnų g. 1h, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 21 projektiniai pasiūlymai. Projektai bus išeksponuoti nuo liepos 2 d. Architektų sąjungos pastato antrame aukšte, atriume (Kalvarijų g. 1), galimybė apžiūrėti ekspoziciją: darbo dienomis, darbo v...