Vilniuje bus sudaryta galimybė grąžinti žaliąsias rodykles

Kilus sumaiščiai dėl lentelių su žaliomis rodyklėmis nuėmimo, antradienį Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia, kad Vilniuje kuriam laikui bus sudaryta galimybė grąžinti vadinamąsias žaliąsias rodykles. Į tai sureagavusi Vilniaus valdžia pareiškė, kad problemas sankryžose padėtų išspręsti , jei žaliosios rodyklės būtų grąžinamos visam laikui.

Sostinės valdžia sako, kad sugrąžinti rodykles metams, o vėliau vėl jas nuimti – sumaišties kėlimas, o ne racionalus veiksmas.

Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo teigimu, savivaldybė norėtų konkrečių sutarimų su ministerija, o turėti sprendimą tokį, jog matytdami probleminių sankryžų sąrašą, kur be žaliųjų rodyklių eismas taptų sudėtingas, o gal net pavojingas eismo dalyviams, ten rodykles reikėtų sugrąžinti visam laikui.

 „Aš tikiuosi, kad procesas bus greitas, bet svarbu, kad jis būtų toks, jog būtų aiškus visiems eismo dalyviams. Nes metams vėl grąžinti žaliąsias rodykles, o gruodį vėl nuimti, tai būtų neracionalu ir neprotinga“, – sako vicemeras.

„Dėl metų aš net žaisti neketinčiau. Jei rodyklės gali būti grąžintos, tai kalbėkime apie nuolatinį grąžinimą sankryžose, kuriose jų labai reikia“, – teigė V. Mitalas.

Vicemeras pridūrė, kad ministro J. Narkevičiaus pozicija žaliųjų rodyklių nuėmimo klausimu neatrodė labai užtikrinta.

„Ministras vieną dieną sakė, kad žaliosios rodyklės bus grąžintos metams, tačiau kitą dieną pasakė, kad galėtų būti grąžamos visam laikui. Palaukime kol Vyriausybė galutinai nuspręs“, – sakė jis.

Anot V. Mitalo, svarbu su ministerija sutarti, kad jeigu matome, jog be žaliosios rodyklės sankryža negali funkcionuoti gerai, nėra užtikrintas saugumas, tai tos žaliosios rodyklės turėtų grįžti nuolatos.

„Ne Vilnius vienas turi problemų. Marijampolė, Šiauliai, Klaipėda, tas pats Kaunas. Man žmonės rašo, ar čia tik Vilniuje bus nuimtos rodyklės, nes mes sėdime kamščiuose. Yra tokių vietų, kur vairuotojai neracionaliai stovi prie raudono šviesoforo signalo“, – sako V. Mitalas.

Vicemero teigimu, ministerijos sumanymas atsisakyti žaliųjų rodyklių eisme buvo paremtas labiau teoriniu, o ne praktiniu vaizdu.

„Iššūkis tikrai didelis, nes tas 2014-ųjų tyrimas, kuriuo ministerija priėmė sprendimą atsisakyti žaliųjų rodyklių, yra tiesiog teorinės situacijos sumodeliavimas. Daugiau ideologija, o ne praktiniais duomenimis šitas sprendimas buvo grįstas“, – sakė V. Mitalas.

„Nutarimas priimtas modeliuojant teorines situacijas. Nebuvo remtasi praktiniais duomenimis. Prielaida buvo daroma įvardijant, kad vairuotojai suka į dešinę pusę nestodami“, – sakė jis.

Esą nuo tyrimo, kuris buvo vykdomas 2009-aisiais iki šių dienų buvo kelių eismo taisyklių pakeitimų, susijusių su žaliomis rodyklėmis. Vienas tokių – vairuotojai turėjo sustoti prie šviesoforo, apsidairyti, ir tik įsitikinę, kad judėti saugu, pradėti posūkį į dešinę pusę degant raudonam šviesoforo signalui, jei prie šviesoforo yra lentelė su žalia rodykle. Esą tokios eismo taisyklės kuomet buvo atliekamas tyrimas dar nebuvo.

Tuo tarpu Vilniaus meras Remigijus Šimašius negailėjo kritikos 2014-ųjų metų Vyriausybei, kuri anot politiko melavo visiems.

„Deja, šiandien mieste ir kituose miestuose turime situaciją, kokia ir tegali būti, kai 2014 metų sprendimai buvo priimti remiantis pseudotyrimu, be jokių duomenų, be jokios statistikos iš policijos ir sudarant tokį įspūdį, kad čia neva ES kažko reikalauja, taip manipuliuojant viešąja nuomone“, – sakė Vilniaus miesto vadovas.

„Yra sankryžų, kur mes matome, kad tų problemų tikrai nesumažės, todėl norisi, kad ministerija suprastų, kad mes sprendimus grįskime ne teoriškai, o praktiškai, analizuokime kiekvieną sankryžą“, – sako V. Mitalas.

Paulius Vaitekėnas, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

LRT
žaliosios rodyklės šviesoforas eismo reguliavimas sankryža transporto eismas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvertinimų nėra
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Sausio 17-ąją, penktadienį, Lietuvoje minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės. Nepriklausomybės aikštėje, esančioje prie Seimo rūmų, išsirikiavo visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos – Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės. „Prieš keletą dienų minėjome 29-erius metus nuo Sausio 13-osios įvykių. Tądien žm...
Įvykiai
Daugiau nei 10 000 kavos puodelių nuo sausio 24 iki sausio 5 dienos padovanota 92-ose sostinės kavinėse, restoranuose, viešbučiuose ir kepyklėlėse, – tradicinės akcijos senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“ statistika slepia daugybės žmonių teigiamas emocijas. Nes tai – septyni ilgos žiemos sekmadieniai bei kitos savaitės dienos, gausybės vyresnio amžiaus žmonių praleisti ne namuose, o jaukiose viešosiose erdvėse, kur vaišingų šeimininkų patiektas puod...
Savivalda
Prieš penkerius metus Vilniaus miesto savivaldybės užsibrėžta ambicinga gyvenamosios aplinkos gerinimo programa – sutvarkyti dešimtmečiais apleistus šaligatvius, daugiabučių namų kiemus ir gatves, nutiesti naujus dviračių takus, sutvarkyti viešąsias erdves miegamuosiuose rajonuose – sėkmingai bus tęsiama ir 2020-aisiais. Kol kruopščiai planuojami būsimi visų metų darbai mieste, suskaičiuota, ką pavyko nuveikti per praėjusius: sutvarkyta daugiau kaip 200 da...
Verslas
Šią savaitę sostinėje įpusėjo verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmasis darbų etapas – per kelis mėnesius buvo surinkta konstruktyvinė pirmojo pastato dalis. Pirmąjį statybų etapą planuojama įgyvendinti iki 2021 metų. Pasak Kęstučio Vedeckio, projektą vystančios „Vastint Lithuania“ generalinio direktoriaus, tokia greita pastato statyba vyksta dėl to, kad buvo pasirinktas inovatyvus, vis labiau Lietuvoje populiarėjantis, statybų sprendimas. „Esame ori...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius pradeda visuomenės informavimą apie parengtus Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių Vilniaus mieste rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus. Vienos judriausių sostinės sankryžų rekonstravimo užduotis buvo suformuluota jau įvertinus susisiekimo su būsimuoju daugiafunkciu kompleksu Šeškinės mikrorajone poreikius. Pagrindinis planuojamos pertvarkos tikslas – užtikrinti sklandž...
Svarbu!
Vilniaus miesto savivaldybė Susisiekimo ministerijai šiandien pateikė konkrečių sankryžų sąrašą, kuriose, išanalizavus eismo situaciją, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumą ir infrastruktūros galimybes, siūloma grąžinti šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. Ministerijai ir Transporto kompetencijų agentūrai įvertinus ir patvirtinus šį sąrašą, lentelės galėtų būtų sugrąžintos iš viso 24-iose sankryžose. Dalyje jų visam laikui, o kitose sankryžose la...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ komandoje artėjančiame sezone rungtyniaus atakuojantis saugas iš Kanados Richlordas Enninas. 21-erių atakuojantis futbolininkas į Lietuvą atvyksta iš Jūrmalos „Spartaks“ komandos ir Vilniuje žais nuomos pagrindu. Įprastai puolėjo arba krašto saugo pozicijoje rungtyniaujantis R. Enninas praėjusiame sezone Latvijos „Virsliga“ čempionate buvo pastebima figūra – greičiu ir technika išsiskiriantis žaidėjas per 22 mačus įmušė 5 įvarčius ir at...
Kultūra
Sausio 17 d. 18 val. Antakalnio galerijoje (Antakalnio g. 86, Vilnius) atidaroma grafiko, tapytojo, knygų leidėjo, albumo "Žiedai tarp žiedų" autoriaus,   žymaus fotomenininko Rimanto Dichavičiaus fotografijų paroda LAIKO ŽENKLAI. Parodoje eksponuojamose nuotraukose užfiksuoti kadrai, tarsi ženklai liudijantys  mus supančios būties grožį ir trapumą laiko akivaizdoje. „Tą naktį ore kvepėjo Laiku. Jis šyptelėjo ir susimąstė. O kuo iš tikrųjų kvepia Laikas? D...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (1-1) išvykoje iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Stambule palaužė Stambulo „Galatasaray“ (1-1) 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19). Tu Holloway ir Pako Cruzas pirmajame kėlinyje pelnė pirmuosius 9 taškus vilniečiams (9:7). Į aikštę išėjęs Mindaugas Girdžiūnas smeigė tritaškį, o kėlinio pabaigoje po kapitono baudų metimų vilniečiai jau turėjo 6 taškų pranašumą (23:17). Antrasis ketvirtis p...