Nuostabi katė Ocelotas

Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panašias į leopardo kailį. Iš čia kilo jo vardas, kuris lotyniškai reiškia „kaip leopardas“. Taip pat actekų pavadinimas „ocelot“ yra verčiamas kaip „lauko tigras“.

Kaip sutramdyti ocelotą namuose

Tarp laukinių kačių Ocelotas yra mažesnis nei puma ir jaguaras, o sveria maždaug 15-20 kg ir yra  apie 1,5 metro ilgio.

Ši katė yra išranki maistui. Ją reikia šerti tik mėsą (ne kiaulieną) ir kiaušiniais. Prie oceloto maisto reikia pridėti kalcio ir vitaminų. Ocelotui namuose reikia savo vietos , kur jis galėtų ilsėsis.

Su Ocelotu reikia daug žaisti, nes tai aktyvios katės! Taip pat ši katė negali išsiversti be žaislų, kuriuos galima nusipirkti bet kurioje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Žaislo dydis turėtų būti toks, kad katė jo neprarytų.

Norint suprasti, kaip sutramdyti Ocelotą namuose, svarbu žinoti jo psichologines savybes gamtoje.

Ocelotas yra nuostabi katė

Ocelotai yra naktiniai gyvūnai, kurie maitinasi tik naktį. Šie gyvūnai yra labai atsargūs ir retai eina į apšviestas zonas. Po maitinimosi Ocelotai miega ant medžių. Šios rūšies katės gerai plaukia ir nebijo vandens, tačiau sušlampa tik prireikus.

Ocelotai yra puikūs medžiotojai, pasirengę keletą valandų sėdėti pasaloje, laukdami, kol grobis bus pakankamai arti, kad jį pagautų.

Jų išskirtinė ypatybė yra tai, kad Ocelotas gali vaikščioti visiškai tyliai net ant sausų lapų ar šakų. Puikus laipiojimas medžiais suteikia jiems galimybę medžioti paukščius.

Medžiotojai pastebėjo, kad Ocelotai dažnai gaudo beždžiones. Pagrindinis "lauko tigrų" maistas yra graužikai, gyvatės, varlės ir triušiai.

Gyvendami netoli žmonių gyvenamųjų vietų, Ocelotai gali medžioti naminius paukščius ar mažas kiaules. Yra duomenų, kad dideli Ocelotai netgi medžiojo asilus.

Kiekvienas Ocelotas turi savo teritoriją, kuri užima nuo 15 iki 30 kvadratinių metrų. Kiekvieną dieną jie apeina savo teritoriją ieškodami grobio, be to, labai uoliai saugo savo teritoriją. Mūšiai tarp 2 Ocelotų dėl teritorijos yra nuožmūs. Kartais tokios kautynės baigiasi vieno iš gyvūnų mirtimi.

Ocelotai yra vieniši gyvūnai. Tik kai poruojasi, jie būna kartu. Oceloto patelė paprastai atsiveda du jauniklius. Pirmus porą mėnesių tėvas padeda šeimos motinai su vaikais. Žinoma, jis prižiūri juos, kol mama medžioja. Mažyliai motinos pienu maitinasi septynias savaites. Vėliau į jų racioną įeina Ocelotės sumedžiotas grobis. Jauni Ocelotai bręsta iki 2 metų amžiaus. Tuomet palieka gimtąjį arealą ir keliauja ieškoti savų medžioklės plotų.

Ant Oceloto ausų yra baltos apvalios dėmės, padedančios jam apgauti priešus. Jie vadinami „melagingomis akimis“. Šios akys taip pat padeda kačiukams nepasiklysti, kai bėga paskui savo motiną.

Įdomūs faktai

Kai kurios Peru gentys garbino šią katę kaip dievybę, o actekų tarpe ji simbolizavo kilmingumą ir dosnumą. Kai kurie miestai ir net departamentas yra pavadinti šios katės vardu, kuris reiškia „ocelotų miestas“.

Ocelotai yra ties išnykimo riba, tačiau kai kuriose šalyse jie ir toliau medžiojami dėl nuostabaus kailio. Nelaisvėje tokie "lauko tigrai" gyvena apie 20 metų, bet gamtoje mažiau. Ocelotas Babou buvo mėgstamiausias Salvadoras Dali katinas. Roko muzikantas Grahamas Parsonsas namuose taip pat laikė Ocelotą! Tačiau šios katės laikymą namuose apsunkina tai, kad Ocelotas turi nemalonų kvapą.

Laikyti namuose Ocelotą yra labai sunku! Reiktų gerai pagalvoti, ar galėtumėte susitvarkyti su tokiu nuostabiu gyvūnu kaip Ocelotas!

Pasitikrinti kačių sveikatą dar niekada nebuvo taip paprasta - kačių sveikatos indikatorius Health Indicator jau prieinamas ir Lietuvos kačių augintojams.

ocelotas katė kačių veislės sveikatos indikatorius papildai gyvūnams
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvertinkite pirmas
(0 balsų)
Įvertinimų nėra
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvairios
Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja architektūrinio projekto konkursą geriausiai naujo lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose architektūrinei idėjai sukurti. Maniežas turėtų iškilti Žirmūnų g. 1H. Kovo mėn. 5 dieną architektūrinio projekto konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga – kviečia susipažinti su konkurso sąlygomis. Neseniai atliktoje Lengvosios atletikos maniežo sukūrimo Vilniaus mieste galimybių studijoje konstatuota, kad nors lė...
Nuotraukų albumas
Nors šią žiemą už lango visą laiką buvo beveik pavasaris, tęsdama užgimusią gražią tradiciją Vilniaus miesto savivaldybės administracija jau trečius metus iš eilės, vasario 26 d. Menų fabrike „LOFTAS“ organizavo „Aktyviausių mokyklų šventę“. Ankstesniais metais šventės metu buvo pagerbiamos mokyklų bendruomenės, kurios žiemos metu įsirengė lauko čiuožyklas šalia mokyklos ir skatino mokinius aktyviai, įdomiai, prasmingai sveikai praleisti laisvalaikį. Nuotr...
Įvykiai
Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl“ statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o pats komercinės paskirties pastatas būtų darniai integruotas aplinkoje. Nelikus esminių trūkumų, vasario 25 d. Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė prek...
Įvairios
Naujausia statistika rodo, kad nors visoje Lietuvoje bendrojo ugdymo mokyklose mokinių mažėja, sostinės regione jų skaičius auga. Daugėjant mokinių, iškyla ne tik iššūkis pagal naujausias tendencijas pritaikyti ugdymo programas, bet ir plėsti mokyklų tinklą. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, mokyklų vidus turi tikti šiuolaikiniam ugdymui, o jų vieta mieste – derėti su miesto gyventojų ritmu. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, sostinės regione...
Savivalda
Šįryt sostinės savivaldybės administracija kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistais organizuoja savo darbuotojams mokymus koronaviruso tema, o popiet į savivaldybę sušaukti Vilniaus darželių ir mokyklų vadovai, kuriems mokymus ves Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, bus išdalinti informaciniai plakatai su rekomendacijomis, kaip saugotis virusų, laikytis higienos ir kt. Sostinės savivaldybėje vakar susirinkusi Vilniaus miesto sa...
Įvairios
Jau ketverius metus sostinės savivaldybė skatina darbdavius dalyvauti užimtumo didinimo programoje – padėti įdarbinti vilniečius, kurie susiduria su sunkumais įsitraukiant į darbo rinką bei adaptuojantis joje. Nors su iššūkiais susiduria tiek darbdaviai, tiek dirbantys,  galiausiai programos dalyviai pripažįsta, kad galimybėmis ir rezultatais džiaugiasi visi. Darbdaviai sulaukia pagalbos, gauna subsidijas, o anksčiau sunkiai darbus rasdavę vilniečiai – ant...
Savivalda
Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą, išnagrinėjusi savivaldybės ir AB Vilniaus šilumos tinklų susitarimą su rizikos kapitalo fondu „Profile Investment“ dėl tarptautinio arbitražo su UAB „Vilniaus energija“ ir Prancūzijos koncernu „Veolia“ finansavimo ir nenustačiusi viešojo intereso pažeidimo. „Prokuratūros sprendimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl finansavimo susitarimo su Fondu išties labai...
Savivalda
Jau ketverius metus sostinės savivaldybė skatina darbdavius dalyvauti užimtumo didinimo programoje – padėti įdarbinti daugiau vilniečių. Dalyvaudami šioje programoje, darbdaviai gali gauti iki 45 tūkst. eurų subsidijų. Programa įgyvendinama iki šių metų lapkričio 30 dienos. Darbdaviai kviečiami įdarbinti vilniečius, užsiregistravusius Užimtumo tarnyboje ir atitinkančius bent vieną iš šių kriterijų: jaunuolius, buvusius globos namų auklėtinius ir neturinčiu...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės valdomos bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojų darbo užmokestis yra vienas didžiausių viešojo transporto sektoriuje, o nuo šių metų balandžio mėnesio jis dar padidės. „Pasitarimo tarp UAB „Vilniaus viešasis transportas“ administracijos ir Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės darbuotojų metu buvo sutarta, kad nuo balandžio mėnesio 3,4 procento dydžiu bus didinamas visų bendrovės darbuotojų, išskyrus vadovų ir s...