Vilniuje, prie Seimo rūmų, Lietuvos savanorių pajėgos šventė 29-ąsias įkūrimo metines

Vilniuje, prie Seimo rūmų, Lietuvos savanorių pajėgos šventė 29-ąsias įkūrimo metines, Furija

Sausio 17-ąją, penktadienį, Lietuvoje minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės. Nepriklausomybės aikštėje, esančioje prie Seimo rūmų, išsirikiavo visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos – Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės.

„Prieš keletą dienų minėjome 29-erius metus nuo Sausio 13-osios įvykių. Tądien žmonių, kaip ir šiandien Jūsų, niekas nevarė ir neliepė per prievartą ginti šalies rizikuojant sveikata ir gyvybe. Kartu su laisvės, nepriklausomybės dvasia, Sausio laužų šviesoje, užgimė Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Sava valia, pasiryžimu ir vienybe kariai savanoriai išsaugojo tai, dėl ko visada liksime jiems dėkingi. Manau, kad šalies stabilumas, ramybė joje ir šviesi ateitis labiausiai priklauso nuo kiekvieno Lietuvos žmogaus, nuo vidinio suvokimo, kad rytojus – mūsų visų rankose“, – ceremonijoje kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Vilniuje, prie Seimo rūmų, Lietuvos savanorių pajėgos šventė 29-ąsias įkūrimo metines, nuotrauka-1

Tradiciškai istoriniu kalaviju apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, padėtos gėlės prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo.

Vilniuje, prie Seimo rūmų, Lietuvos savanorių pajėgos šventė 29-ąsias įkūrimo metines, nuotrauka-2

29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės KASP patrankos nuaidėjo salvės Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos buvo įkurtos 1991 m. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena, dirba ir derina kario pareigą su civiliniu gyvenimu.

Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 parų per metus, dažniausiai savaitgaliais.

Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

savanoriai kasp seimo rūmai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Exchange Rates
USD 0,842