Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės Vilniuje: „savo“ spektaklį atras kiekvienas

Šiek tiek provokacijos, fantazijos, egzistencijos ar istorijos ir, žinoma, meilės – tokį kūrybinį užtaisą vasario bei kovo mėnesiais Juozo Miltinio dramos teatro trupė žada Vilniuje gyvenantiems teatro gerbėjams.

Jau vasario 8-ąją, 19 val. vilniečių ir miesto svečių pamėgtoje Menų spaustuvės scenoje iškils „Hotel universalis“. Tai – jaunosios kartos režisieriaus Augusto Gornatkevičiaus dviejų dalių spektaklis, kuriam pjesę parašė lietuvių dramaturgė Indrė Bručkutė.

Nors spektaklis remiasi antikiniu mitu, pasakojančiu apie saulės dievo Helijaus ir okeanidės Klimenės sūnaus Faetono maištą, legvabūdiškus ir neatsargius sprendimus, tačiau į spektaklį kūrybinė komanda stengiasi pažvelgti šių dienų jauno žmogaus akimis.

„Hotel universalyje“ sprendžiamos šiais laikais aktualios temos: vaikų ir tėvų santykiai, tapatybės bei vietos po saule paieškos, noras griauti ir savaip kurti pasaulį.

A. Gornatkevičius Juozo Miltinio dramos teatre pastatė tris spektaklius, „Hotel universalis“ – antrasis režisieriaus darbas.

Prisiminti pasaulio istoriją vasario 25 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre kvies ir jaunas režisierius, įsimintiniausias 2019 m. Kauno menininkas, Gildas Aleksa.

Spektaklis „Zygfrydas“– bendras Juozo Miltinio dramos teatro ir „Teatronas“ darbas.Dviejų dalių mokumentinė satyra pagal Igno Šeiniaus romaną „Siegfried Immerselbe atsijaunina“, pasakoja apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo procedūros operacijos prabunda žydu.

Šio kūrinio aštrėjantis aktualumas ypač jaučiamas šiomis dienomis: ir dėl Europoje stiprėjančių nacionalistinių sentimentų, ir dėl panašaus šiuolaikinio žmogaus „gijimo“ nuo rasistinių pažiūrų. Jaunas žmogus seną rasizmą tarsi paveldi ir yra nuolatiniame savęs, kito atradimo procese.

Spektaklyje į mažai kam žinomo romano medžiagą pažvelgta per kandaus humoro prizmę, ieškoma (ir randama) naujų aktorių meistrystės spalvų. Visai neatsitiktinai senąjį Zygfrydą vaidina aktorius, augęs vienoje sąjungoje (akt. Vaidotas Žitkus), o atsijauninusį vaidina jau laisvoje šalyje gimęs, kitoje sąjungoje augęs aktorius, kuris su panašiais klausimais susiduria kasdien (akt. Matas Dirginčius).

Paskutinę mėnesio dieną, vasario 29-ąją, 19 val. Menų spaustuvėje režisierė Uršulė Bartosevičiūtė spektaklyje „Sniegas. Moteris. Dvikova“ kels klausimus apie romantizuojamą A.Čechovo kūrėjo įvaizdį, kūrėją, kuris praranda savo paties sukurtų personažų kontrolę.

Dviejų dalių komedijoje pagal V. Klimáček pjesę „Čechovas – boksininkas“ pagrindinį – rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo – vaidmenį atlieka puikiai žinomas, ilgametis Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris. Jam patikėta nelengva užduotis: įsijausti ir papasakoti A. Čechovo gyvenamojo laikmečio ir XXI amžiaus realybės, persipinusios su naujojo, alternatyvaus pasaulio, kuriame veikia sapno logika, fantazija bei žaidimas, dėmenimis, sintezę.

Kovo 19 dieną, 19 val. į Menų spaustuvę turėtų suskubti Juvalio Nojaus Harario (orig. Yuval Noah Harari) gerbėjai, nes spektaklyje „Sapiens“ susipins režisierės Agnijos Leonovos ir perspektyvaus dramaturgo Mato Vildžiaus fantazija.

Kūrėjų duetas bando kelti klausimus apie žmogiškumo ir pačios žmonių rūšies ateitį skaitmenos, virtualių patirčių, skaitmeninių technologijų ir robotikos technologijų renesanso laikmečiu.

Jų įkvėpimu statant „Sapiens“ tapo serialai „Vakarų pasaulis“ (West World), „Juodasis veidrodis“ (Black Mirror) ir daugelis kitų mokslinės fantastikos filmų bei Izraelio istoriko Y. N. Harari milžiniško populiarumo sulaukusios knygos „Sapiens“ ir „Homo Deus“.

O štai kovo 31-ąją, 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre režisierius Rimantas Teresas imsis teatrinių provokacijų, kurias sėkmingai sutalpino dviejų dalių komedijoje „Provokatoriai“.

Pagal Sławomiro Mrożeko pjesę „Policija“ sukurtame darbe vaizduojama išgalvota valstybė, kurioje nebeliko jokio pasipriešinimo prieš valdžią. Nuolankumą demonstruoja net paskutinis politinis kalinys, tad policijos viršininkas, nenorėdamas likti be darbo, nusprendžia valstybės priešą sukurti pats. 

R. Teresas pastatyti spektaklį pagal lenkų dramaturgo medžiagą svajojo bene tris dešimtmečius. Ilgamečiui Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui, režisieriui svarbiausia, kad „beprovokuodami, bežaisdami provokacijomis, pjesės veikėjai pamiršta, kad jie griauna sistemą. Galiausiai jie supranta, kad pagrindas iš po kojų išmuštas, kad nieko nebeliks – nei jų, nei valstybės. Tada nebebus nei politikos, nei etikos.“

Bilietų galima įsigyti Bilietai.lt prekybos vietose ir www.bilietai.lt

Juozo Miltinio dramos teatro inf.

Plačiau apie spektaklius galite skaityti: https://miltinio-teatras.lt/spektakliai-22/

miltinio teatras spektaklis menų spaustuvė gastrolės
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvairios
Ekspertų teigimu, Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka pasižymi sparčiu ir tolygiu augimu – tai matyti stebint sandorių, naujų statybų ir objektų vystymo apimtis. Miesto teritorijų konversijos taip pat keičia NT rinkos paveikslą – apleistų miesto dalių atgaivinimas suteikia likvidumo šalia esantiems NT objektams ir padeda patraukti investuotojų bei bankų dėmesį į kaimynystėje esančius rajonus. Vilniuje auga tiek gyvenamojo, tiek komercinio NT, kurio pag...
Savivalda
Iki balandžio 1-osios dienos vilniečiai kviečiami teikti kandidatūras premijai už kūrybą apie Vilnių gauti. Premija gali būti skiriama už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitą kūrybą, kurioje atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir Vilniaus miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenys. Kandidatūrų siūlymai teikiami tik internetu, naudojantis Vilniaus miesto savivaldybės elektronine paslaugų val...
Įvykiai
UAB „Grinda“ administruojami Vilniaus gyvūnų globos namai netrukus taps modernia, aukščiausius standartus atitinkančia benamių gyvūnų priežiūros įstaiga. Geresnėms Vilniaus miesto beglobių gyvūnų laikymo bei medicininės priežiūros sąlygoms sukurti ir 5907 m² žemės sklypo plotui sutvarkyti UAB „Grinda“ skirs 700 tūkst. eurų. Vilniaus gyvūnų globos namai – UAB ‚Grinda“ padalinys, atsakingas už viso miesto beglobių gyvūnų priežiūrą ir globą, kačių populiacijo...
Įvykiai
Šį ketvirtadienį Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys „Knyga + Kinas“, suburiantis lietuviškų knygų autorius ir kino bendruomenę. Renginys atviras visuomenei ir skirtas visiems, kurie domisi naujausia literatūra ir kinu. Lietuvių rašytojų knygas pristatyti kino bendruomenei kviečia renginio organizatoriai VŠĮ „Fralita Films”, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino b...
Įvykiai
Kelios dešimtys susirinkusiųjų į viešą galimybių studijos pristatymą ir sunkiai nuspėjamas skaičius laukiančiųjų pasakojimų iš kaimynų ir draugų namuose – Naujininkų gyventojams rūpi, koks tas „naujas pasaulis“, kurio perspektyvą savo tyrimu nubrėžė urbanistai. Prie stoties, taigi visus susisiekimo privalumus ir dar ryšius su senamiesčiu turintis „rajonas už bėgių“ – Naujininkai – išskirtinio charakterio vietovė. Siekiant kalvotame jo peizaže išsaugoti kul...
Sportas
Vilniaus Fabijoniškių baseine įvykusios Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) suaugusių ir jaunių žiemos plaukimo pirmenybės buvo neeilinės. Pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įdiegta laiko fiksavimo sistema, suteikusi didžiulį kokybinį šuolį varžybų pravedimui. „Vilnius, kaip miestas, niekada neturėjo tokios elektronikos. Baseine, turinčiame laiko fiksavimo sistemą, galima organizuoti įvairias tarptautines varžybas – tiek plaukimo, tiek vandensvydžio. Tei...
Įvykiai
Vilnius švenčia Laisvę: Gedimino prospekte suliepsnojo 30 Laisvės laužų, skamba dainos ir plevėsuoja trispalvės. Pastaruosius kelerius metus jau tapo gražia tradicija – simboliškai susieti vasario 16–osios laužų įžiebimo šventę su svarbiomis mūsų šalies istorijoje datomis. 2018 m. nuo Katedros iki Seimo buvo uždegta net 100 laužų, skirtų valstybės atkūrimo 100–mečiui. Pernai buvo uždegta 70 laužų, kurie buvo dedikuoti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybo...
Sportas
Antroje rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungęs ir pergalingą spurtą surengęs Kauno „Žalgiris“ po dvejų metų pertraukos iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurę. Iki trečiojo kėlinio laikęsi Dainiaus Adomaičio auklėtiniai finale 60:80 (21:24, 15:15, 7:21, 17:20) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Įpusėjus rungtynėms „Rytas“ atsilikinėjo tik 36:39. Finalo ketverto naudingiausiu žaidėju pripažintas Edgaras Ulanovas. Puolėjas finale pelnė 13 taškų...
Įvykiai
Visai Lietuvai šiandien švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ šią datą paminėti pakvietė ir sostinės autobusų bei troleibusų keleivius. Jiems viešojo transporto kontrolieriai dovanojo trispalves vėliavėles. Iš viso keleiviams viešojo transporto stotelėse išdalyta apie 1000 vėliavėlių. „Vasario 16-oji yra viena ryškiausių dienų mūsų valstybei. Šia proga viešojo transporto keleiviams jau trečius metus iš eilės miestas turi d...