Besinuomojantiems būstą Vilniuje už automobilių stovėjimą mokės gerokai daugiau

Metų pradžioje prasidėję automobilių stovėjimo pokyčiai sostinėje siutina daugiabučių gyventojus. Praplėtus rinkliavų zonas, tankiai apgyvendintų Ozo kvartalo, dalies Žirmūnų ir Antakalnio mikrorajonų gatvės ir kiemai apmokestinti, o gyventojai suka galvas, kiek automobilio statymas prie namų patuštins jų pinigines.

Apie automobilių stovėjimo pokyčius Vilniuje SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pranešė dar praėjusių metų pabaigoje. Jau tada sulaukta daug kritikos, esą tai tėra savivaldybės pasipinigavimas. Tačiau daugiausiai reakcijų sulaukta pastarosiomis savaitėmis, kai prie daugiabučių atsirado ženklai, informuojantys apie mokamą stovėjimą.

Parkomatas / Įmonės nuotr.

Į LRT.lt kreipėsi skaitytojas (vardas redakcijai žinomas), kurį nuvylė ne tik pokyčiai Vilniaus mieste, bet ir įmonės reakcija, kuomet jis paprašė daugiau informacijos.

„Nėra paslaptis, kad Vilniuje gyvena daug žmonių, atvykusių iš kitų Lietuvos miestų, nuomojančių būstus, kuriuose nėra deklaravę gyvenamosios vietos, taupantys savo būstui. Tarp jų esu ir aš, mano deklaruota gyvenamoji vieta yra kitur. Manau, kad didžioji dauguma Ozo kvartalo gyventojų nuomojasi butus ir nėra čia pat prisiregistravę. Kilo daug klausimų, kodėl privalau mokėti už tai, kad statau automobilį ten, kur gyvenu, kodėl manęs aplankyti atvykę tėvai ir draugai turi susidurti su ta pačia problema, kodėl automobilių stovėjimas apmokestintas gyvenamuosiuose rajonuose? Tai skamba kaip bandymas pasipelnyti iš gyventojų ir kaišyti skyles biudžete“, – piktinosi skaitytojas.

Automobilių stovėjimas

Automobilių stovėjimas / BNS nuotr.

Norėdamas pasiaiškinti situaciją, jis kreipėsi į atsakingą įmonę, tačiau liko nieko nepešęs.

„Paskambinęs išgirdau atsakymą: „ne aš priėmiau sprendimą, skambink kitu numeriu“, o paskambinus kitu numeriu, buvau nukreiptas skambinti dar kitur. Paskutiniam kontaktui prisiskambinti iš viso nepavyko“, – istoriją tęsė Ozo kvartalo gyventojas.

Kai jau pamatė, kad prie jo namų pradėti kabinti ženklai, jis kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių. Parašęs merui socialiniame tinkle „Facebook“, skaitytojas sulaukė atsakymo, kad atsakingos įmonės atstovai privalėjo gyventojui suteikti informaciją ir pridūrė, kad „taip būti negali“.

Mažiau mokės tik gyvenamąją vietą deklaravę asmenys

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ portalui LRT.lt raštu pakomentavo sostinėje vykdomus automobilių stovėjimo pokyčius ir ragino vairuotojus atkreipti dėmesį į ženklinimą.

„Ozo kvartalo automobilių stovėjimo tvarkos pokyčiai įgyvendinami remiantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, kuriame numatyta bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietoms taikyti žaliosios rinkliavos zonos tarifus. Mokamas stovėjimas galioja nuo pirmadienio iki šeštadienio 8.00–18.00 val. ir jam taikoma 0,30 Eur valandinė rinkliava. Automobilius Ozo kvartale paliekantiems dažnai rekomenduojama iš anksto apmokėti 33 Eur mėnesio rinkliavą, kuri galioja žalioje zonoje“, – komentare rašė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Parkavimas / I. Janiulytės/ LRT nuotr.

Įmonės vadovė patvirtino, kad lengvatinius stovėjimo leidimus gali gauti tik gyvenamąją vietą sostinėje deklaravę žmonės. Šiuo atveju, asmenys, kurie nuomojasi būstą Ozo kvartale ir nėra sostinėje deklaravę gyvenamosios vietos, lengvatinio gyventojo leidimo statyti transporto priemonę išsiimti negalės. Tokiu atveju, asmenims mėnesio stovėjimo rinkliava atsieis 33 eurus žalioje zonoje.

Tuo metu deklaravusiems gyvenamąją vietą sostinėje, lengvatinis pirmojo automobilio statymo leidimas atsieis 7,20 eurų metams.

„Gyventojai, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje arba poilsio patalpoje, įregistruotoje iki 2017-12-31, gali įsigyti lengvatinius gyventojų leidimus, suteikiančius teisę statyti automobilį rinkliava apmokestintose vietose. Tokie gyventojų leidimai suteikiami tik gyvenamąją vietą sostinėje deklaravusiems vairuotojams – tai įprastinė, ir kituose miestuose galiojanti tvarka.

Vilniuje gyvenantys ir sostinėje savo gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai prisideda prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos miesto plėtrai – tvarkomi keliai, pėsčiųjų takai, tiesiami nauji dviračių takai, atveriami nauji parkai bei skverai“, – komentavo M. Gusarovienė.

Tačiau ne visose galima susimokėti mėnesinį rinkliavos mokestį. To padaryti negalima brangiausiose – raudonoje ir mėlynoje zonoje. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešųjų ryšių atstovė Miglė Bielinytė pateikė paaiškinimą, kodėl šiose zonose negalima sumokėti mėnesio rinkliavos.

„Mėnesio rinkliavos mokėjimai yra galimi tik toliau nuo centro nutolusiose rinkliavos zonose – geltonojoje ir žaliojoje. Mėlynoji ir raudonoji zonos apima visą Senamiestį ir jo prieigas, kuriose vengiama ilgalaikio parkavimo, nes užimtumas ir taip didelis, o ieškant parkavimo vietos formuojasi spūstys, sutrinka visas judėjimas – ne tik automobilių, tačiau ir kitų eismo dalyvių. Todėl šiose zonose nėra galimybės iš anksto mokėti už mėnesio stovėjimą“, – LRT.lt raštu atsakymą pateikė ji.

Ką svarbu žinoti vairuotojams?

Patvirtinti šie pagrindiniai zonų ribų pakeitimai:

Mėlynoji zona (2,5 euro/val.) nuo šiol apims buvusią raudonąją zoną ir dalį geltonosios zonos ties Lukiškėmis ir Gynėjų gatve, kuriose automobilių srautai per pastaruosius metus ryškiai išaugo.

Raudonąja zona (1,5 euro/val.) tampa Užupis, Senamiesčio prieigos nuo Pylimo gatvės, Konstitucijos g. prieigos, kuriose telkiasi verslo centrai, daugėja traukos objektų, ir teritorija tarp Gedimino pr., J. Jasinskio ir A. Rotundo gatvių.

Geltonoji zona (0,6 euro/val.) apims Žvėryno dalis tarp Latvių ir Paribio gatvių, teritoriją prie buvusio „Audėjo“ centro, Paupio kvartalas, dalis Naujamiesčio bei Šnipiškės iki Žalgirio gatvės. Taip pat geltonąja zona šiltuoju sezonu nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. tampa erdvės prie Valakampių paplūdimio, Balsio, Balžio ir Tapelių ežerų.

Žaliąja zona (0,3 euro/val.) tampa Antakalnio dalis aplink Sapiegų parką, kuriai pritarė ir šių apylinkių gyventojai.

Antrasis leidimas vidinėje daugiabučio teritorijoje 

Žalioji zona
4,50 Eur/mėn.
Geltonoji zona
9,00 Eur/mėn.
Raudonoji zona
13,00 Eur/mėn.
Mėlynoji zona
26,00 Eur/mėn.
LRT.lt
automobilių parkavimas rinkliavos zonos automobilių stovėjimas būsto nuoma nekilnojamasis turtas brokeris
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šį ketvirtadienį Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys „Knyga + Kinas“, suburiantis lietuviškų knygų autorius ir kino bendruomenę. Renginys atviras visuomenei ir skirtas visiems, kurie domisi naujausia literatūra ir kinu. Lietuvių rašytojų knygas pristatyti kino bendruomenei kviečia renginio organizatoriai VŠĮ „Fralita Films”, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, Vilniaus kino b...
Įvykiai
Kelios dešimtys susirinkusiųjų į viešą galimybių studijos pristatymą ir sunkiai nuspėjamas skaičius laukiančiųjų pasakojimų iš kaimynų ir draugų namuose – Naujininkų gyventojams rūpi, koks tas „naujas pasaulis“, kurio perspektyvą savo tyrimu nubrėžė urbanistai. Prie stoties, taigi visus susisiekimo privalumus ir dar ryšius su senamiesčiu turintis „rajonas už bėgių“ – Naujininkai – išskirtinio charakterio vietovė. Siekiant kalvotame jo peizaže išsaugoti kul...
Sportas
Vilniaus Fabijoniškių baseine įvykusios Vilniaus miesto sporto centro (VMSC) suaugusių ir jaunių žiemos plaukimo pirmenybės buvo neeilinės. Pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įdiegta laiko fiksavimo sistema, suteikusi didžiulį kokybinį šuolį varžybų pravedimui. „Vilnius, kaip miestas, niekada neturėjo tokios elektronikos. Baseine, turinčiame laiko fiksavimo sistemą, galima organizuoti įvairias tarptautines varžybas – tiek plaukimo, tiek vandensvydžio. Tei...
Įvykiai
Vilnius švenčia Laisvę: Gedimino prospekte suliepsnojo 30 Laisvės laužų, skamba dainos ir plevėsuoja trispalvės. Pastaruosius kelerius metus jau tapo gražia tradicija – simboliškai susieti vasario 16–osios laužų įžiebimo šventę su svarbiomis mūsų šalies istorijoje datomis. 2018 m. nuo Katedros iki Seimo buvo uždegta net 100 laužų, skirtų valstybės atkūrimo 100–mečiui. Pernai buvo uždegta 70 laužų, kurie buvo dedikuoti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybo...
Sportas
Antroje rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungęs ir pergalingą spurtą surengęs Kauno „Žalgiris“ po dvejų metų pertraukos iškovojo Citadele Karaliaus Mindaugo taurę. Iki trečiojo kėlinio laikęsi Dainiaus Adomaičio auklėtiniai finale 60:80 (21:24, 15:15, 7:21, 17:20) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Įpusėjus rungtynėms „Rytas“ atsilikinėjo tik 36:39. Finalo ketverto naudingiausiu žaidėju pripažintas Edgaras Ulanovas. Puolėjas finale pelnė 13 taškų...
Įvykiai
Visai Lietuvai šiandien švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ šią datą paminėti pakvietė ir sostinės autobusų bei troleibusų keleivius. Jiems viešojo transporto kontrolieriai dovanojo trispalves vėliavėles. Iš viso keleiviams viešojo transporto stotelėse išdalyta apie 1000 vėliavėlių. „Vasario 16-oji yra viena ryškiausių dienų mūsų valstybei. Šia proga viešojo transporto keleiviams jau trečius metus iš eilės miestas turi d...
Įvykiai
Vasario 16-oji jau penktą kartą į Vilnių subūrė Lietuvos mokyklų bendruomenes, studentiją į šventinę jaunimo eiseną „Lietuvos valstybės keliu“ – drauge džiaugtis Laisve ir mėgautis įspūdinga atmosfera sostinėje. Tūkstantinė minia tradiciškai eina keliu, jungiančiu su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais. „Noriu pakviesti prisiminti tuos, anuomet, jaunus žmones, kurie svajojo ir nepabijojo savo svajonių įgyvendinti, ir kviečiu džiaugtis, kad mūsų tėvai ir prot...
Įvykiai
Vilnuje veikianti Šolomo Aleichemo ORT gimnazija penktadienio popietę skambėjo nuo šokių ir dainų. Čia kartu su visa mokyklos bendruomene buvo švenčiama Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Gimnazijoje skambėjo valstybės himnas, moksleiviai mokėsi lietuvių liaudies šokių. „Mūsų gimnazijoje mokosi įvairių tautybių vaikai, todėl vienas iš mūsų tikslų – diegti moksleiviams pilietiškumą, supažindinti su tiek žydams, tiek lietuviams svarbiomis istorinėmis datomis...
Sportas
Vilniaus „Rytas“ nepaliko vietos intrigai Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketverte. Vilniečiai užtikrintai 96:71 (22:10, 25:25, 28:18, 21:18) triumfavo Klaipėdoje prieš vietos „Neptūną“. Tai reiškia, jog trečiąjį kartą iš eilės Citadele KMT finale akis į akį stos principiniai varžovai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Finalą nuo 17:50 sekmadienį transliuos LRT televizija. „Neptūnas“ sekmadienį surems ietis su Panevėžio „Lietkabeliu“ kovoje dėl 3-o...