Besinuomojantiems būstą Vilniuje už automobilių stovėjimą mokės gerokai daugiau

Metų pradžioje prasidėję automobilių stovėjimo pokyčiai sostinėje siutina daugiabučių gyventojus. Praplėtus rinkliavų zonas, tankiai apgyvendintų Ozo kvartalo, dalies Žirmūnų ir Antakalnio mikrorajonų gatvės ir kiemai apmokestinti, o gyventojai suka galvas, kiek automobilio statymas prie namų patuštins jų pinigines.

Apie automobilių stovėjimo pokyčius Vilniuje SĮ „Susisiekimo paslaugos“ pranešė dar praėjusių metų pabaigoje. Jau tada sulaukta daug kritikos, esą tai tėra savivaldybės pasipinigavimas. Tačiau daugiausiai reakcijų sulaukta pastarosiomis savaitėmis, kai prie daugiabučių atsirado ženklai, informuojantys apie mokamą stovėjimą.

Parkomatas / Įmonės nuotr.

Į LRT.lt kreipėsi skaitytojas (vardas redakcijai žinomas), kurį nuvylė ne tik pokyčiai Vilniaus mieste, bet ir įmonės reakcija, kuomet jis paprašė daugiau informacijos.

„Nėra paslaptis, kad Vilniuje gyvena daug žmonių, atvykusių iš kitų Lietuvos miestų, nuomojančių būstus, kuriuose nėra deklaravę gyvenamosios vietos, taupantys savo būstui. Tarp jų esu ir aš, mano deklaruota gyvenamoji vieta yra kitur. Manau, kad didžioji dauguma Ozo kvartalo gyventojų nuomojasi butus ir nėra čia pat prisiregistravę. Kilo daug klausimų, kodėl privalau mokėti už tai, kad statau automobilį ten, kur gyvenu, kodėl manęs aplankyti atvykę tėvai ir draugai turi susidurti su ta pačia problema, kodėl automobilių stovėjimas apmokestintas gyvenamuosiuose rajonuose? Tai skamba kaip bandymas pasipelnyti iš gyventojų ir kaišyti skyles biudžete“, – piktinosi skaitytojas.

Automobilių stovėjimas
Automobilių stovėjimas

Automobilių stovėjimas / BNS nuotr.

Norėdamas pasiaiškinti situaciją, jis kreipėsi į atsakingą įmonę, tačiau liko nieko nepešęs.

„Paskambinęs išgirdau atsakymą: „ne aš priėmiau sprendimą, skambink kitu numeriu“, o paskambinus kitu numeriu, buvau nukreiptas skambinti dar kitur. Paskutiniam kontaktui prisiskambinti iš viso nepavyko“, – istoriją tęsė Ozo kvartalo gyventojas.

Kai jau pamatė, kad prie jo namų pradėti kabinti ženklai, jis kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių. Parašęs merui socialiniame tinkle „Facebook“, skaitytojas sulaukė atsakymo, kad atsakingos įmonės atstovai privalėjo gyventojui suteikti informaciją ir pridūrė, kad „taip būti negali“.

Mažiau mokės tik gyvenamąją vietą deklaravę asmenys

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ portalui LRT.lt raštu pakomentavo sostinėje vykdomus automobilių stovėjimo pokyčius ir ragino vairuotojus atkreipti dėmesį į ženklinimą.

„Ozo kvartalo automobilių stovėjimo tvarkos pokyčiai įgyvendinami remiantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, kuriame numatyta bendro naudojimo automobilių stovėjimo vietoms taikyti žaliosios rinkliavos zonos tarifus. Mokamas stovėjimas galioja nuo pirmadienio iki šeštadienio 8.00–18.00 val. ir jam taikoma 0,30 Eur valandinė rinkliava. Automobilius Ozo kvartale paliekantiems dažnai rekomenduojama iš anksto apmokėti 33 Eur mėnesio rinkliavą, kuri galioja žalioje zonoje“, – komentare rašė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Parkavimas / I. Janiulytės/ LRT nuotr.

Įmonės vadovė patvirtino, kad lengvatinius stovėjimo leidimus gali gauti tik gyvenamąją vietą sostinėje deklaravę žmonės. Šiuo atveju, asmenys, kurie nuomojasi būstą Ozo kvartale ir nėra sostinėje deklaravę gyvenamosios vietos, lengvatinio gyventojo leidimo statyti transporto priemonę išsiimti negalės. Tokiu atveju, asmenims mėnesio stovėjimo rinkliava atsieis 33 eurus žalioje zonoje.

Tuo metu deklaravusiems gyvenamąją vietą sostinėje, lengvatinis pirmojo automobilio statymo leidimas atsieis 7,20 eurų metams.

„Gyventojai, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą gyvenamosios paskirties patalpoje arba poilsio patalpoje, įregistruotoje iki 2017-12-31, gali įsigyti lengvatinius gyventojų leidimus, suteikiančius teisę statyti automobilį rinkliava apmokestintose vietose. Tokie gyventojų leidimai suteikiami tik gyvenamąją vietą sostinėje deklaravusiems vairuotojams – tai įprastinė, ir kituose miestuose galiojanti tvarka.

Vilniuje gyvenantys ir sostinėje savo gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai prisideda prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iš gyventojų pajamų mokesčio gaunamos pajamos naudojamos miesto plėtrai – tvarkomi keliai, pėsčiųjų takai, tiesiami nauji dviračių takai, atveriami nauji parkai bei skverai“, – komentavo M. Gusarovienė.

Tačiau ne visose galima susimokėti mėnesinį rinkliavos mokestį. To padaryti negalima brangiausiose – raudonoje ir mėlynoje zonoje. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešųjų ryšių atstovė Miglė Bielinytė pateikė paaiškinimą, kodėl šiose zonose negalima sumokėti mėnesio rinkliavos.

„Mėnesio rinkliavos mokėjimai yra galimi tik toliau nuo centro nutolusiose rinkliavos zonose – geltonojoje ir žaliojoje. Mėlynoji ir raudonoji zonos apima visą Senamiestį ir jo prieigas, kuriose vengiama ilgalaikio parkavimo, nes užimtumas ir taip didelis, o ieškant parkavimo vietos formuojasi spūstys, sutrinka visas judėjimas – ne tik automobilių, tačiau ir kitų eismo dalyvių. Todėl šiose zonose nėra galimybės iš anksto mokėti už mėnesio stovėjimą“, – LRT.lt raštu atsakymą pateikė ji.

Ką svarbu žinoti vairuotojams?

Patvirtinti šie pagrindiniai zonų ribų pakeitimai:

Mėlynoji zona (2,5 euro/val.) nuo šiol apims buvusią raudonąją zoną ir dalį geltonosios zonos ties Lukiškėmis ir Gynėjų gatve, kuriose automobilių srautai per pastaruosius metus ryškiai išaugo.

Raudonąja zona (1,5 euro/val.) tampa Užupis, Senamiesčio prieigos nuo Pylimo gatvės, Konstitucijos g. prieigos, kuriose telkiasi verslo centrai, daugėja traukos objektų, ir teritorija tarp Gedimino pr., J. Jasinskio ir A. Rotundo gatvių.

Geltonoji zona (0,6 euro/val.) apims Žvėryno dalis tarp Latvių ir Paribio gatvių, teritoriją prie buvusio „Audėjo“ centro, Paupio kvartalas, dalis Naujamiesčio bei Šnipiškės iki Žalgirio gatvės. Taip pat geltonąja zona šiltuoju sezonu nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. tampa erdvės prie Valakampių paplūdimio, Balsio, Balžio ir Tapelių ežerų.

Žaliąja zona (0,3 euro/val.) tampa Antakalnio dalis aplink Sapiegų parką, kuriai pritarė ir šių apylinkių gyventojai.

Antrasis leidimas vidinėje daugiabučio teritorijoje 

Žalioji zona
4,50 Eur/mėn.
Geltonoji zona
9,00 Eur/mėn.
Raudonoji zona
13,00 Eur/mėn.
Mėlynoji zona
26,00 Eur/mėn.
LRT.lt
automobilių parkavimas rinkliavos zonos automobilių stovėjimas būsto nuoma nekilnojamasis turtas brokeris
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Šį savaitgalį Vilniuje siaučia „Vokiškos atostogos“ – vakar Rotušės aikštėje prasidėjo „Oktoberfest“ šventė su tikru vokišku maistu ir gėrimais, tradiciniais bavariškais rūbais pasipuošusiais žmonėmis ir nuotaikingais žaidimais. „Oktoberfest“ tęsis šiandien ir ryt, tad visi, kas iki šiol nespėjo pabuvoti originaliajame festivalyje Vokietijoje, juo sočiai pasimėgauti gali ir čia pat, Vilniuje. „Oktoberfest“ maisto šventė vyksta šiandien ir ryt nuo 12 iki 22...
Įvykiai
2022 m. vilniečiams bus pristatyta nauja, pažangi ir kur kas patogesnė elektroninio bilieto sistema. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje šiandien paskelbtos rinkos konsultacijos norintiems dalyvauti jos diegimo konkurse. Patikslintą pačios Vilniaus elektroninio bilieto sistemos pirkimo konkursą įvertinus tiekėjų pastabas planuojama skelbti šį rudenį. Jį sudarys dvi dalys – išmaniosios integracinės atsiskaitymų platformos įdiegimo bei priežiū...
Įvairios
Sostinė paskelbė galutinį žemės sklypų sostinėje sąrašą laukusiems eilėje – kaip kompensacijas už neatkurtą nuosavybę Vilniui iki 1995 m. priskirtoje teritorijoje kadaise turėtas žemes. Savivaldybė naujai suformavo tiek sklypų, kad jų visiškai pakaks visiems laukusiems Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sudarytame sąraše ir net šiek tiek daugiau, kad būtų galima pasirinkti. Tačiau šis teritorijų sąrašas jau yra baigtinis ir ilgai rinkęsi žmonės bus kviečiam...
Įvykiai
Ketvirtadienio popietę Vilniuje įvyko atnaujintos krepšinio aikštelės atidarymas prie vieno iš sostinės paplūdimių. Balsio sporto aikštyno atidarymo šventėje, miestiečius pradžiugino jaunieji sostinės krepšininkai ir krepšininkės. Atnaujintos krepšinio aikštelės atidarymo šventėje dalyvavo „Perlo“ krepšininkai Jokūbas Rubinas, Lukas Valantinas bei „Kibirkšties“ žaidėjos. Nuotr. Sauliaus Žiūros Sostinės jaunimui krepšininkai padovanojo kamuolius su „Ryto“ k...
Įvykiai
VšĮ „Sveikas miestas“ pristato dar vieną sveikatingumo projektą Lietuvos sostinės gyventojams. Nuo rugpjūčio 18 dienos Bernardinų sode šalia didžiojo fontano vyks atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos. Užsiėmimus ves charizmatiškoji sąmoningo kvėpavimo specialistė Agnė Zinkevičiūtė. Ji kvėpavimo paslapčių mokėsi iš pasaulio sąmoningo kvėpavimo guru tituluojamo mokytojo Dano Brule, taip pat yra baigusi Dalios Beatos Kasmauskaitės kvėpavimo terapijos mokyklą...
Būstas
Po antrą kartą liepos pabaigoje vykusio viešo daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektinių pasiūlymų svarstymo, Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius nusprendė pritarti pataisytiems projektiniams pasiūlymams. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pakoregavo projektą pagal ankstesniuose svarstymuose pateiktas bendruomenės ir savivaldybės specialistų pastabas. „Džiaugiuosi, kad projekto autoriai ir vystytojai įs...
Savivalda
Vilniaus savivaldybė ir toliau aktyviai sprendžia vis dar aktualią švietimo įstaigų vadovų poreikio problemą ir vadybos kokybės stiprinimo klausimus – nuo šiol kviečia švietimo įstaigose dirbti profesionalus ir įgyvendina svarbius pasikeitimus, organizuodama Švietimo įstaigų vadovų konkursus. Viena pagrindinių naujovių – norint dalyvauti konkurse užimti ugdymo įstaigos vadovo poziciją, nebereikalaujama turėti pedagoginio išsilavinimo. „Kuriant šiuolaikiška...
Įvykiai
Jau nuo šios savaitės Pavilnionių – Perkūnkiemio – Grigalaukio g. sankryžoje įvedamas aiškesnis ir saugesnis eismo organizavimas. Vairuotojų prašoma atidumo – keičiasi judėjimo tvarka įvardintomis gatvėmis, baigti šviesoforų ir kiti sankryžos įrengimo darbai. Nuo šiol eismas bus organizuojamas naujai įrengta jungiamosios gatvės atkarpa nuo Gileikių iki Pavilnionių g., o iki šiol naudotas jungiamasis kelias tarp Gileikių ir Pavilnionių g., prie viešojo tran...
Sportas
Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta Eurolygoje savo puolimo sugebėjimais sirgalius stebinęs Andrew Goudelockas. 31-erių 191 cm ūgio amerikietis kitą sezoną gins sostinės ekipos spalvas. Prisijungimu prie „Ryto“ džiaugėsi ir pats krepšininkas. „Nekantrauju pradėti žaisti ir džiaugiuosi atvykdamas į „Rytą“, nes tai yra visoje Europoje garsi komanda, – sako A. Goudelockas. – Atvykstu ir labai tikiuosi, kad Vilniaus fanai įvertins mano atsidavimą komandoje.“ Amerikieti...