Vilnių garsinantiems moksleiviams išdalyti Mažojo Kristoforo apdovanojimai

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, tradiciškai jau penktąjį kartą Vilniaus rotušėje apdovanoti moksleiviai, garsinantys sostinę savo mokslo pasiekimais, ypatingais talentais ir puikiais rezultatais.

Miesto meras Remigijus Šimašius įteikė 10 Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimų. Į iškilmingą ceremoniją Rotušėje pasveikinti talentingiausių rinkosi ir moksleivių šeimos nariai, mokyklų bendruomenė bei draugai.

Dešimt moksleivių buvo pastebėti dėl puikių rezultatų: kultūros ir meno, savanorystės ir kūno kultūros, sporto srityse. Jie tapo tikrais Vilniaus ambasadoriais dalyvaudami užsienyje vykusiuose konkursuose ir olimpiadose. Jų artimiausių metų ar dešimtmečio planuose – nauji konkursai ir nebe mokyklinės olimpiados, o studijos universitetuose ir dalyvavimas olimpinėse žaidynėse.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, simbolišką Kovo 11-ąją apdovanodamas Nepriklausomybės kartos vaikus, kalbėjo ir apie tai, kad šiai kartai, kaip ir jos tėvams, tenka ir įpareigojimas nepamiršti, jog savo laisvę giname kasdien. „Kiekvieną dieną darome dalykus, dėl kurių tampame arba stipresni, arba silpnesni, dalykus, kurie kloja pamatus arba laimingesniam, prasmingesniam gyvenimui, arba atvirkščiai. Didžiaisiais Kristoforais dažniausiai įvertiname vyresnio amžiaus, galbūt keliasdešimties metų įdirbiu laureato vardo nusipelniusius žmones. Jei 60-metis žmogus sėkmės pasiekia darydamas kažką 20 metų, tai yra jo trečdalis gyvenimo. Bet jei 15-metis Mažojo Kristoforo žymens laureatas penkerius metus siekia sėkmės savo veikloje, tai irgi trečdalis gyvenimo. Ir šie apdovanojimai yra įvertinimas ne tik talento, bet ir pastangų. O mums visiems labai svarbu pagerbti tas kovas, iššūkius ir pasiekimus, kurie dar bus ant laureatų jaunų ir vis tvirtėjančių pečių, kad tai, ką jie daro per jaunas savo gyvenimo dienas, būtų įkvėpimu visam jų gyvenimui“, – kalbėjo R. Šimašius.

Už laimėjimus gamtos mokslų srityse apdovanojimą iš mero rankų atsiėmė Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys Tomas Babelis.

Vilniaus licėjaus mokiniui Juliui Nikolajevui įteiktas Mažojo Kristoforo žymuo už laimėjimus gamtos mokslų srityse.

Karolei Simonai Motiejūnaitei, Vilniaus licėjaus mokinei, apdovanojimas atiteko už laimėjimus gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse.

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinė Saulė Buikaitė nusipelnė apdovanojimo už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose, koncertinę veiklą.

Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose, koncertinę veiklą Mažojo Kristoforo apdovanojimą atsiėmė Aleksandro Puškino gimnazijos mokinė Julija Vaitoškaitė.

Emiliui Šarinskui, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniui, įteiktas apdovanojimas už laimėjimus tarptautiniuose pianistų konkursuose, koncertinę veiklą.

Už drąsą, laimėjimus tarptautinėse varžybose, Mažasis Kristoforas atiteko ir viešosios įstaigos centro „Eik“ auklėtinei Ievai Mačiukaitei.

Sofia Nikole Reinsonas, Vilniaus miesto sporto centro auklėtinė, apdovanojimą pelnė už laimėjimus tarptautinėse meninės gimnastikos varžybose.

Už laimėjimus tarptautinėse irklavimo varžybose Mažąjį Kristoforą iš mero rankų atsiėmė Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Augustinas Matusevičius.

Mažojo Kristoforo nusipelnė ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinė Gabija Šaltmerytė – už savanorišką veiklą, savanorystės idėjos puoselėjimą.

Jaunuosius talentus sveikino Apdovanojimo Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto nariai, mokyklų vadovai, bendruomenių nariai, visuomenininkai. Apdovanojimų Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto pirmininkas – mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

„Tai turbūt vienintelis apdovanojimas, kuris nėra už tai, kas jau įvyko, – nors įvyko daugybė gražių dalykų, – bet tai yra apdovanojimas už tai, kas gali įvykti, – sakė V. Mitalas. – Labai tikiuosi, kad tai yra tik kelio pradžia, apdovanojimas, kuris pasitarnaus kaip vėjas į bures ir, labai linkiu, kiekvienam įpūs gero judėjimo į priekį, atnešiančio ir asmeninių, ir mūsų visų pergalių.“

Moksleiviai apdovanojimams buvo atrinkti pasiūlius mokytojams, treneriams ir aktyviems vilniečiams.

Mažųjų Kristoforų įteikimo ceremonijos metu renginio laureatas Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokinys E. Šarinskas žiūrovams atliko Frederiko Šopeno baladę.

Renginio nuotaiką kūrė ir Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Color Jazz“.

Vilniaus miesto savivaldybė
mažieji kristoforai vilniaus rotušė moksleivių apdovanojimas įvykiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Sveikata
Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuota 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 47 Per vakar dieną ištirta: 2809 Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 18432 Koronavirso tyrimų duomenys ketvirtadienį. / SAM nuotr. Kaip LRT RADIJUI sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, jei iki kovo 21...
Įvykiai
Konkurso komisijos sprendimu, paminklo A. Ramanauskui-Vanagui skulptūrinės-architektūrinės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų viešąjį pirkimą laimėjo autorių grupės – Algirdo Kuzmos ir UAB „Arches“ pateiktas pasiūlymas. Su šiais autoriais derinama ir bus pasirašyta tolesnių darbų vykdymo sutartis. Komisija, sudaryta iš kultūros, meno, kitų sričių atsakingų institucijų atstovų, įvertino 14 pateiktų projektų ir išrinko nugalėtoją atsižvelgusi į paminkl...
Įvairios
Vilniaus miesto savivaldybė, matydama, kad mobiliuose testavimo punktuose kasdien neišnaudojami maksimalūs pajėgumai, prašo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudaryti galimybę dėl COVID-19 viruso testuoti dar bent trijų grupių asmenis: medikus, užsieniečius ir sergančiųjų šeimos narius. Pagal iki šiol veikiantį algoritmą, registruotis testavimui numeriu 1808 gali tik karščiuojantys, kitus simptomus jaučiantys arba užsienyje buvę asmenys. Vilniuje veiki...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dalies ir jo prieigų atviro architektūrinio projekto konkursą. Rekomendacija organizuoti architektūros konkursą buvo suformuluota 2019 m. lapkritį konferencijos „A...
Sveikata
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtintas devintas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė antradienį namuose ir priklausė rizikos grupei. Infekcija nustatyta po mirties. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems. Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstum...
Verslas
Įvestas karantinas „Vilniaus alui“ tapo signalu sukurti internetinę parduotuvę. Po keturių dienų parduotuvė internete pradėjo veikti. Įmonė teigia, kad iššūkiu tapo ne tiek pačios platformos sukūrimas, o pirkėjų pinigų surinkimas. Įmonei tinkamiausią sprendimą pasiūlė „Luminor“. „Mes Lietuvoje turime 23-is firmines parduotuves, kuriose karantino laikotarpiu parduodame produkciją tik išsinešti. Nuotolinės prekybos idėja kirbėjo anksčiau, o prekiauti interne...
Įvykiai
Vyriausiojo miesto architekto skyrius, įvertinęs administracinio pastato V. Kudirkos g. 14 (Vilniuje) rekonstravimo projektinius pasiūlymus, pateiktus po 2020 m. kovo 3 d. įvykusio svarstymo su visuomene, prašys juos tobulinti. Iš projektinių pasiūlymų sprendinių matyti, kad administracinis pastatas (UAB „Aketuri architektai“, projekto vadovas Lukas Rekevičius) yra geros architektūrinės estetikos, meistriškai suplanuotas ir kuria išskirtines erdves svarbio...
Sveikata
ėkmingai sukūrus mobiliųjų punktų tinklą ir tikslingai pradėjus nuo koronaviruso tirti visus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, vis didesnės apkrovos tenka šalies laboratorijoms, dėl ko kartais gali užtrukti tyrimų atsakymai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo gyventojų kantrybės, laukiant tyrimų rezultatų, ir sąmoningumo, toliau laikantis izoliacijos principų. Primenama ir apie saugią galimybę pasitikrinti tyrimų atsak...
Įvykiai
Vilnius rūpinasi medikais ir sveikatos specialistais – į darbo vietas ir po darbo namo jie keliauja patogiau. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ sostinės medikams organizuoja specialius viešojo transporto maršrutus, o bendradarbiaudamos su pavėžėjimo paslaugų platformomis „Bolt“, eTaksi – nemokamas asmenines keliones į gydymo įstaigas. Taip pat jungiasi automobilių dalijimosi bendrovė „CityBee“ ir automobilių nuomos kompanijos „Hertz Lietuva“, „LitCarRent“, kurios...