Valdovų rūmų muziejus kviečia į išskirtines ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus

<p">Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus jau seniai buvo galima lankyti virtualioje erdvėje, neišeinant iš namų, tačiau šiuo ypatingu laikotarpiu muziejus savo lankytojams dovanoja išskirtines paslaugas. Nuo šiol kiekvieną savaitę virtualioje erdvėje bus galima dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus profesionalių gidų vedamose virtualiose ekskursijose, taip pat namie išbandyti išradingų edukacijos specialistų paruoštus specialius edukacinius užsiėmimus.

„Valdovų rūmų muziejaus misija – ne tik kaupti ir tirti Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, formuoti unikalius archeologijos rinkinius, taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas bei ieškoti vertingos lituanistinės medžiagos, bet ir visa tai įvairiomis priemonėmis pristatyti Lietuvai ir pasauliui. Susidariusi situacija šalyje ir visame pasaulyje sulėtino mūsų veiklos tempą, tačiau tikrai nesustabdė, atvirkščiai, leido į viską pažvelgti kūrybiškai ir įgyvendinti tai, kas buvo planuota anksčiau“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas, pabrėždamas, kad net ir tokiu laikotarpiu, kai valstybė susiduria su daugybe iššūkių, kultūros paslaugų poreikis yra dar akivaizdesnis, o kultūrininkus šis laikas skatina ieškoti naujų veiklos formų ir ryšio su lankytojais kanalų.

Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, šiuo metu Valdovų rūmų muziejaus specialistai suplanavo ir ves iš viso šešias virtualias ekskursijas, jose dalyvausiantys lankytojai galės apžiūrėti visas nuolatines muziejaus ekspozicijas, taip pat veikiančias tarptautines parodas, kitas patrauklias ir lankytojų laukiančias erdves.

Virtualios ekskursijos po Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorinės ir architektūrinės raidos archeologinę ekspoziciją (I maršrutas) metu lankytojai gali pamatyti XIII–XVII a. autentiškus mūrus, vitrinose eksponuojamus gausius bei vertingus radinius, rūmų raidos maketus, iš viso pasaulio sukauptą lituanistinę ikonografinę medžiagą, pažinti rūmų sunaikinimo ir atkūrimo istoriją ir kt., taip pat pasiklausyti turiningo pasakojimo apie čia buvusios rezidencijos raidą.

Į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją (II maršrutas) pakviesti lankytojai kartu su gidu „gali virtualiai pasivaikščioti“ po reprezentacines menes, pasižyminčias atkurtais istoriniais vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko epochų reprezentaciniais interjerais, sužinoti, kokie istoriniai įvykiai vyko šiose erdvėse Jogailaičių ir Vazų dinastijų valdymo laikais, kokiais meno kūriniais tokios salės buvo puošiamos praėjusiais amžiais bei kokiomis vertybėmis garsėjo valdovų lobynas.

Virtualią ekskursiją po Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimų bei ginkluotės, kasdienio gyvenimo ir muzikinės kultūros ekspoziciją (III maršrutas) sudarys dvi dalys. Pirmoje dalyje lankytojai gali susipažinti su tikruoju Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų bokštu, pilies ir rūmų įtvirtinimais bei įstabia ginkluotės kolekcija, sukaupta per archeologinius tyrimus bei papildyta įspūdingais naujai įsigytais ar dovanų gautais ginklais ir šarvais. Antroje virtualios ekskursijos dalyje lankytojų laukia pasakojimas apie rūmų gyvenimo kasdienybę, virtuvę, valgymo ypatumus bei muzikinės kultūros ir muzikavimo tradicijas.

Ir lituanistiniu požiūriu svarbūs europinio meno lobiai iš Italijos (į kurią tikriausiai dar ilgai nebus galima keliauti) pristatomi virtualios ekskursijos po tarptautinę parodą „Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Barrati dailės kolekcija iš Milano“ (IV maršrutas) metu. Dar vienas virtualus susitikimas su gidu vieno šedevro tarptautinėje parodoje „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ atskleis visus šio neregėto istorinio įvykio užkulisius.

Kiekvienos virtualios ekskursijos su gidu premjera Valdovų rūmų muziejaus virtualiuose kanaluose – interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose – bus skelbiama kiekvieną savaitę. Po įvykusios premjeros šios nufilmuotos ekskursijos liks virtualioje erdvėje, jas lankytojai galės lankyti jiems patogiu laiku.

Tai – ne vienintelė Valdovų rūmų muziejaus staigmena šiuo ypatingu laikotarpiu: muziejaus edukacijos specialistai taip pat turi parengę specialių edukacinių užsiėmimų šeimoms su vaikais. Virtualiai susipažinus su šiais užsiėmimais, galima išmokti žaisti Viduriniais amžiais išpopuliarėjusį žaidimą – kvirkatą, pasižiūrėti edukacinių filmukų, nusimegzti karūną ir kt. Nauji edukaciniai užsiėmimai bus skelbiami taip pat kiekvieną savaitę Valdovų rūmų muziejaus interneto svetainės aktualijų skiltyje.

„Paradoksalu, tačiau virtualios paslaugos mus taip pat gali priartinti prie mūsų valstybės istorijos ir paveldo, leisti įdėmiau įsižiūrėti į mūsų praeities reliktus, permąstyti esminius istorijos faktus ir projektuoti jų patirtį dabarčiai bei ateičiai, sukurti tam tikrą dvasią ir energiją, gerinti žmonių psichologinę savijautą, o ir pačiai muziejininkystei suteikti visai kitą kokybę bei priartinti ją prie žmonių net ir tokiomis ekstremaliomis sąlygomis. Tikimės, kad tai, ką paruošėme, mūsų virtualių platformų lankytojai įvertins, o vėliau, kai įveiksime negandas, ateis į muziejų visko detaliau gyvai patyrinėti. Juk Lietuva ir visa Europa per amžius susidūrė su daugybe nelaimių, bet visas jas įveikdavo, dar labiau sustiprindavo savo kūrybines galias ir pasiekdavo naujų įspūdingų pergalių. Taip neabejotinai turi būti ir šį kartą“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktorius, įsitikinęs, kad pasiūlyta virtuali realybė gali daugelį smalsuolių įkvėpti ir paakinti vėliau ateiti į muziejų ieškoti susitikimo su autentiškomis vertybėmis, žmonijos kultūrine kūrinija.

Valdovų rūmų muziejaus dabar pristatomos virtualios paslaugos nėra naujiena. Didelė dalis jų, tokių kaip kiekvieną savaitę skelbiama vieno eksponato paroda su vizualia medžiaga ir aprašymais, jau kelerius metus skelbiama muziejaus interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Muziejus taip pat yra prieinamas dviejose virtualiose galerijose. 2013 m., atvėręs pirmąją dalį lankytojams, Valdovų rūmų muziejus tapo viena pirmųjų kultūros institucijų Lietuvoje, dalyvavusių bendrovės „Google“ virtualios pasaulinės muziejų galerijos projekte. Jame, panaudojant „Google Street View“ technologiją, buvo įamžintos pirmosios ekspozicijos. Kitas virtualios galerijos projektas įgyvendintas 2015 m. kartu su VšĮ „3D Vilnius“ ir yra skirtas išskirtinai lietuvių visuomenei – čia muziejaus ekspozicijos pristatomos sujungiant vaizdinę ir tekstinę informaciją lietuvių kalba.

Šiuo metu abi galerijas galima lankyti internete, o pasibaigus karantino laikotarpiui atvykti į muziejų ir pamatyti realius pokyčius, įvykusius per septynerius metus nuo Valdovų rūmų muziejaus veiklos pradžios.

Visas virtualias Valdovų rūmų muziejaus paslaugas galima rasti čia: https://www.valdovurumai.lt/aktualijos/virtualus-valdovu-rumu-muziejus

valdovų rūmai virtualios ekskursijos edukaciniai užsiėmimai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuos opozicija ir nepriklausomi rinkimų stebėtojai laiko nesąžiningais – rezultatai buvo klastojami, o daugybei baltarusių nebuvo leista balsuoti. Vilnius siunčia palaikymo žinutę demokratijos siekiančiai Baltarusijai ir šį vakarą tautinės vėliavos spalvomis nušvietė keturis centrinius miesto tiltus. Balta, raudona ir balta spalva šįkart nušvito Mindaugo, Žaliasis, Baltasis ir Žvėryno tiltai, taip simbo...
Įvykiai
Šiandien 16.25 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kelmijos Sodų 73-oji g. , atvira liepsna dega 2-jų aukštų namas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvairios
Šiais metais išaugus susirgimų erkiniu encefalitu skaičiui, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas šiandien kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamas nedelsiant priimti sprendimus dėl erkių platinamų ligų prevencijos. Kreipimesi į A. Verygą pabrėžiama, kad šiais metais Lietuvoje fiksuojamas kone trečdaliu didėjantis susirgimų erkiniu encefalitu kiekis. Atkreipiamas dėmesys, jog į iki šiol nėra sukonkretintos erkin...
Įvairios
Brandaus medžio išsaugojimas – tai esminė pastarųjų metų nuostata planuojant Vilniaus plėtrą. Nors kartais tenka susitaikyti su trumpesniu miesto medžio gyvenimu, susidurti su seniems želdiniams nepalankia nekilnojamojo turto vystytojų pozicija ar rangovų neprofesionalumu, daugybė pastangų skiriama tam, kad sostinės žalieji plotai tik didėtų, o augalų kokybė ir įvairovė džiugintų. Kaip tik taip šiuo metu gelbėjamos septynios brandžios Lukiškių aikštėje pri...
Įvykiai
Dėl suprantamų priežasčių iš balandžio mėnesio į rugpjūtį perkeltas „Perskindol Trakų pusmaratonis“ visiems žiūrovams ir dalyviams žada daug įdomių naujovių. Šių metų Trakų pusmaratonio bėgimo šventė vyks rugpjūčio 22 dieną. Tradiciškai sportininkai varžysis pusmaratonio (21,097 km), 10,5 km, 5 km, 1 km bėgimuose, o šių metų naujovė – estafetė „Bėk su draugu“ 2x10,5 km. Taip pat vyks ir 1 km bėgimas su vežimėliais. Dar viena svarbi naujiena – rugpjūčio 21-...
Įvykiai
Šiandien 21.54 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Liepkalnio g. dega sandėliukas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo. Kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas) pareikšti trims jaunuoliams. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2020 metų vasario 4 d., kai jaunuoliai ant daugiau nei 6 pastatų, jų išorinių sienų su aerozoliniais daž...
Įvykiai
Atgimstantis Vilniaus senamiesčio rajonas Paupys atveria vis daugiau viešųjų erdvių miestiečiams. Į gyvo garso Leono Somovo muzikos koncertą jame susibūrė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Čia pirmą sykį gyvai skambėjo ir specialus šiam senamiesčio rajonui skirtas kūrinys. „Leonas Somovas kartu su Šv. Kristoforo orkestru bei kompozitoriumi Tomu Petrikiu parašė kūrinį „Paupio ritmai“ naujai atgimstančiam Vilniaus rajonui. Jame atsispindi visa rajono istori...
Sportas
Šeštą pergalę iš eilės iškovojusio ir į A lygos turnyro lentelės viršų pakilusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė galvojantis tik apie taškus ir artimiausias rungtynes, o lemiamą įvartį pelnęs Hugo Videmontas pripažino, jog įveikti Gargždų „Bangą“ buvo labai sunku. 14 turo rungtynėse Vilniuje „Žalgiriui“ vienintelį įvartį 17 rungtynių minutę smūgiu galva po Ivano Tatomirovičiaus perdavimo pelnė Hugo Videmontas. Tačiau žalgiriečiams anksty...