Vilnius pristatė savo planą kovai su pandemijos pasekmėmis

Reaguodama į COVID 19 pandemijos sukeltas pasekmes, Vilniaus miesto savivaldybė sukūrė savo pagalbos priemonių planą, kuriame aptariamos keturios kryptys: pagalba asmeniui, pagalba verslui, pagalba kultūrai ir galimybių išnaudojimas. „Vilniaus 4x3 planas“  taip pavadintą dokumentą šiandien pristatė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Plane, kurį rengė savivaldybės, verslo, kultūros sričių atstovai, numatytos jau naudojamos bei dar tik planuojamos Vilniaus priemonės, taip pat įtraukti pasiūlymai Vyriausybei, kurie savivaldai leistų efektyviau kovoti su krizės pasekmėmis. Itin didelis dėmesys skirtas kultūrai jos gelbėjimui Vilnius artimiausiu metu planuoja skirti apie milijoną eurų.

Dėmesys galimybių išnaudojimui

„Situacija sudėtinga, tačiau mūsų sukaupta patirtis ir savivaldybės disponuojami resursai šį iššūkį leidžia pradėti spręsti greitai todėl ir jo transformacija iš problemos į galimybę Vilniuje vyksta jau dabar. Pirmieji jau antrą karantino savaitę Taryboje priėmėme skubius ir reikalingus sprendimus dėl atleidimo nuo nuomos mokesčių, rinkliavos, pritarėme kitų lengvatų taikymui. Sukrėtimas didelis, todėl turime būti solidarūs ir kūrybingi, kad po šio laikotarpio atsitiestume stipresni”, sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šis planas ir toliau bus pildomas naujomis priemonėmis, o jų visų įgyvendinimui reikalingas biudžetas šiuo metu tikslinamas.

„Plano įgyvendinimas šiuo metu vienas iš miesto prioritetų, todėl išnaudosime visus turimus žmogiškųjų išteklių ir finansinius resursus, kad pagalba miestiečius pasiektų kuo greičiau. Nulis biurokratijos, valstybės apimtys, verslo greitis ir visiškas duomenų atvirumas tai principai, kuriais vadovaudamiesi šį planą paversime veiksmais. Ir, tiesą sakant, jau verčiame”, teigė savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pagalba vilniečiams – nuo išmokų iki psichologinės pagalbos

Vilnius pagalbą savo miestiečiams pradėjo teikti pirmosiomis karantino savaitėmis - buvo skirta socialinė parama, atleidimas nuo mokesčių už darželius, mokėjimų už komunalinius mokesčius atidėjimas tiems, kas negali susimokėti. Ypatingas dėmesys skirtas medikams jų gyvenimo sąlygoms gerinti buvo sukurtas atskiras paketas.

Artimiausiu metu Vilnius planuoja įgyvendinti naujas priemones, kurios padės vilniečiams: užimtumo didinimas, palaikomojo gydymo ir slaugos apmokėjimas, psichologinės pagalbos prieinamumo didinimas, pagalba su būsto nuoma neįgaliesiems ir be globėjų likusiems bei kitas priemones.

Tarp prašymų Vyriausybei sostinė siūlo švelninti išmokų gyventojams taisykles, dirbantiems su individualia veikla didinti išmokas iki MMA lygio.

Verslui - renovacija, turizmo skatinimas ir daugiau užsakymų

Vilniaus miesto savivaldybė verslo gyvybingumą jau bando palaikyti atleisdama jį nuo įvairių rinkliavų nuomos, NT, gatvių užtvėrimo darbų ir kitų mokesčių. Taip pat praėjusią savaitę stiprus pagalbos paketas buvo pasiūlytas viešojo maitinimo įstaigoms, iš kurių plačiausiai net ir pasaulyje nuskambėjusi idėja – laisvė lauko kavinėms.

Tačiau sostinė tuo neapsiriboja ketina plėsti pagalbą verslui didindama užsakymus iš įmonių, inicijuodama daugiabučių renovacijos spartinimą, vietinio turizmo skatinimą, biurokratijos naikinimą pristabdytiems projektams. Parama verslui žadama ir kitomis formomis leidžiant išnaudoti savivaldybės turimus komunikacijos kanalus bei formuojant informacinius paketus įmonėms, kurie padėtų paspartinti jų grįžimą į aktyvią veiklą.

Tarp pasiūlymų Vyriausybei Vilniaus plane numatyti ir tokie konkretūs žingsniai, kaip Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo paskyrimas, ar didžiųjų Vilniaus projektų, kaip Daugiafunkcio komplekso arba sostinės Bendrojo plano, patvirtinimas, kas verslui taip pat būtų šviežio oro gūsiai.

Kultūrą skatins dotacijomis ir naujomis erdvėmis

Ypatingas dėmesys plane skiriamas kultūrai. Vilnius jau paskelbė, kad nestabdo kultūros renginių organizatorių finansavimo, taip pat naikina nuomos mokestį kultūros įstaigoms bei palaiko naujas kultūrines veiklas, sugebančias prisitaikyti prie karantino sąlygų.

Finansinė parama kultūrinėms ir kūrybinėms industrijoms, dalinis atšauktų renginių kompensavimas, vienkartinė parama scenos menams, atleidimas nuo rinkliavų, švietimo įstaigų įtraukimas į kultūrines edukacijas, festivalių stiprinimas vietiniais kūrėjais šios ir kitos priemonės, kurių paramos vertė siekia 1 mln. eurų, Vilniaus kultūrai turėtų leisti greičiau atsistoti ant kojų po karantino ribojimų. Ši dalis visame Vilniaus plane išsiskiria gausumu numatytas net 21 punktas, skirtas kultūros sektoriaus pagalbai.

Galimybės – nuotolinio darbo tęsimas ir rezervo sandėlio sukūrimas

Pasak Vilniaus mero, plane ypatingas dėmesys skiriamas atsiradusių galimybių išnaudojimui.

„Po karantino pirmieji pranašumą įgis tie, kurie jau šiandien išnaudoja apriboto pasaulio sukurtas galimybes. Ar tai dezinfekcinio skysčio gamyba vienai įmonei, ar tai laisvė lauko kavinėms vienam miestui, ar sugraužta biurokratija vienai valstybei visi jie į popandeminį pasaulį įžengs tvirtesni”, teigė R. Šimašius.

Tarp galimybių, kurias sukūrė ši krizė ir kurias verta išnaudoti, Vilnius išskiria judėjimo senamiestyje keitimą, nuotolinio darbo tęsimą ir po karantino, Vilniaus konkurencingumo komandos sukūrimą, sveikatos sektoriaus vadybos reforma, civilinės saugos rezervo sandėlio sukūrimą ir kitos priemonės.

Planas parengtas remiantis išsamia Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ parengta ekosistemos analize, konsultuojantis su verslo ir kultūros ekspertais, įvertinus šiuos sektorius skirtingais pjūviais. Vilniaus planą “4x3” rasite čia:https://bit.ly/VilniausPlanas.  

Vilniaus miesto savivaldybė
covid-19 pandemija kova su pandemija virusas veiksmų planas pagalba verslui pagalba žmogui
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybei prieš savaitę priėmus rezoliuciją dėl pagalbos sostinės sportui, paveiktam koronaviruso pandemijos, sektoriaus atstovai gali pretenduoti į nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatas. Iniciatyva skirta sumažinti Vilniaus sporto ir sveikatingumo įstaigų nuostolius, kurių patyrė negalėdamos įprastai vykdyti planuotos veiklos. „Suprasdami nepavydėtiną situaciją, kurioje atsidūrė sostinės sporto mokyklos ir sveika...
Įvykiai
Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ modernizuos Žemųjų Panerių vandenvietę ir ženkliai pagerins Vilkpėdės bei Žemųjų Panerių gyventojams tiekiamo vandens savybes. Bendrovė jau išsirinko rangovą (juo tapo UAB „Eigesa“) ir pasirašė rangos sutartį darbams už 2,4 mln. eurų. „Investicija į Žemųjų Panerių vandenvietę – tai dalis mūsų įsipareigojimų klientams tiekti nepriekaištingos kokybės vandenį. Vandenvietė eksploatuojama jau kelios d...
Įvykiai
Valstybinį Vilniaus mažąjį teatrą, kaip ir visą Lietuvos kultūros ir meno bendruomenę, sukrėtė skaudi žinia: eidamas 77-uosius gyvenimo metus, mirė mylimas kolega, garsus teatro ir kino aktorius Gediminas Girdvainis. Gediminas Girdvainis gimė 1944 m. sausio 19 d. Kretingoje. Baigęs Konservatoriją, metus vaidino Šiaulių, vėliau – Valstybiniame jaunimo teatre. Nuo 1994 m. buvo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius. Gedimino Girdvainio kūrybinėje biogra...
Verslas
Ketvirtadienį sostinėje duris atvėrė atnaujintas pagrindinis tinklo „Kentucky Fried Chicken“ (KFC) restoranas Lietuvoje. Naujoje vietoje – Gedimino pr. 5, įsikūręs restoranas renovuotas atsižvelgiant į šiuolaikines tendencijas, naudojant kuo natūralesnes medžiagas. Nauja, moderni erdvė aprūpinta skaitmeniniais kioskais ir meniu stendais, siekiant sukurti kuo daugiau patogumo klientams. Iš Gedimino pr. 1 į Gedimino pr. 5 persikėlusiame ir atnaujintame resto...
Įvykiai
Lietuvos paštas penktadienį, birželio 5 d., išleidžia pašto ženklą ,,Vilniaus Gaono 300-osios gimimo metinės“. Pašto ženklo nominalas – 0,81 Eur, tai reiškia, kad ženklu pažymėtus laiškus galima siųsti į užsienio šalis. Pašto ženklo tiražas – 20 000. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Gedimino pr. 7, birželio 5 d, penktadienį.   Išleisti pašto ženklą, skirtą Viln...
Įvykiai
Birželio 3 d. Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku. Atnaujinti skrydžius prašė "SAS", "Wizzair" ir "airBaltic" oro bendrovės. "AirBaltic" skraidys iš Vilniaus į Paryžių ir atgal. "SAS" iš Vilniaus ir Palangos į Kopenhagą ir atgal. "Wizzair" iš Vilniaus į Bilundą, Paryžių, Nicą ir atgal bei iš Kauno į Turku ir atgal. Ketinantiems keliauti rekomenduojame atsaki...
Įvykiai
Jau šį savaitgalį visos šalies gyventojus Vilnius kvies patirti itališkų atostogų atmosferą. Nuo penktadienio sostinės centre įsikurs septynios itališkų pramogų ir patirčių erdvės. Senamiestyje rikiuosis itališkų automobilių paroda, skambės itališka muzika, o Užupyje bus surengtas Venecijos karnavalas. „Šią vasarą lietuviai turi mažiau galimybių aplankyti išsvajotus kraštus, o Vilniaus viešbučiai,  restoranai ir gidai liko be kiekvieną vasarą čia plūstanči...
Įvykiai
Viešuoju transportu kiekvieną savaitę juda vis daugiau keleivių, o Vilnius rūpinasi jų saugumu. Nors iki šiol galiojusios LR Sveikatos apsaugos ministerijos apibrėžiamos keleivių vežimo taisyklės atnaujintos ir nebelieka reikalavimo jas taikyti, sostinėje dėl didesnio saugumo vis dar tęsiama dažnesnė nei įprastai visų autobusų ir troleibusų dezinfekcija. Be to, keleiviai raginami dėvėti apsaugines kaukes, kiekviename autobuse ir troleibuse jie ir toliau ra...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis. Reikšmingą pajamų dalį „Grinda“ gauna už paslaugas, atliekamas pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymus, todėl finansiniams rezultatams didelę įtaką padarė Vilniaus miesto tarybos patvirtintas paslaugų įkainių sumaž...