Tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime varžysis Suomijos žvaigždė

Liepos 19 dieną Vilniaus Vingio parke vyks tradicinis tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Pasirinkę šią sudėtingą distanciją, sportininkai varžysis ir dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų, o kiti bėgikai galės rinktis 50 km distanciją arba estafetes 10×10 km bei „Bėk su draugu“ (2×10 km).

Šioje bėgimo šventėje netrūks dalyvių iš užsienio. Šiuo metu į bėgimą yra užsiregistravę dalyviai iš Argentinos, Tailando, Rusijos, Lenkijos ir Suomijos. Renginyje išvysime ir Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo lyderius – 100 km distanciją bėgs Ruslanas Seitkalijevas, o 50 km – Aleksandras Sorokinas. Tuo tarpu didžiausia žvaigždė iš užsienio – suomė Noora Honkala.

  1. Honkala išgarsėjo 2014 metais, kuomet tapo jauniausia moterimi, įveikusia Spartatloną. Tai yra net 246 km bėgimas per visą Graikiją. Šiuo metu 28-erių metų sportininkė jau yra įveikusi tris Spartatlonus. Ji taip pat yra patekusi į pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato geriausiųjų dešimtuką. Beje, Spartatloną yra laimėjęs minėtas lietuvis A. Sorokinas.

Daugiausiai dalyvių Vilniuje tradiciškai sulaukia estafetė 10×10 km. Čia kasmet vyksta atkakli kova tarp bėgimo klubų. O tiems, kas negali surinkti 10 žmonių komandos, yra pasiūlyta nauja rungtis – estafetė 2×10 km.

Startiniai dalyvių ir komandų paketai bus išduodami liepos 18 d. „Sportland“ parduotuvėje (Gedimino pr. 20, Vilniuje) parduotuvėje (15-20 h) ir renginio dieną (renginio vietoje).

Kol sportininkai nuo ankstaus ryto suks ratus Vingio parko takais, Vilniaus 100 km bėgimo organizatoriai parengė pramogas žiūrovams ir vaikams.

Nuo 13 valandos pradės veikti „Perskindol“ iššūkių zona su „Power Hit Radio“. Iššūkius padės įveikti „Impuls“ treneriai. Iššūkiuose galės dalyvauti visi norintys. Vyks tiek asmeninės, tiek komandinės rungtys. Visi aktyvūs žmonės bus kviečiami išbandyti savo jėgas ir už Lietuvą padaryti šimtą atsispaudimų, pritūpimų ar šuoliukų.

Visi dalyviai bus vaišinami „Druskininkų Hermio“ mineraliniu vandeniu, o specialūs apdovanojimai lauks 1-3 vietas iššūkio rungtyse užėmusiems sportininkams. Narsuolių ir rekordų autorių taip pat lauks įvairios rėmėjų dovanos. Tie, kam rezultatai nerūpi, galės prisijungti prie iššūkių savo malonumui, smagiai apšilti, leisti laiką ir pasiklausyti naudingų „Impuls“ trenerių patarimų. Iššūkių motyvatoriai – „Power Hit Radio“ vedėjas Aleksas Pozemkauskas ir vienas garsiausių Lietuvos didžėjų DJ Mamania.

Iššūkių programa:

13:00 – 13:30 – šimtas pritūpimų su (be) laiko skaičiavimu,
13:30 – 13:45 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
13:45 – 14:15 – šimtas atsispaudimų su (be) laiko skaičiavimu.
14:15 – 14:30 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
14:30 – 14:50 – šimtas ir daugiau šuoliukų su (be) laiko skaičiavimu.
14:50- 15:00 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
15:00 – 15:20 – plankos iššūkis (skaičiuosime minutes).
15:20 – 15:30 – plankos iššūkio rezultatų paskelbimas, apdovanojimai.

Nuo 15 val. prasidės sporto šventė šeimoms – „Šeimų sporto savaitgalis su Heraklidu“. Programoje visų – didelių ir mažų – lauks pripučiamos pramogos, estafetės, žaidimai visai šeimai, susitikimai su žinomais lengvaatlečiais. Čia taip pat galės dalyvauti visi, turintys gerą nuotaiką, lengvą aprangą ir savo šeimos narius.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Renginio puslapis: www.100kmrunnung.lt

Renginio puslapis „Facebook“:www.facebook.com/100kmrunning

Renginio ,,Instagram“:www.instagram.com/100kmrunning

Daugiau informacijos:

Evaldas Martinka

Tel.: +370 619 76693

El.p: [email protected]

www.sportorenginiai.lt

100 km bėgimas vingio parkas įvykiai varžybos sportininkai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Šiandien 16.25 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kelmijos Sodų 73-oji g. , atvira liepsna dega 2-jų aukštų namas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvairios
Šiais metais išaugus susirgimų erkiniu encefalitu skaičiui, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas šiandien kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamas nedelsiant priimti sprendimus dėl erkių platinamų ligų prevencijos. Kreipimesi į A. Verygą pabrėžiama, kad šiais metais Lietuvoje fiksuojamas kone trečdaliu didėjantis susirgimų erkiniu encefalitu kiekis. Atkreipiamas dėmesys, jog į iki šiol nėra sukonkretintos erkin...
Įvairios
Brandaus medžio išsaugojimas – tai esminė pastarųjų metų nuostata planuojant Vilniaus plėtrą. Nors kartais tenka susitaikyti su trumpesniu miesto medžio gyvenimu, susidurti su seniems želdiniams nepalankia nekilnojamojo turto vystytojų pozicija ar rangovų neprofesionalumu, daugybė pastangų skiriama tam, kad sostinės žalieji plotai tik didėtų, o augalų kokybė ir įvairovė džiugintų. Kaip tik taip šiuo metu gelbėjamos septynios brandžios Lukiškių aikštėje pri...
Įvykiai
Dėl suprantamų priežasčių iš balandžio mėnesio į rugpjūtį perkeltas „Perskindol Trakų pusmaratonis“ visiems žiūrovams ir dalyviams žada daug įdomių naujovių. Šių metų Trakų pusmaratonio bėgimo šventė vyks rugpjūčio 22 dieną. Tradiciškai sportininkai varžysis pusmaratonio (21,097 km), 10,5 km, 5 km, 1 km bėgimuose, o šių metų naujovė – estafetė „Bėk su draugu“ 2x10,5 km. Taip pat vyks ir 1 km bėgimas su vežimėliais. Dar viena svarbi naujiena – rugpjūčio 21-...
Įvykiai
Šiandien 21.54 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Liepkalnio g. dega sandėliukas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo. Kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas) pareikšti trims jaunuoliams. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2020 metų vasario 4 d., kai jaunuoliai ant daugiau nei 6 pastatų, jų išorinių sienų su aerozoliniais daž...
Įvykiai
Atgimstantis Vilniaus senamiesčio rajonas Paupys atveria vis daugiau viešųjų erdvių miestiečiams. Į gyvo garso Leono Somovo muzikos koncertą jame susibūrė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Čia pirmą sykį gyvai skambėjo ir specialus šiam senamiesčio rajonui skirtas kūrinys. „Leonas Somovas kartu su Šv. Kristoforo orkestru bei kompozitoriumi Tomu Petrikiu parašė kūrinį „Paupio ritmai“ naujai atgimstančiam Vilniaus rajonui. Jame atsispindi visa rajono istori...
Sportas
Šeštą pergalę iš eilės iškovojusio ir į A lygos turnyro lentelės viršų pakilusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė galvojantis tik apie taškus ir artimiausias rungtynes, o lemiamą įvartį pelnęs Hugo Videmontas pripažino, jog įveikti Gargždų „Bangą“ buvo labai sunku. 14 turo rungtynėse Vilniuje „Žalgiriui“ vienintelį įvartį 17 rungtynių minutę smūgiu galva po Ivano Tatomirovičiaus perdavimo pelnė Hugo Videmontas. Tačiau žalgiriečiams anksty...
Kultūra
Rugpjūčio 11 d. į Kristupo vasaros festivalyje koncertuos lietuviškoji orkestro „Kremerata Baltica“ dalis drauge su puikiais solistais. Atlikėjai kviečia į vasarišką, minimalizmo prieskoniais pagardintą programą „Tas delsiantis vėjas“. Juk taip, kaip karštą dieną tikimės gaivaus vėjo gūsio, taip visame pasaulyje yra laukiami šio išskirtinio orkestro pasirodymai, kuriuose kiekvienas kūrinys pulsuoja gyvybingumu, energija ir tobulu muzikalumu. Baltijos šalių...