Prancūziškos atostogos Vilniiuje. Stiklo kvartalas savaitgalį virs La Marais kvartalu!

Apsukanti galvą, jaukiausia sostinės vieta, STIKLO KVARTALAS (Stiklių, M. Antokolskio, Žydų, Gaono g. kvartalas, ribojamas Didžiosios, Vokiečių ir Dominikonų gatvėmis) – kviečia pasimatymui. Kaip ir Paryžiaus kvartalas Le Marais - 300 m. ši vieta buvo Vilniaus Žydų kvartalas, kuriame du šimtmečius nuo šeštadienio iki šeštadienio veikė gatvės turgus. Rūbai, stiklas, juvelyrika, sezoninis maistas, daiktų taisymo ir grožio, pinigų pasiskolinimo paslaugos - viskas tilpo penkiose gatvėse ir jų kiemuose.

Stiklo kvartalo, kaip ir Le Marais, reikia paieškoti. Išsukti iš pagrindinių gatvių ir leistis į lėtesnę patyrimų kelionę, atveriančią gatvės instaliacijų, mažų mados ir kvepalų butikų, juvelyrinių ir interjero detalių krautuvėlių, jaukių kiemų, gastronominių eksperimentų, gaivios muzikos patirtis. Liepos 17 d., penktadienį 20 val. Prancūzijos savaitgalį Stiklo kvartale, aikštėje prie Stiklių g. 14, Gaono g. 7 garsusis Vilniaus viešbutis "Stikliai" ir "L'Officiel Lietuva" šventiniu koncertu atidarys "Stiklo kvartalo - La Marais kvartalo" savaitgalį, lankytojus ir prancūzų kultūros gerbėjus sveikins Prancūzijos Ambasadorė p. Claire Lignières-Counathe.

SAVAITGALIO PROGRAMA

Liepos 17 d. 17:00 - 20:00 val.“Denim Diaries”Jus pakvies į kūrybišką pažintį su legendine prancūzų dizainere Coco Chanel ir jos kūrybos kodais. Iš džinso ir kitų audinių skiaučių, karoliukų, perlų, grandinėlių ir kitų bižuterijos elementų kursime Coco Chanel kūrybą iliustruojančius koliažus. Taip pat vyks drabužių, bižuterijos ir knygų/mados žurnalų mainai - studijoje“Denim Diaries”trumpam įsikurs POP-UP stotelė DĖKUI. Kviečiame tiek atnešti, ką turite nebereikalingo (idealu - atspindinčio prancūzišką eleganciją), tiek surasti šį tą naujo ir įdomaus sau. Ir tradiciškai dėliosime džinsinį Prancūzijos žemėlapį - jau ketvirtąjį teminių šios vasaros savaitgalių kolekcijoje!

20:00 - 21:30 val. gyvo garso koncertas suClotilde Solange Rigaud (nuo 50-ųjų metų Edit Piaf dainų iki šiandienos "prancūziško šansono", programa džiugina savo romantiškumu, lengvumu, šventės jausmu). Jūsų gomurius žadins prancūziški“Stiklių”desertai ir kokteiliai.

KULTŪRA IR ATMINTIS

Kvartale lankytojų laukia Prancūzų instituto organizuota ir eksponuota žymaus prancūzų fotografo Marcel Cerf (1911-2010) fotografijų paroda. Jis 1934 m. vedė Cécile Shalit, gimusią Stiklo kvartale. 1935 - 1936 Marcel Cerf dirbo reporteriu - fotografu žurnale „Regards“, kuriame tuo metu dirbo žinomiausi to laikmečio fotografai (Capa, Cartier - Bresson, Chim, Willy Ronis ir t.t.). Marcel Cerf fotografavo politinius susirinkimus ir sporto renginius. Jo nuotraukos ne vieną kartą puošė žurnalo viršelį. Jis įkūrė fotografijos studiją Eilfa-Cerf. Prieš karą, 1938 m. lankėsi Vilniuje, kur gyveno jo žmonos šeima ir fotografavo Žydų kvartalą. Dažnai pasakojo apie savo keliones Lietuvoje ir apie žmonos tėvo Moshe Shalit šeimą, kuris buvo žinomas intelektualas, etnografas ir vienas iš YIVO įkūrėjų. 1938 m. Shalit buvo svarbios žurnalistų ir jidiš kalba rašančių rašytojų asociacijos Vilniuje pirmininkas. Marcel Cerf kalbėdavo apie jį su pagarba ir susižavėjimu. Moche Shalit buvo atviras ir išsilavinęs žmogus. Šeimoje visi kalbėjo prancūziškai. Antro pasaulinio karo metu Marcel Cerf buvo įkalintas Vokietijoje. Jo žmona Cecile tapo Prancūzijos pasipriešinimo organizacijų nare. Po karo Marcel Cerf tapo 1871 m. Paryžiaus sukilimo istorijos tyrėju. Jo nuotraukų stendai kartu su istorija išdėstyti tose Stiklo kvartalo vietose, kur ir buvo padarytas kadras.
Kviečiame pamatyti Stiklo kvartalą prieš 82 metus ir palyginti su vaizdu dabar.

DEBIUTANTAI

Penktadienį ir šeštadienį Stiklo kvartale debiutuoja interjero detalių butikas“Forest Gift Shop”(Stiklių g. 6, kuriame parduodami tikri terariumai gaminami pačioje Paryžiaus širdyje įsikūrusioje "Green factory" gamyklėlėje). Kiekvienas terariumas kurtas rankomis, yra unikalus ir savitas. Terariume esantis augalas susikuria savą eko sistemą - laistyti ir kištis į augalo gyvenimą reikia tik 1-2 kartus per metus. Tai tikras stebuklas tiems, kas pamiršta palaistyti augalus. Green factory puikiai pažįstamas augalų „brend‘as“ Prancūzijoje ir kitose Europos valstybėse.“Forest Gift Shop”dirbs iki 20 val.

Liepos 18 d., sekmadienį 15 val. Stiklių g. 7 kiemelyje, žurnalo L’Officiel Lithuania komanda surengs paskaitą apie mados tendencijas, dalyvausGalerija terra recognitairThe Factory Diamonds and Jewellery by Ribasjuvelyrikos kolekcija. Jei bus lietinga – renginys vyksMonardes Lounge, Stiklių g. 7. Tame pačiame kiemelyje, kuris dar vadinamas Mados ir kvepalų sodu, nišinių kvepalų butikasAromatų Sodas kviečia į parfumerinę - kvapų kelionę, kurios metu persikelsime į Prancūziją ir patirsime tikrą prancūzišką nuotykį. „Aplankysime” istorinę vietą - Versalio rūmų parką bei karališkąjį sodą, iš kurio kilę juodieji serbentai, persikai, braškės bei daugelis kitų aromatų, randamų nišinių kvepalų EUTOPIE „No. 7” buteliuke. Kartu pajusime Prancūzijos moterų laisvę, kuria įkvėpta Emilie Bouge sukūrė Brecourt„Avenue Montaigne”nišinius kvepalus. „Užsuksime” į žaliąjį Prancūzijoje esantį Monso parką, atidarytą 1769 metais, įamžintą impresionisto Claude Monet tapytuose kūriniuose. Norinčių patirti parfumerinę kelionę Stiklių g. 7„Aromatų Sodo”parduotuvė lauks Pn. 10.00-18.00, Št. 10.30-16.30 Darbo laikas: 12:00-20:00.

GASTRO MALONUMAI

Penktadienį - sekmadienį kavinėAugustas ir Barbora love story cafébeiMonardes Lounge(Stiklių g. 7) kvies į tikrą prancūziškų skonių kelionę! Mėgausitės šviežiomis austrėmis ir prie jų puikiai derančiu prancūzišku šampanu, džiaugsitės gardžiu desertu, o vakaro „vyšnia ant torto“ taps ir 19 valandą vakaro Jus į siaurą Paryžiaus Le Marais kvartalo gatvę nukels gyvos muzikos garsai! Tuo metu Dominikonų gatvės dalis bus uždaryta automobilių transportui.

Restoranas "Lokys"(Stiklių g. 8 su nuostabia lauko terasa) liepos 17 d. 19.30 val.Styginių kvartetas "Archi Quartett"pakvies Jus nukeliauti į Paryžiaus kabaretą, perplaukti jūras ar vandenynus, išgyventi gražiausias meilės istorijas ar pasijusti lyg įtemptame veiksmo filme. Ir visa tai per vieną, stebuklingą, klausytojų ypač mėgstamą „Gražiausių filmų muzikos“ koncertą.

Liepos 18 d. 19 val. Lokio kiemelyje gros klasikinės gitaros ir smuiko duetas Audrius ir Edita. Visą savaitgalį šefė gamins burgundišką stirnienos troškinį su šakninėmis daržovėmis.Cozy restoranas(Dominikonų g. 10) penktadienį ir šeštadienį vakare nuo 19 val. stebins gyvomis šiuolaikinės prancūzų muzikos kompiliacijomis. Vyks prancūziškų vynų degustacija.

prancūziškos atostogos stiklo kvartalas savaitgalis įvykiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Šiandien Pilaitėje atidarytas išskirtinis, iš pagrindų renovuotas, Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas. Atnaujintas stadionas išsiskiria pripučiamu kupolu, kuris leis tiek jauniesiems futbolo talentams, tiek Pilaitės gimnazijos moksleiviams bei vietos bendruomenei futbolu ir lengvąja atletika užsiimti ištisus metus. Šaltuoju metų laiku, pripūtus kupolą, aikštynas virs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežu. Unikalus 110 metrų ilgio, 70 metrų pločio bei 19 me...
Laisvalaikis
Skaitykla #VilniusSkaito įsikūrusi Lukiškių aikštėje pasitinka paskutinį vasaros mėnesį ir kviečia į visą rugpjūtį intensyviai skaityklos erdvėje vyksiančius renginius po atviru dangumi. Šią savaitę laukia du renginiai susiję su Vilniumi, sostinės viešosiomis erdvėmis ir jose įsikūrusiais meno kūriniais bei čia gyvenančiais žmonėmis ir jų istorijomis nutikusiomis šiame mieste. Koks yra Markučių kvapas? Kokie sapnai sapnuojasi Pašilaičiuose? Jeigu Antakalni...
Įvairios
Daugybę naujakurių turinčioje sostinės Paplaujos rajono Manufaktūrų gatvėje tęsiant infrastruktūros atnaujinimo darbus ima ryškėti būsimo bulvaro veidas. Šiandien čia įrenginėjamos naujos dangos pėstiesiems ir dviratininkams, ruošiamasi sodinti naujus želdinius. Šiame etape nepavyko, kaip planuota, išsaugoti dalies medžių, bet ateityje atsiras nauji, o, nuvertus betoninę buvusios „Audėjo“ gamyklos sieną, bus toliau planuojama šios teritorijos plėtra, Vilni...
Savivalda
au pradedamas rengti Vilniaus m. savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 m. Planu siekiama užtikrinti darnų miesto vystymąsi: nustatyti ilgalaikę miesto viziją, prioritetus ir tikslus, sustiprinti miesto konkurencingumą Lietuvoje ir Europoje bei užtikrinti efektyvų turimų išteklių panaudojimą. Plano rengimo procesas bus vykdomas trimis etapais. Pirmajame etape bus atliekami pasirengiamieji darbai, aktualių strateginio planavimo dokumentų, statist...
Sveikata
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugpjūčio 4 d. 9 val. duomenimis: Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 2137 Sergančių žmonių skaičius: 397 Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 17 Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 80 Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 13 Pasveikusių žmonių skaičius: 1647 Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 437 Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų...
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 127 str. 1 d. (Valstybės simbolių išniekinimas) dėl Lietuvos Respublikos vėliavos išniekinimo. Tyrimo metu nustatyta, kad 2020-07-14 apie 01.45 val. Vilniuje, Vilniaus g. 24, trys nenustatytos tapatybės jaunuoliai nuo Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinio Radvilų rūm...
Sveikata
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugpjūčio 3 d. 9 val. duomenimis: Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 2120 Sergančių žmonių skaičius: 382 Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10 Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 80 Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 13 Pasveikusių žmonių skaičius: 1645 Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 144 Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad saugantis koronaviruso plitimo, nuo rugpjūčio 1 d., stiprinami reikalavimai dėl apsaugos priemonių viešajame transporte. Privalomos veido kaukės ir kiti sveikatai svarbūs reikalavimai nustatyti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Visi viešojo transporto darbuotojai ir keleiviai, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos pr...
Sveikata
Per vakar patvirtinta 17 atvejų, iš jų 8 – Utenos apskrityje, 5 – Kauno apskrityje, 2 – Panevėžio, po vieną – Vilniaus ir Telšių apskrityse. 7 susirgusieji jaučia simptomus, kiti – simptomų neturi. Iš 8 atvejų Utenos apskrityje 4 – įvežtiniai: 3 iš Airijos, 1 iš Jungtinės Karalystės. Utenos apskrityje nustatytas įvežtinis atvejis iš Jungtinės Karalystės. Asmuo grįžo liepos 27 d. automobiliu. Jaučia simptomus. Septyni atvejai patvirtinti Utenos apskrityje y...