Vilniečiai galės stebėti, kiek gerdami vandenį prisideda prie švaresnės aplinkos

Šią vasarą Vilniuje daugėjant vietų, kur mieste galima nemokamai atsigaivinti iš lauko gertuvių, jas įrengusi bendrovė „Vilniaus vandenys“ pristato dar vieną naujovę – gertuvėse sumontuoti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai. Jie leidžia mobiliajame telefone kiekvienam stebėti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, neperkant vandens plastikiniuose buteliuose.

„Matyti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie plastiko mažinimo ir švaresnės aplinkos išsaugojimo, šiandien tampa svarbu ir aktualu daugeliui, o mums, sparčiai investuojant į skaitmeninius modernius rodmenų nuskaitymo prietaisus, suteikti tokią galimybę jau tapo įmanoma“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak jo, galvojant apie gamtos saugojimą ir kiekvieno indėlį į švaresnę aplinką, įvairiose miesto vietose įrengtose gertuvėse buvo sumontuoti nuotolinio rodmenų nuskaitymo prietaisai, kurie siunčia duomenis apie vandens suvartojimą realiu laiku, o visiems besidomintiems ir neabejingiems švaresnės aplinkos išsaugojimui buvo sukurtas specialus įrankis, kurio pagalba galima stebėti, kiek bendrai išgeriama vandens, kaip kinta jo suvartojimas, sekti kitus rodiklius – pavyzdžiui, kiek vietoj limonado pasirinkus geriamąjį vandenį atsisakoma cukraus ar kiek sutaupoma, jei kaskart norint atsigaivinti neskubama į parduotuvę.

Vis tik svarbiausia, kad naujasis įrankis suteikia galimybę matyti indėlį, saugant gamtą – kiek gamtos išteklių sutaupoma atsisakant plastiko – vandenį geriant iš gertuvių, o ne iš plastikinių butelių. Programėlėje pateikiamas atsakomybės barometras, parodantis bendrą gertuvėmis besinaudojančių sostinės gyventojų atsakomybės lygį.

„Paprastai tariant, kuo daugiau vandens iš gertuvių išgeriame, tuo labiau prisidedame prie aplinkos tausojimo. Šiuo įrankiu skatiname atsakingą vartojimą ir sportuojančius, aktyviai laiką leidžiančius ar į miestą tiesiog išėjusius pasivaikščioti raginame visuomet su savimi turėti savo gertuves“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas.

Nuo vasaros sezono pradžios fiksuojamais duomenimis, vilniečiai ir miesto svečiai iš įvairiose miesto vietose įrengtų gertuvių jau išgėrė 354 950 stiklinių vandens, taip elgdamiesi atsisakė 141 980 vienetų plastikinių buteliukų ir sumažino beveik 12 tonų anglies dvideginio išmetimo į aplinką, išskiriamo plastikinių pakuočių gamybos proceso metu. Maža to, jie jau suvartojo 6,5 t mažiau cukraus, o nepirkdami vandens ir gerdami jį nemokamai sutaupė daugiau nei 142 240 eurų.

Norint sekti duomenis, tereikia mobiliuoju telefonu nuskenuoti ant kiekvienos gertuvės esantį kodą, kuris nukreipia į specialiai sukurtą puslapį, patalpintą bendrovės internetinėje svetainėje. Jame atvaizduojami bendri suvartojimo duomenys iš visų „Vilniaus vandenų“ gertuvių ir pateiktas miesto žemėlapis, kuriame nurodoma, kaip mieste įrengtas gertuves pasiekti trumpiausiu keliu. Bendrovės svetainėje patogu stebėti ne tik bendrus visų gertuvių vandens suvartojimo duomenis, bet ir sekti kiekvienos atskirai.

Šiuo metu Vilniuje veikia 11 stacionarių „Vilniaus vandenų“ gertuvių, kurios patogiai išdėstytos gausiai lankomose sostinės vietose. Šią vasarą ketinama įrengti dar 5 stacionarias gertuves. Judriose miesto vietose per karščius atidarytos ir 6 papildomos mobilios vandens gertuvės, kurias galima pagal poreikį perkelti iš vienos vietos į kitą. Šios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – suteikti galimybę atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko.

Gertuvės – tai ekologiškas sprendimas, kurį bendrovė „Vilniaus vandenys“ pasiūlė miestui. Iš požeminių gręžinių tiekiamas Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas, jo kokybė nuolat tikrinama, todėl tokį vandenį gerti saugu ir sveika. Maža to, taip taupomos lėšos, atsisakius vandens plastikiniuose buteliukuose – tausojama gamta.

Vilniaus vandenys
vilniaus vandenys vandens gertuvės vandens skaitikliai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Šiandien 16.25 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kelmijos Sodų 73-oji g. , atvira liepsna dega 2-jų aukštų namas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvairios
Šiais metais išaugus susirgimų erkiniu encefalitu skaičiui, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas šiandien kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamas nedelsiant priimti sprendimus dėl erkių platinamų ligų prevencijos. Kreipimesi į A. Verygą pabrėžiama, kad šiais metais Lietuvoje fiksuojamas kone trečdaliu didėjantis susirgimų erkiniu encefalitu kiekis. Atkreipiamas dėmesys, jog į iki šiol nėra sukonkretintos erkin...
Įvairios
Brandaus medžio išsaugojimas – tai esminė pastarųjų metų nuostata planuojant Vilniaus plėtrą. Nors kartais tenka susitaikyti su trumpesniu miesto medžio gyvenimu, susidurti su seniems želdiniams nepalankia nekilnojamojo turto vystytojų pozicija ar rangovų neprofesionalumu, daugybė pastangų skiriama tam, kad sostinės žalieji plotai tik didėtų, o augalų kokybė ir įvairovė džiugintų. Kaip tik taip šiuo metu gelbėjamos septynios brandžios Lukiškių aikštėje pri...
Įvykiai
Dėl suprantamų priežasčių iš balandžio mėnesio į rugpjūtį perkeltas „Perskindol Trakų pusmaratonis“ visiems žiūrovams ir dalyviams žada daug įdomių naujovių. Šių metų Trakų pusmaratonio bėgimo šventė vyks rugpjūčio 22 dieną. Tradiciškai sportininkai varžysis pusmaratonio (21,097 km), 10,5 km, 5 km, 1 km bėgimuose, o šių metų naujovė – estafetė „Bėk su draugu“ 2x10,5 km. Taip pat vyks ir 1 km bėgimas su vežimėliais. Dar viena svarbi naujiena – rugpjūčio 21-...
Įvykiai
Šiandien 21.54 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Liepkalnio g. dega sandėliukas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo. Kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas) pareikšti trims jaunuoliams. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2020 metų vasario 4 d., kai jaunuoliai ant daugiau nei 6 pastatų, jų išorinių sienų su aerozoliniais daž...
Įvykiai
Atgimstantis Vilniaus senamiesčio rajonas Paupys atveria vis daugiau viešųjų erdvių miestiečiams. Į gyvo garso Leono Somovo muzikos koncertą jame susibūrė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Čia pirmą sykį gyvai skambėjo ir specialus šiam senamiesčio rajonui skirtas kūrinys. „Leonas Somovas kartu su Šv. Kristoforo orkestru bei kompozitoriumi Tomu Petrikiu parašė kūrinį „Paupio ritmai“ naujai atgimstančiam Vilniaus rajonui. Jame atsispindi visa rajono istori...
Sportas
Šeštą pergalę iš eilės iškovojusio ir į A lygos turnyro lentelės viršų pakilusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė galvojantis tik apie taškus ir artimiausias rungtynes, o lemiamą įvartį pelnęs Hugo Videmontas pripažino, jog įveikti Gargždų „Bangą“ buvo labai sunku. 14 turo rungtynėse Vilniuje „Žalgiriui“ vienintelį įvartį 17 rungtynių minutę smūgiu galva po Ivano Tatomirovičiaus perdavimo pelnė Hugo Videmontas. Tačiau žalgiriečiams anksty...
Kultūra
Rugpjūčio 11 d. į Kristupo vasaros festivalyje koncertuos lietuviškoji orkestro „Kremerata Baltica“ dalis drauge su puikiais solistais. Atlikėjai kviečia į vasarišką, minimalizmo prieskoniais pagardintą programą „Tas delsiantis vėjas“. Juk taip, kaip karštą dieną tikimės gaivaus vėjo gūsio, taip visame pasaulyje yra laukiami šio išskirtinio orkestro pasirodymai, kuriuose kiekvienas kūrinys pulsuoja gyvybingumu, energija ir tobulu muzikalumu. Baltijos šalių...