Nustatyti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai

Lietuvoje per vakar dieną buvo nustatyti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai. Du iš jų yra įvežtiniai iš Jungtinės Karalystės ir Omano Sultonato, keturi yra susiję su anksčiau patvirtintais protrūkiais.

Vienas atvejis nustatytas Šiauliuose. Asmuo niekur išvykęs nebuvo, dirba vienoje parduotuvėje. Susirgo liepos 22 d., grįžus iš darbo, vakare, pasireiškė klinikiniai simptomai – karščiavimas. Iki susirgimo, liepos 21 d. nedirbo, nes turėjo laisvą dieną. Nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Dar vienas atvejis nustatytas asmeniui Molėtų rajone. Nuo liepos 18 d. buvo izoliacijoje, nes kontaktavo su asmenimis, kuriems koranavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Jaučia ligos simptomus: slogą, raumenų skausmą, nejaučia kvapų. Asmuo kontaktavo su dviem šeimos nariais.

Vilniaus apskrityje, Šalčininkų rajone susirgo šventės Šalčininkuose dalyvis. Simptomus pajuto liepos 16 d. Po šventės niekur nesilankė, nes teko izoliuotis dėl pirmųjų patvirtintų atvejų, susijusių su šia švente.

Šalčininkų rajone nustatytas dar vienas atvejis, šįkart įvežtinis atvejis iš Didžiosios Britanijos. Asmuo atskrido iš Londono į Vilnių liepos 23 naktį apie 1 val. 30 min. Dėvėjo apsauginę kaukę. Darbe Didžiojoje Britanijoje paskutinį kartą buvo liepos 10 d., nes turėjo nedarbingumą dėl rankos skausmų.

Atvejis Vilniaus mieste yra susijęs su protrūkiu Kėdainių rajone. Asmuo prižiūri užsikrėtusį vaikaitį sodyboje Tauragės rajone. Tyrėsi dėl susirgimų šeimoje. Atvykus į sodybą liepos 15 d., niekur nesilankė, nes buvo įsigiję pakankamai maisto.

Vilniaus mieste atvejis patvirtintas liepos 12 d. iš Omano Sultonato į Lietuvą atvykusiam asmeniui, kuris iškart izoliavosi. Asmuo simptomų nejaučia. Nustatyti du kontaktavę asmenys, kurie atvyko kartu.

Patvirtintas atvejis Vilniaus apskrityje UAB „TOKS“ įmonės darbuotojui, kuris jau buvo izoliacijoje, kontaktavo su sergančiu kolega darbe. Protrūkis šioje įmonėje yra susijęs su šeimos švente Salininkuose. Šiuo metu įmonėje jau registruoti 4 susirgimai. Ir tai jau penktas antrinis atvejis dėl protrūkio Salininkuose.

Per praėjusią parą Lietuvoje koronavirusas iš viso nustatytas 2008 žmonėms, tebeserga 299 asmenys, 1616 – pasveiko, 84 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dar 13 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 78 įvežtiniai atvejai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos liepos 26 d. 10.00 val. duomenimis: per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 2079. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 502690 (iš jų – 139780 iš mobilių punktų).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija
koronavirusas infekcijos COVID-19
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvykiai
Šiandien 16.25 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kelmijos Sodų 73-oji g. , atvira liepsna dega 2-jų aukštų namas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvairios
Šiais metais išaugus susirgimų erkiniu encefalitu skaičiui, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas šiandien kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, ragindamas nedelsiant priimti sprendimus dėl erkių platinamų ligų prevencijos. Kreipimesi į A. Verygą pabrėžiama, kad šiais metais Lietuvoje fiksuojamas kone trečdaliu didėjantis susirgimų erkiniu encefalitu kiekis. Atkreipiamas dėmesys, jog į iki šiol nėra sukonkretintos erkin...
Įvairios
Brandaus medžio išsaugojimas – tai esminė pastarųjų metų nuostata planuojant Vilniaus plėtrą. Nors kartais tenka susitaikyti su trumpesniu miesto medžio gyvenimu, susidurti su seniems želdiniams nepalankia nekilnojamojo turto vystytojų pozicija ar rangovų neprofesionalumu, daugybė pastangų skiriama tam, kad sostinės žalieji plotai tik didėtų, o augalų kokybė ir įvairovė džiugintų. Kaip tik taip šiuo metu gelbėjamos septynios brandžios Lukiškių aikštėje pri...
Įvykiai
Dėl suprantamų priežasčių iš balandžio mėnesio į rugpjūtį perkeltas „Perskindol Trakų pusmaratonis“ visiems žiūrovams ir dalyviams žada daug įdomių naujovių. Šių metų Trakų pusmaratonio bėgimo šventė vyks rugpjūčio 22 dieną. Tradiciškai sportininkai varžysis pusmaratonio (21,097 km), 10,5 km, 5 km, 1 km bėgimuose, o šių metų naujovė – estafetė „Bėk su draugu“ 2x10,5 km. Taip pat vyks ir 1 km bėgimas su vežimėliais. Dar viena svarbi naujiena – rugpjūčio 21-...
Įvykiai
Šiandien 21.54 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Liepkalnio g. dega sandėliukas. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui).
Kriminalai
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo. Kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 1 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas) pareikšti trims jaunuoliams. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2020 metų vasario 4 d., kai jaunuoliai ant daugiau nei 6 pastatų, jų išorinių sienų su aerozoliniais daž...
Įvykiai
Atgimstantis Vilniaus senamiesčio rajonas Paupys atveria vis daugiau viešųjų erdvių miestiečiams. Į gyvo garso Leono Somovo muzikos koncertą jame susibūrė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Čia pirmą sykį gyvai skambėjo ir specialus šiam senamiesčio rajonui skirtas kūrinys. „Leonas Somovas kartu su Šv. Kristoforo orkestru bei kompozitoriumi Tomu Petrikiu parašė kūrinį „Paupio ritmai“ naujai atgimstančiam Vilniaus rajonui. Jame atsispindi visa rajono istori...
Sportas
Šeštą pergalę iš eilės iškovojusio ir į A lygos turnyro lentelės viršų pakilusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė galvojantis tik apie taškus ir artimiausias rungtynes, o lemiamą įvartį pelnęs Hugo Videmontas pripažino, jog įveikti Gargždų „Bangą“ buvo labai sunku. 14 turo rungtynėse Vilniuje „Žalgiriui“ vienintelį įvartį 17 rungtynių minutę smūgiu galva po Ivano Tatomirovičiaus perdavimo pelnė Hugo Videmontas. Tačiau žalgiriečiams anksty...
Kultūra
Rugpjūčio 11 d. į Kristupo vasaros festivalyje koncertuos lietuviškoji orkestro „Kremerata Baltica“ dalis drauge su puikiais solistais. Atlikėjai kviečia į vasarišką, minimalizmo prieskoniais pagardintą programą „Tas delsiantis vėjas“. Juk taip, kaip karštą dieną tikimės gaivaus vėjo gūsio, taip visame pasaulyje yra laukiami šio išskirtinio orkestro pasirodymai, kuriuose kiekvienas kūrinys pulsuoja gyvybingumu, energija ir tobulu muzikalumu. Baltijos šalių...