„Vokiškos atostogos“ Vilniuje: Oktoberfestas, BMW ir dviračiai

Šį savaitgalį, rugpjūčio 14–16 dienomis, Vilniuje įsivyraus vokiška atmosfera – su maršais, vokišku maistu ir gėrimais nuo pat penktadienio ūš lietuviškoji „Oktoberfest“ versija, vyks Vokietijos pasididžiavimu laikomų BMW automobilių pasirodymas, o po Vilnių su gidu bus galima pasivažinėti dviračiais – be jų vokiški miestai neįsivaizduojami.

Gal Raugintų kopūstų polkos?

Bavariškos muzikos grupė „Allegretto band“ taps lietuviškojo „Oktoberfest“ žvaigžde. Muzikantai pasipuoš autentiška bavariška atributika – kostiumais, kuriuos jiems padovanojo vokiečiai.

„Stebėjome Vokietijoje, kaip viskas vyksta, tad ir čia stengsimės perteikti kuo daugiau autentikos. Daugiausia skambės vokiška–austriška instrumentinė kapelijų muzika, maršai. Tarp jų, žinoma, garsusis šlageris „Rosamunda“, be kurio jau neįsivaizduojama bavariška „Oktoberfest“ šventė, taip pat Raugintų kopūstų polka ir kiti keistų pavadinimų kūriniai“, – sako grupės „Allegretto“ atstovas Saulius Vasiliauskis.

Lietuvoje „Oktoberfest“ šventę organizuojantis vokietis Peter Girg sako, kad šios šventės sėkmė – tai, kad įtraukiami visi geriausi „Oktoberfest“ elementai. Kam teko būti festivalyje Bavarijoje, įsitikins, kad vilnietiškojo „Oktoberfest“ atidarymo ceremonija bus labai panaši į originalią – su statinės kamščio išmušimu, kuris suteikiamas garbingam svečiui, specialiu himnu. Susirinkusiųjų lauks daug tradicinių žaidimų, gražiausių suknelių rinkimai, vokiškas maistas, kuris specialiai šiai šventei užsakomas iš Vokietijos.

P. Girg primena, kad vokiškasis „Oktoberfest” rengiamas jau du šimtus metų su išimtimis, kai negalėjo vykti dėl karų ir pandemijų, kaip ir šįkart. Lietuviškasis Oktoberfest taip pat prisitaikys prie pandemijos taisyklių – didelis dėmesys bus skiriamas saugumui, renginio dalyviams rekomenduojama laikytis saugių atstumų.

„Oktoberfest“ muzikos ir maisto šventė Vilniaus Rotušės aikštėje prasidės penktadienį 17 val. Šeštadienį ir sekmadienį maistu bus galima mėgautis visą dieną – nuo 10 iki 22 valandos, muzikinė programa šeštadienį vyks 17-22 val., sekmadienį – 12-14 val.

Tradicinio vokiško maisto bus galima paragauti ne tik Rotušės aikštėje – penktadienį 16–22 val. gatvės maistas bus ruošiamas ir menų fabriko „Loftas“ maisto zonoje „Open Kitchen“ bei 7–18 val. Halės turguje. Tiek „Lofte“, tiek Halės turguje nuo 18 val. bus rengiami vokiški vakarėliai, kurie perteiks tikrą naktinio Vokietijos miestų gyvenimo įspūdį.

Kaip gi be BMW?

Vokiškos dvasios Vilniui suteiks ir mieste gausiai susirinkę BMW automobiliai. Bavarijos sostinėje Miunchene įsikūrusi automobilių, motociklų ir jų variklių gamintoja BMW skaičiuoja jau daugiau nei 100 metų veiklos istoriją, o jos gaminami automobiliai ir motociklai vertinami ir mėgstami tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje BMW koncerne dirba daugiau nei 100 tūkst. žmonių. Pamatyti lietuvių mėgstamiausius BMW automobilius bus galima šeštadienį 12–17 val. Gedimino prospekte tarp Jogailos ir A. Vienuolio gatvių.

Laukia gausybė ekskursijų

Kasdien „Vokiškų atostogų“ svečių lauks apie dešimt įvairių teminių ekskursijų, tarp kurių ir ekskursija dviračiais „Vilniaus kontrastai vokiečio akimis“.

„Vokietijoje dviratis – populiari transporto priemonė, čia dviračiais keliaujama ir miestuose, ir užmiestyje, vietiniai važinėja parkuose ir paupiuose. Sėskite ant dviračio ir Vilniuje pasijuskite kaip Vokietijoje. Lėksite Neries pakrante tarsi pedalus mintumėte palei Reiną, aplankysite alaus daryklą lyg būtumėte Bavarijoje, pasijausite kaip Berlyne atrasdami gatvės meną, pasidairysite po Vokietijos miestų pavyzdžiu suprojektuotus rajonus ir sustosite vietose, turinčiose istorinių sąsajų su Vokietija“, – kviečia organizatoriai.

Kitų ekskursijų gidai sieks atskleisti vokiečių kultūros pėdsakus Vilniuje – tai ekskursijos „Vokiečių gatvė ir vokiečiai Vilniuje“, „Menas kaizerio laikais: tarp propagandos ir realybės“, „Guten Tag, Vilniau!“, „Vokiškai kalbantys kraštai ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai“, „Vilniaus vokiečių pėdsakų beieškant“, taip pat audioekskursijos autobusu „Neįprastos Vilniaus istorijos“.

„Vokiečiai buvo ir vieni pirmųjų didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų Vilniaus gyventojų. Per tiek amžių buvo visko: ir draugysčių, ir nelabai malonių susidūrimų. Vienas vokietis net pretendavo tapti mūsų antruoju karaliumi. Nuo istorijų gausos net raibsta akys“, – sako teminės ekskursijos „Guten Tag, Vilniau!“ rengėjai.

Šeimų lauks Lukiškių aikštė

Daug įvairiausių pramogų šeimoms lauks šeštadienį Lukiškių aikštėje. Čia įsikursiančioje šeimos zonoje bus galima stebėti iš Vokietijos atvykusio mago Tobias Campoverde pasirodymą, teatro pasirodymus, ragauti patiekalų iš greta esančių maisto vagonėlių. Taip pat čia Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai kartu su Vokietijos ambasada kvies pažaisti futbolą, mat Vokietijos futbolo rinktinė – viena garsiausių pasaulyje. Mažųjų žaidėjų čia lauks dovanos – garsių Vokietijos futbolo klubų marškinėliai, žaislai, gertuvės.

„Vokiškos atostogos“ vilniečiams ir miesto svečiams taip pat siūlo sudalyvauti nemokamame kompozitoriaus Liudvigo van Bethoveno gražiausių kūrinių koncerte šv. Kotrynos bažnyčioje, orientavimosi žaidime „Vokiškojo Vilniaus istorijos“, „Dūmų fabriko“ šventėje ir ekskursijose N. Vilnioje, nemokamuose kino seansuose ir kituose renginiuose.

Visa renginių programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt. Čia taip pat galima registruotis, norint gauti nuolaidas atvykimui traukiniu ar autobusu, automobilio stovėjimui, nakvynei, maitinimui.

Vilniaus miesto savivaldybė
vokiškos atostogos atostogauk vilniuje laisvalaikis savaitgalio renginiai įvykiai oktoberfest
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,844
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08