Startuoja paramos smulkiajam verslui iniciatyva PLANAS A

Dėl COVID-19 pandemijos sunkumus patiriančios smulkiojo verslo įmonės kviečiamos jungtis prie naujos socialinės iniciatyvos PLANAS A. Projekte užsiregistravę verslai kviečiami pasinaudoti projekto partnerių pasiūlymais – finansinėmis paslaugomis, nemokama reklama, nuolaidomis.

Projektą inicijavo Šiaulių bankas, o prie šios iniciatyvos taip pat prisijungė Vilniaus miesto savivaldybė ir „Versli Lietuva“. Vienas pirmųjų prisijungusiųjų – žinomas žurnalistas, rašytojas ir visuomenininkas Andrius Tapinas.

“Pandemijos sukeltas pasekmes jaučiame visi, tačiau smulkiajam verslui keli mėnesiai veiklos stabdymų ar apribojimų gali būti pražūtingi. Todėl turime naudoti visas galimybes ir taikyti visas priemones, kurios leistų padėti išgyventi šį sudėtingą etapą. Savivaldos ir nacionalinių institucijų pagalba ir žmonių solidarumas labai svarbu”, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prie projekto prisijungusi Vilniaus miesto savivaldybė savo pagalbos priemonių verslui sąrašą kovai su pandemijos pasekmėmis paskelbė dar gegužės mėnesio pradžioje. Plane „4×3” numatytos priemonės, kurios jau įgyvendinamos sostinėje.

Jungtis prie PLANAS A ir savo pagalbą mažiems verslams pasiūlyti kviečiamos socialiai atsakingos įmonės, valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos – visi norintys ir galintys padėti smulkiojo verslo įmonėms išgyventi sudėtingą ekonominį laikotarpį.

„Lietuvos ūkis pirmąjį pandemijos smūgį atlaikė, tačiau grėsmės ir toliau išlieka didelės. Ypač sunku smulkioms įmonėms, kurios neturi sukaupusios finansinių rezervų ir yra priklausomos nuo kelių užsakovų. Smulkusis ir vidutinis verslas – tai Lietuvos ekonomikos stuburas, todėl PLANAS A iniciatyva siekiame padėti verslui išlaikyti augimo kelią – t.y. kad nereikėtų keisti esamų planų į planą B ar C. Pristatome unikalią Lietuvoje platformą, kurioje dalyvaujančios smulkios įmonės gali pasinaudoti specialiu naudų paketu, o socialiai atsakingi iniciatyvos partneriai prisidėti, siūlydami savo pagalbą smulkiesiems verslams“, – teigė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Pandemijos smūgis

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje veikia apie 87 tūkst. SVV įmonių, kuriose bendrai dirba beveik 700 tūkst. darbuotojų. SVV įmonių dalis sudaro 99,5 proc. visos Lietuvos ekonomikos, jos įdarbina beveik 72 proc. darbuotojų. Net 83 proc. SVV įmonių – labai mažos, kurios įdarbina iki 10 darbuotojų. „Verslios Lietuvos“ Lietuvos verslumo tendencijų vertinimo duomenimis, SVV sukuria apie du trečdalius Lietuvos bendrojo vidaus produkto – akivaizdu, kad šio ūkio segmento svarba Lietuvos ekonomikos raidai ypač didelė.

„Tai rodo, kad Lietuvos gyventojų verslumas nuolat auga – vis daugiau žmonių imasi verslo ir jį pradeda kaip smulkieji verslininkai. Tačiau taip pat stebime tendenciją, kuri nėra tokia džiuginanti – verslai neauga ir neišauga iki didesnių įmonių. Lietuvos SVV grandis ekonomikoje yra labai svarbi, bet tuo pačiu ir labai jautri bet kokiems rizikos faktoriams. Vienas jų – pasaulinė pandemija, karantinas ir dėl to besikeičiantys vartotojų įpročiai. Norinčiam išgyventi verslui reikia transformuotis, inovuoti savo verslo modelius ir prisitaikyti prie naujų rinkos sąlygų, todėl pagalba verslui augti ir didinti konkurencingumą yra reikalinga“, – sako Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.

D. Kleponės teigimu, nuo pirmosios karantino dienos Lietuvos verslas nebuvo paliktas likimo valiai – „Versli Lietuva“ pirmoji ištiesė pagalbos ranką su iniciatyva „Internete karantino nėra“ suteikdama plačias galimybes Lietuvos verslui greitai skaitmenizuoti verslą, pradėti e. prekybą, kelti savo e. komercijos kompetencijas. „Prisijungiame prie naujų pagalbos verslui iniciatyvų drauge su partneriais siekdami to pačio tikslo – sušvelninti SVV įmonių galimas naujų grėsmių pasekmes, padėti valdyti rizikas, išlikti stipriems ir išsaugoti stabilų Lietuvos ekonomikos stuburą“, – pažymi D. Kleponė.

Visuomenė nori koordinuotos pagalbos

Siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos krizės sukeltus padarinius, Vyriausybė patvirtino 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo planą, tačiau apklausos duomenys rodo, kad vien šių pastangų nepakanka.

Šiaulių banko užsakyto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, net 91 proc. Lietuvos gyventojų tvirtina, kad šiuo metu būtina pagelbėti SVV, tačiau net 76 proc. respondentų pabrėžė, kad valstybė šiuo metu SVV skiria per mažai dėmesio ir pagalbos.

Dauguma apklausos (92 proc.) dalyvių ypač akcentavo, kad pagalba SVV turi būti vieninga, t.y. būtinos bendros valstybės, verslo ir gyventojų pastangos. Be to, absoliuti dauguma (93 proc.) apklausos dalyvių teigė, kad turi būti sudarytos sąlygos SVV pagalba pasinaudoti paprastai., t.y be sudėtingų procedūrų.

PLANAS A: kaip tai veikia

Prie PLANAS A iniciatyvos smulkios ir vidutinės įmonės gali prisijungti užpildę registracijos anketą svetainėje www.planas-a.lt. Šioje svetainėje bus talpinama informacija apie visus projekto partnerių pasiūlymus ir naudas, kuriomis galės pasinaudoti iniciatyvoje dalyvaujantys smulkieji verslai. Į iniciatyvą gali registruotis visos smulkiojo verslo įmonės.

PLANAS A – atvira platforma tiek pagalbos ieškančioms smulkios bendrovėms, tiek partneriams, turintiems idėjų ir galimybių padėti mažiesiems verslams. Todėl Šiaulių bankas kviečia prie PLANAS A iniciatyvos prisijungti partnerius – socialiai atsakingas įmones, kurios savo paslaugomis, nuolaidomis, nemokama reklama gali padėti SVV. Taip pat kviečiamos valdžios institucijos, savivaldybės, socialiai atsakingas verslas.

Vilniaus miesto savivaldybė
versli lietuva vilniaus savivaldybė šiaulių bankas planas a andrius tapinas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto butų. Ketvirtuoju etapu, į kurį „Omberg“ investavo 8 mln. eurų,...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią Panevėžio apskrity...
Veidai
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą. Daiva Šabasevičienė Pastaraisiais metais Jūsų vaidmenys išsiskiria didele mobilizacija, energijos ir žodž...
Kriminalai
Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vyrui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių kriminalistų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.)...
Savivalda
Vilniaus miesto Savivaldybė pasiryžo kiekvienoje sostinės seniūnijoje įrengti po vieną naują sporto aikštelę. Iki spalio pabaigos pilnai užbaigtos aikštelės atsiras 10 seniūnijų, o iki kitų metų vasaros darbai bus baigti ir likusiose 11 seniūnijų. Naujomis aikštelėmis siekiama praplėsti egzistuojančią sporto infrastruktūrą Vilniuje, kad miestiečiai turėtų daugiau vietų užsiimti aktyvia sportine veikla. „Miesto gyventojų tarpe matome poreikio kokybiškai spo...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronaviruso (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 41 žmogus. 17 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti ne...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad Lietuvių liaudies buities, papročių, valgių ir amatų asociacija „Šventė visiems“ rugsėjo 17-20 dienomis organizuos renginį „Tautų mugė“. Todėl nuo rugsėjo 17 d. 19 val. iki rugsėjo 20 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės ir Totorių gatvės dalyje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8, išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į...
Kultūra
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į didžiuosius Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio renginius Šv. Kotrynos bažnyčioje. Aštuonioliktus metus vyksiančio festivalio rengėjai sako, kad savo žiūrovams turi paruošę ir planą B, jei kartais, kaip šių metų pavasarį, atsitiktų gyvenimas. Tad spalio 12 - 17 d. festivalis įvyks bet kokiomis aplinkybėmis. Šių metų programoje rudenėjančio Vilniaus gyventojams bei miesto sveciams paruoštas stiprus tarpsrit...
Įvykiai
„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.” Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas. Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi...
Exchange Rates
USD 0,847
Skelbimai
2020-09-07
2020-09-08
2020-09-08