„Lithuanian Fitness Challenge“ – besivaržantys olimpiečiai ir pasiektas Lietuvos rekordas

Praėjusį šeštadienį Vilniuje su trenksmu praėjo antrosios fitneso varžybos „Lithuanian Fitness Challenge“. Stipriausieji iš 150 startavusiųjų varžėsi nuo ryto iki sutemų, kai buvo išaiškintas verčiausias čempiono titulo.

„Džiugu matyti, kaip beveik metai organizacinio darbo davė vaisių ir varžybų diena praėjo puikiai. Visą dieną turėjome gerą ir energingą renginio atmosferą, nepašykštėjo mums ir gero oro, tad sportininkai galėjo kovodami dėl pergalės atiduoti visas jėgas. Smagu buvo matyti ir didelį aistringų žiūrovų būrį – palaikymas atletams šiose varžybose labai svarbus ir prisideda prie geresnių rezultatų“, – po renginio įspūdžiais dalinosi organizatorius Vaidotas Kviklys.

Visas dėmesys atletams

Organizatoriai renginio metu stengėsi užtikrinti tai, kad atletai jaustųsi patogiai ir galėtų orientuotis tik į tai, kas jiems ta dieną svarbiausią – užduočių įveikimą. Pertraukų tarp rungčių metu dalyviai galėjo ilsėtis išskirtinai jiems skirtoje VIP zonoje ir mėgautis sveikais užkandžiais ir gėrimais. Gausūs buvo ir startiniai paketai, kurie, pasak organizatorių, pranoko ne tik Lietuvos, bet ir kitas Pabaltijo šalis.

„Organizuojant „Lithuanian Fitness Challenge“ didžiausią dėmesį skyrėme sportininkams, kad jie jaustųsi gerai ir būtų užtikrintas patogumas viso renginio metu. Atskiroje tik sportininkams skirtoje erdvėje jie galėjo ne tik užkandžiauti partnerių paruoštais užkandžiais, vaisiais, gaivintis sportiniais gėrimais visiškai nemokamai, bet ir ilsėtis arba apšilinėti laukiančioms rungtims. Taip pat jiems buvo suteiktos nemokamos kineziterapeuto paslaugos, apšilimo zonoje buvo galima išbandyti modernius masažinius pistoletus“, – pasakojo V. Kviklys.

Viso „Lithuanian Fitness Challenge“ metu net 50 žmonių rūpinosi, kad renginys vyktų sklandžiai ir viskas būtų kaip suplanuota, o profesionali transliuotojų komanda leido žiūrovams, kurie negalėjo atvykti, viską stebėti per tiesioginę transliaciją internetu.

Renginio dieną pagrindinis partneris „TeraSky“ kartu su „Lietaus vaikais“ skatino atkreipti dėmesį į autistiškų žmonių turimus gebėjimus ir rinko lėšas šiems paremti.

Tarp atletų – interneto žvaigždės ir olimpiečiai

Stebintys varžybas tarp atletų galėjo pastebėti ir matytų bei žinomų veidų. Tarp 150 priėmusių fitneso iššūkį pasirodė lengvaatletė rutulio stumikė Giedrė Kupstytė, keletą kartų atstovavusi Lietuvą Europos čempionatuose bei Universiadoje. Taip pat ir olimpietis gimnastas Rokas Guščinas, 2012 metais atstovavęs Lietuvą Londono olimpinėse žaidynėse. Dalyvaudamas „Lithuanian Fitness Challenge“ Rokas rado jėgų ir pasiekti naują Lietuvos rekordą – automobilį „VW Amarok“, kuris sveria net 2,6 tonos, atletas tempė eidamas ant rankų. Tokio rekordo Lietuvoje dar nėra buvę!

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Besivaržančių būryje buvo galima sutikti ir daugeliui puikiai žinomą komiką ir tinklalaidės „Pralaužk vieną šaltą“ vedėją Mantą Grimalį bei socialiniuose tinkluose žinomą dailininką, tapantį žymius žmones, Matą Dovidaitį.

Kova iki paskutinių rungčių

Varžybos vyko etapais, po kurių tik dalis sportininkų patekdavo į tolesnį, tokių būdu iš 150 startavusių ryte, finaliniame etape savo jėgas bandė 20 stipriausiųjų. Atletai nežinojo kokios užduotys jų laukia iki pat renginio dienos, tad turėjo ruoštis bet kokiems iššūkiams. Finaliniame etape žiūrovų zonos dalimi buvę krovininiai keltuvai staiga įvažiavo į aikštę ir tapo vienos iš užduočių konstrukcijos dalimi – tokios instaliacijos dar nėra buvę tokio tipo renginyje. Dieną vainikavo stipriausiųjų apdovanojimai ir energingas gyvo garso roko koncertas.

Užduočių įvairovė

Challenge 1 – „Trail run 3,5 km “, kurį paruošė „X-trasa“. Tai buvo visiškas netikėtumas atletams, teko bėgti itin stačiais kalnais, net buvo vietų kur stipriausi atletai turėjo ropoti keturiomis!

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Challenge 2 – “LOCK AND LOAD”.20 „burpee“ pratimų ir 5 šūviai į taikinį.

„Šaudymo rungtis buvo absoliuti naujiena tokio tipo varžybose. Idėja pasiskolinau iš biatlono“,– sako V. Kviklys.

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Challenge 3 – “ELIMINATION”. Po šio iššūkio atkrito pusė dalyvių.

Po to sekė 4 ir 5 iššūkiai, kuriuose reikėjo pademonstruoti visas savo galimybes ir techniką, nes kiekvienas iššūkis buvo kaip sunkesnis už buvusį, tad atlikęs vieną ir gerai pasirodęs, gali dalyvauti kitame, tačiau užduotys tampa sunkesnės ir sudėtingesnės.

Challenge 6 – finalas. TOP 20 atletų. 14 vyrų ir 6 moterys.

„Čia buvo desertas. Atletams net žandikauliai atsivėrė, kai pamatė ką jiems rengiam. Iš niekur atsirado 4 šakiniai „Alwark“ keltuvai, kurie pagal specialų užsakymą padarytą metalo konstrukciją pakėlė į 5 metrų aukštį, prie kurios prikabino virves. Vaizdas atrodė išties įspūdingai. Bet tai dar ne viskas, jiems be šito reikėjo daryti ir gimnastinius pratimus ant skersinio, kelti itin sunkias štangas virš galvos ir žinoma lipti virvėmis. Tai buvo išties sunkus uždavinys, net ir stipriausiems atletams“, – toliau pasakojo Vaidotas Kviklys.

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Apdvanojimai

Atletai buvo apipilti dovanomis. Pirmos vietos nugalėtojai gavo „Nordikos“ įsteigtą 500 eurų dovanų čekį, 250 eur vertės „Sportland“ čekį ir dar labai daug kitų prizų, kurių bendra vertė viršyja 1000 eurų.

Pirmąją vietą tarp vyrų iškovojo praėjusių metų čempionas Julius Jaloveckas, antras liko Paulius Brilinga, o ant trečios vietos pakylos lipo praėjusiais metais sidabro medalį iškovojęs Mantas Dumašius. Moterų grupėje auksą iškovojo Santa Ozolina, antrąją vietą pelnė Ramūnė Miliauskaitė, o su bronza namo grįžo Didžiosios Britanijos atstovė Helen Davies.

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Už prizininkų trejeto liko, bet finale varžėsi Lukas Kirilovas, Ernestas Jonaitis, Tadas Gudziauskas, Mantas Grikšas, Gintas Petrikas, Povilas Šilaika, Evaldas Rudzevičius, Gediminas Simanavičius, Matas Dovidaitis, Andrius Ašmontas ir Šarūnas Leonavičius. Moterys, kurios pateko į finalą: Kristina Banytė, Giedrė Kupstytė, Valerija Skurjate.

M. Repečkos nuotrauka
M. Repečkos nuotrauka

Renginį vainikavo stipriausiųjų apdovanojimai ir energingas gyvo garso roko koncertas.

„Lithuanian fitness challenge“ tikslas yra kelti sporto renginius į visai kitą lygį, net savo varžybų pavadinimą papildėm žodžiais „next level“. Labai tikiuosi, kad ir kiti paseks mūsų pėdomis ir pradės skirti dėmesį į tikrai profesionalų sporto renginių organizavimą. Galiu dabar drąsiai sakyti, kad mes Lietuvoje surengėm bene stipriausias ir geriausias sporto varžybas ir tuo labai didžiuojuosi“, – apie renginį pasakojo V. Kviklys.

Paklaustas, ar kitais metais vėl įvyks šios varžybos, organizatorius paminėjo, kad kiekvienos tokios varžybos yra unikalus sportinis projektas ir plano jas paversti kasmetinėmis kol kas nėra.

„Viskas dar prieš akis. Jei atsiras stiprūs partneriai, kurie nori būti siejami su mūsų LFC renginiu, mes esame atviri pokalbiui“, – pokalbį užbaigė renginio organizatorius.

M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka M. Repečkos nuotrauka
Lithuanian Fitness Challenge lukiškių aikštė sportas CrossFit
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (2/0) sunkiai pradėjo mačą, bet perėmė iniciatyvą paskutiniame kėlinyje ir galiausiai „Betsafe-LKL“ išvykos susitikime 90:80 (18:30, 17:13, 25:18, 30:19) palaužė Prienų „CBet“ (1/1) klubą. Vis tik Roko Gusčio ir Mindaugo Girdžiūno taškai „Ryto“ atsilikimą mažino (31:41), o „CBet“ neišnaudojo progų – nepataikė bei klydo, kas lėmė, jog po antrojo kėlinio persvara mažėjo iki 8 taškų – 43:35. Po didžiosios pertraukos šeimininkai buvo susigrąži...
Įvykiai
2020 m. rugsėjo 25 d. Užupyje bus iškilmingai atidengta Užupio Respublikos Konstitucijos lenta čekų kalba. Ceremonijoje dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Užupyje p. Vitas Korseltas (Vít Korselt), Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis. Norime pasidžiaugti, kad būtent šiais išskirtiniais 2020-aisias metais Užupio konstitucijų alėjoje bus atidengta Užupio Respublikos konstitucija čekų k. Ypatingai smagu, kad čekai, dar ankstyvai...
Nuomonės
Kai į viešumą iškilo siaubingomis sąlygomis laikomų bei veisiamų gyvūnų istorijos ir buvo pričiupti šunų daugintojai, kliuvo ir nekaltiems veisėjams. Užsimojus pažaboti daugintojus, kai kuriuos oficialius veislynus, nepaisant jų ilgamečio darbo, patirties bei tarptautinių įvertinimų, užgriuvo tikrintojai. Buvo mestas šešėlis ne tik atsakingai veiklai, bet ir šunų veislėms, veislynus prižiūrinčioms institucijoms, veterinarijos gydytojams, pareigūnams. Sąžin...
Įvykiai
Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo projektu, nes jis turės nemažai konk...
Įvykiai
Rugsėjo 25–26 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Jo  programoje – per 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Į festivalį ir iš jo patogiausia vykti miesto autobusais ir troleibusais, renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 1...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje. Iš 45 per vakar parą patvirtintų atvejų du yra įvežtiniai. Vienas iš Baltarusijos. Asmuo atvyko į Vilnių. Kitam asmeniui, grįžusiam iš Airijos Respublikos, patv...
Savivalda
Artėjant Tarptautinei mokytojo dienai, jau tradicija tampa pagerbti geriausius Vilniaus metų mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus bei tėvus/globėjus. Vilniaus metų mokytojo vardas suteikiamas iniciatyviausiems Mokytojams už profesinę veiklą, kuri pasižymi išskirtine kokybe ir kūrybiškumu bei aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenėje ir visuomeninėje veikloje. Šio vardo suteikimo tikslas – įvertinti mokytojo veiklos pasiekimus i...
Įvykiai
Šią savaitę sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius žengti neišmintais takais: kartu su profesionaliais gidais aplankyti ne miesto centrą, o Justiniškes, Šeškinę, Vilkpėdę, Grigiškes ir kitus mažiau turizmui įprastus miesto rajonus. Nemokamos ekskursijos po daugiau nei dvi dešimtis Vilniaus rajonų vyks nuo antradienio iki sekmadienio. Tai – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai, kurią sostinė šiemet dedikuoja geresn...
Įvykiai
Rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, vilniečiai ir sostinės svečiai visais autobusais ir troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina miestiečius ir Europos judumo savaitės proga skatina judėti darniai, išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą – mieste jau važiuoja apie 70 proc. naujų autobusų. „Sostinėje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju tra...