Pirmasis pasaulyje „Insane Run“ bėgimas sudrebino sostinės Vingio parką

Penktadienio vakarą Vilniaus Vingio parke griausmingai praūžė unikalus ir analogų pasaulyje neturintis „Insane Run“ bėgimas. Beprotiškiausiame metų bėgime su septyniomis dirbtinėmis gamtos stichijomis dalyvavo apie 2 tūkstančiai bėgikų. Dėl saugumo ir galimybės kontroliuoti srautus, šventė buvo suskirstyta į du atskirus startus.

Įveikus pirmuosius kelis šimtus metrų, bėgikų laukė pirmoji zona – tropinės audros. Sklindant galingo griaustinio garsams bei žaibo žybsniams, bėgikus užklupo stiprūs lietaus šuorai, po kurių visi buvo gerokai sušlapę. Vėliau laukė stingančio šalčio ir uraganinio vėjo zonos, kurios ne tik leido pajusti šias stichijas bet ir privertė visiškai atitrūkti nuo realybės. Sniego zonoje dirbtiniu sniegu „pasipuošę“ bėgikai vėliau pasiekė kalnų šturmą – didelis specialus atrakcionas buvo gana slydus ir ne visiems pavyko greitai įkopti į viršūnę. Na o po švelnaus nusileidimo laukė dar viena zona – Sacharos karštis. Galingi ugnies kamuoliai žiūrovams suteikė įspūdingus vaizdus, o dalyviams – puikius ir karštus pojūčius. Finišo tiesiojoje dalyvius pasitiko kosmoso platybės – lazerių ir įvairių projekcijų šou.

Nors šiame bėgime laikas nebuvo fiksuojamas, buvo apdovanoti greičiausiai trasą įveikę dalyviai. Pirmas finišavo Karolis Urbelionis, o tarp moterų greičiausia buvo Ramunė Petrulytė. Prizininkams buvo įteikti „Laisvalaikiodovanos.lt“ ir „Sportland“ čekiai bei kitų rėmėjų dovanos.

„Labai smagus renginys. Šito bėgimo neplanavau, bet ketvirtadienį buvo mano gimtadienis ir gavau tokia mini dovaną. Tada jau nebebuvo kur dėtis, teko bėgti, - šypsojosi K. Urbelionis. – Neketinau labai smarkiai varžytis, bet įpusėjus distancijai mačiau, kad bėgu priekyje, tai pagalvojau, kad galiu nugalėti. Visos stichijos buvo netikėtos. Žinojau, kad audros zonoje bus vandens, bet kad tiek ir vienu metu... Putų buvo taip pat velniškai daug. Labai smagi buvo ugnies zonos, nes galima buvo sušilti“.

Bėgimo treneriu dirbantis K. Urbelionis pabrėžė, kad tokie renginiai yra naudingi tiek miestui, tiek bėgimo bendruomenei.

„Tokie renginiai su nedidelėmis distancijomis leidžia dalyvauti ne tik sportininkams, bet ir mėgėjams. Tas yra smagiausia. Dėl to tokie bėgimai yra tikrai labai smagūs ir reikalingi“, - pridūrė K. Urbelionis.

Taip pat buvo apdovanotos ir aktyviausios renginio komandos. Daugiausiai narių šiam bėgimui surinko Lietuvos kariuomenė. Antrąją vietą šioje įskaitoje užėmė „Impuls“, trečiąją – SEB. Aktyviausia organizacija pripažinta „LOUD and Fit“.

Trasą įveikė ir neįgalieji – Lietuvos triračių sporto asociacijos nariai. Taip pat šį unikalų bėgimą išbandė nemažai Vilniaus savivaldybės, ugniagesių, ministerijų atstovų. Įvairūs kolektyvai prieš bėgimą varžėsi „Jeep Challenge“ iššūkių rungtyse, o visi norintys galėjo išbandyti įvairias sporto ir laisvalaikio pramogas.

Prieš pagrindinę programą vyko moksleivių bėgimas. Jiems reikėjo įveikti penkias gamtos stichijas. Čia taip pat vyravo džiaugsmingos emocijos, o įspūdžiais dalyviai dalinsis dar ilgai.

Prizais buvo apdovanotos aktyviausios mokyklos. Pirmąją vietą užėmė Vilniaus Sietuvos progimnazija. Mokytojas Rytis Anskaitis į renginį atvedė 45 mokinių komandą. Toliau pagal aktyvumą išsirikiavo Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazija ir Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazija. Aktyviausia klase išrinkta Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos 1A klasė (mokytoja Inesa Bolotina).

Visi „Insane Run“ finišą pasiekę dalyviai apdovanoti unikaliais renginio medaliais.

Renginiai organizatoriai prisipažįsta – tokiam bėgimui surengti buvo labai daug iššūkių, tačiau pasiektas rezultatas ir žmonių emocijos parodo, kad ši idėja pasiteisino.

„Pirmas blynas neprisvilo. Buvo daug iššūkių, nes tokio renginio pasaulyje dar nebuvo. Ypač nesitikėjome tokios aktyvios naujų dalyvių registracijos paskutinę dieną, todėl teko gerokai paplušėti. Patys sau išsikėlėme aukštą kartelę. Norėjome būti unikalūs ir suteikti žmonėms emocijas. Jas iš šio renginio išsinešė kiekvienas žmogus. Todėl savo tikslą pasiekėme“, - pabrėžė rengini „ExtremeDelight.lt“ vadovas Mantas Paliokas.

„Insane Run“ iniciatorius teigė, kad sudėtingiausia buvo įrengti uraganinio vėjo zoną, nes tam reikėjo išspręsti nemažai techninių dalykų. Reikėjo daug testuoti, kad pasiektume norimą efektą. Kitos zonos taip pat reikalavo nemažai pastangų ir jėgų“, - teigė M. Paliokas.

Na ir pati smagiausia žinia – „Insane Run“ bėgimas po tokios pirmosios sėkmės neabejotinai taps tradiciniu. M. Paliokas atskleidžia, kad idėjų dar turi į valias.

„Manau, kad su šiuo bėgimu mes pakėlėme kartelę visiems bėgimų organizatoriams. Matėme nemažai bėgimo klubų atstovų, kurie liko labai patenkinti mūsų renginiu. Neabejoju, kad šis bėgimas taps tradiciniu. Žinoma, tobulinti visada yra ką. Galima rasti vietų, kur galima kažką padaryti gražiau, įspūdingiau. Esame nusimatę ateičiai naujas stichijas. Norime sukurti daugiau nestandartinių stichijų, nebūtinai su įprastais gamtos reiškiniais“, - pridūrė M. Paliokas.

„Insane Run“ bendrai finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu ir kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

insane run bėgimas vingio parkas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sportas
Vilniaus „Rytas“ (2/0) sunkiai pradėjo mačą, bet perėmė iniciatyvą paskutiniame kėlinyje ir galiausiai „Betsafe-LKL“ išvykos susitikime 90:80 (18:30, 17:13, 25:18, 30:19) palaužė Prienų „CBet“ (1/1) klubą. Vis tik Roko Gusčio ir Mindaugo Girdžiūno taškai „Ryto“ atsilikimą mažino (31:41), o „CBet“ neišnaudojo progų – nepataikė bei klydo, kas lėmė, jog po antrojo kėlinio persvara mažėjo iki 8 taškų – 43:35. Po didžiosios pertraukos šeimininkai buvo susigrąži...
Įvykiai
2020 m. rugsėjo 25 d. Užupyje bus iškilmingai atidengta Užupio Respublikos Konstitucijos lenta čekų kalba. Ceremonijoje dalyvaus Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje ir Užupyje p. Vitas Korseltas (Vít Korselt), Užupio Respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis. Norime pasidžiaugti, kad būtent šiais išskirtiniais 2020-aisias metais Užupio konstitucijų alėjoje bus atidengta Užupio Respublikos konstitucija čekų k. Ypatingai smagu, kad čekai, dar ankstyvai...
Nuomonės
Kai į viešumą iškilo siaubingomis sąlygomis laikomų bei veisiamų gyvūnų istorijos ir buvo pričiupti šunų daugintojai, kliuvo ir nekaltiems veisėjams. Užsimojus pažaboti daugintojus, kai kuriuos oficialius veislynus, nepaisant jų ilgamečio darbo, patirties bei tarptautinių įvertinimų, užgriuvo tikrintojai. Buvo mestas šešėlis ne tik atsakingai veiklai, bet ir šunų veislėms, veislynus prižiūrinčioms institucijoms, veterinarijos gydytojams, pareigūnams. Sąžin...
Įvykiai
Pasaulinė COVID-19 pandemija nekeičia planų sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įrengti tris mokymo plaukti baseinus. Baseino erdvėje jau atlikta didžioji dalis svarbiausių statybinių darbų, netrukus prasidės technologijų montavimo ir apdailos darbai. Atidarymas, kaip ir buvo skelbta anksčiau, vyks 2021 metų sausį. Juose vaikus ir suaugusius plaukti mokys plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ treneriai. „Tikime savo projektu, nes jis turės nemažai konk...
Įvykiai
Rugsėjo 25–26 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Jo  programoje – per 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius. Į festivalį ir iš jo patogiausia vykti miesto autobusais ir troleibusais, renginio proga naktį kursuos ir specialūs maršrutai 181R, 182R, 183R, 184R ir 1...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje. Iš 45 per vakar parą patvirtintų atvejų du yra įvežtiniai. Vienas iš Baltarusijos. Asmuo atvyko į Vilnių. Kitam asmeniui, grįžusiam iš Airijos Respublikos, patv...
Savivalda
Artėjant Tarptautinei mokytojo dienai, jau tradicija tampa pagerbti geriausius Vilniaus metų mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus bei tėvus/globėjus. Vilniaus metų mokytojo vardas suteikiamas iniciatyviausiems Mokytojams už profesinę veiklą, kuri pasižymi išskirtine kokybe ir kūrybiškumu bei aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenėje ir visuomeninėje veikloje. Šio vardo suteikimo tikslas – įvertinti mokytojo veiklos pasiekimus i...
Įvykiai
Šią savaitę sostinė kviečia vilniečius ir miesto svečius žengti neišmintais takais: kartu su profesionaliais gidais aplankyti ne miesto centrą, o Justiniškes, Šeškinę, Vilkpėdę, Grigiškes ir kitus mažiau turizmui įprastus miesto rajonus. Nemokamos ekskursijos po daugiau nei dvi dešimtis Vilniaus rajonų vyks nuo antradienio iki sekmadienio. Tai – dalis programos, skirtos rugsėjo 27-ąją minimai Pasaulinei turizmo dienai, kurią sostinė šiemet dedikuoja geresn...
Įvykiai
Rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, vilniečiai ir sostinės svečiai visais autobusais ir troleibusais keliaus nemokamai. Taip Vilnius sveikina miestiečius ir Europos judumo savaitės proga skatina judėti darniai, išbandyti rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą – mieste jau važiuoja apie 70 proc. naujų autobusų. „Sostinėje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą judėtų patogiai, nepriklausomai nuo to, kokį būdą pasirinks – viešuoju tra...