Vilniaus miesto savivaldybė kviečia rinkėjus balsuoti saugiai ir patogiai

Artėjant 2020 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, Vilniaus miesto savivaldybė skelbia priemones, kuriomis sieks užtikrinti saugų dalyvavimą rinkimuose. Tarp šių priemonių – daugiau išankstinio balsavimo vietų.

Šiemet dėl COVID-19 pandemijos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leidžia iš anksto Seimo rinkimuose balsuoti per ilgesnį laikotarpį, o balsavimui Vilniuje bus galima rinktis iš platesnio sąrašo vietų.

Kaip įprastai, bus galima iš anksto balsuoti Vilniaus miesto (Konstitucijos pr. 3) ir Vilniaus rajono (Rinktinės g. 50) savivaldybių administracijos pastatuose, taip pat – Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų ir Lukiškių aikštėje. Taip siekiama išvengti didelio masto žmonių būriavimosi vienoje vietoje.

Tiek išankstinio, tiek pagrindinio balsavimo metu balsavimo vietoje reikės dėvėti kaukę, su savimi turėti ne tik asmens dokumentą, bet ir nuosavą rašiklį bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų rinkėjų.

„Įvairių šalių patirtis rodo, kad užtikrinus tam tikras saugumo priemones COVID-19 pandemija nėra kliūtis vienam iš svarbiausių demokratijos įvykių – parlamento rinkimams. Raginame vilniečius išlikti pilietiškais ir dalyvauti balsavime patogiai ir saugiai. Negalintys to padaryti rinkimų dieną, turės galimybę savo balsą atiduoti net penkiose skirtingose išankstinio balsavimo vietose”, – teigė darbo grupės Seimo rinkimams Vilniaus mieste pasirengti pirmininkas Simonas Girdzijauskas.

Išankstinis Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų I-ojo turo balsavimas vyks spalio 5–8 d., II-ojo turo – spalio 19–22 d.  Balsuoti gyventojams galės nuo 7 iki 20 val.

Visas išankstinio balsavimo vietas patogu pasiekti viešuoju transportu:

  • Vilniaus miesto savivaldybė (Konstitucijos pr. 3). Vykti iki Europos aikštės stotelės 3G, 4G, 30, 43, 46, 52, 56, 88, 89 maršrutų autobusais bei 9 ir 19 maršrutų troleibusais.
  • Vilniaus rajono savivaldybė (Rinktinės g. 50). Vykti iki Kalvarijų turgaus stotelės 1G, 10, 30 ir 53 maršrutų autobusais bei 6 ir 10 maršrutų troleibusais. Iki Herkaus Manto stotelės – 33 maršruto autobusais.
  • Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras (Saulėtekio al. 26). Vykti iki Gedimino technikos universiteto stotelės 4G, 5G,  18, 38 maršrutų autobusais ir 2, 10, 14, 19 bei 21 maršrutų troleibusais.
  • A. Sacharovo aikštė prie Spaudos rūmų. Vykti iki Spaudos rūmų stotelės 2G,  7, 55, 75 maršrutų autobusais ir 7, 13, 16, 18, 19 maršrutų troleibusais. Iki Sietyno stotelės (Pilaitės prospekte) 4G,  30, 32, 54, 63, 75 maršrutų autobusais.
  • Lukiškių aikštė. Vykti iki Juozo Tumo-Vaižganto stotelės 3G, 22, 73 maršrutų autobusais ir 4, 10, 14, 17 maršrutų troleibusais.

Daugiau galimybių neįgaliesiems ir balsavimui namuose

Vilniaus miesto savivaldybė siekia, kad būtų užtikrintos kuo geresnės galimybės visiems miestiečiams turėti vienodas ir patogias sąlygas atlikti pilietinę pareigą. Todėl kiekvienais metais vis daugiau rinkimų apylinkių pritaikoma ir žmonėms su negalia. Visas balsavimo vietas, pritaikytas neįgaliesiems, galima pasižiūrėti interaktyviame žemėlapyje adresu https://maps.vilnius.lt/rinkimai.

„Žmonėms su judėjimo negalia šiemet bus pritaikyta daugiau nei pusė rinkimų apylinkių bei visos išankstinio balsavimo vietos. Primename, kad pagrindinę rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti ne tik jiems priskirtoje apylinkėje, bet ir kitose jų rinkimų apygardos apylinkėse. Tam papildomos išankstinės registracijos nereikia“, – sakė S. Girdzijauskas.

Dėl COVID-19 pandemijos saviizoliacijoje esantys žmonės galės balsuoti iš namų. Kaip ir visada iš anksto namuose balsuoti gali žmonės su negalia, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai bei sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai.

Norint balsuoti namuose tereikia užpildyti prašymą elektroniniu ar popieriniu būdu. Prašymo formą galima gauti iš rinkimų komisijos narių, kurie nešioja pranešimus apie rinkimus, tinklalapiuose vrk.lt arba rinkejopuslapis.lt.

Daugiau informacijos: www.vilnius.lt/rinkimai

Vilniaus miesto savivaldybė
rinkimai savivaldybė balsavimas seimo nariai įvykiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Būstas
Lapių g. 3 jau kyla naujas Algirdo Kaušpėdo kurtas butų ir komercinių patalpų projektas „Žvėryno Lapės”. Gyvenamieji namai išsiskiria savo mažaaukšte statyba, „kiemo be automobilių“ vizija ir lokacija viename seniausių ir unikaliausių Vilniaus rajonų. Statybos darbai jau prasidėjo, numatoma pabaiga – 2021 m. IV ketvirtis – 2022 m. I ketvirtis. „Labai didžiuojamės šiuo projektu. Tęsiant gerąsias Žvėrynui būdingos mažaaukštės statybos tradicijas, „Žvėryno La...
Įvykiai
Ypatinga žinia visiems akordeono muzikos mylėtojams: spalio 23 dieną rudeniškame Vilniuje prasideda XXIII Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2020. Kaip visuomet, renginio organizatoriai klausytojams siekia pristatyti įdomiausias bei aktualiausias akordeono meno tendencijas. Jūsų dėmesio, iki pat lapkričio 22 dienos, laukia net dvylika festivalio koncertų, kuriuose pasirodys veržlūs, novatoriški, aistringi ir kūrybiški atlikėjai savo koncertinio gyve...
Įvykiai
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą, prašydama suteikti informacijos apie netinkamai atliekas tvarkančias įmones. Aplinkosaugininkų valdoma apskaitos informacinė sistema leistų nustatyti ir nubausti tikruosius nuotekų teršėjus bei atgrasyti visus nesąžiningus atliekų tvarkytojus suvokiant, kad už tokius veiksmus neišvengiamai reikės prisiimti atsakomybę. Aplinkos apsaugos departamento du...
Savivalda
Gerbiamieji Vilniaus miesto gyventojai, spalio 26 d. Kauno g. 3 pastate bus dezinfekuojamos patalpos, todėl asmenys socialinių išmokų klausimais bus aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Dezinfekcija atliekama pasibaigus spalio 25 d. Kauno g. 3 pastate (Algirdo rinkimų apylinkė Nr. 17) vykusiems Seimo rinkimams. Prašymus dėl socialinių išmokų galima teikti šiais būdais: prisijungus per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą spis.lt; prisijungus vilnius....
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 424 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 200 iš jų registruota Vilniaus, 80 Kauno, 38 Šiaulių, 30 Klaipėdos, 24 Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 Panevėžio, 10 Utenos, 8 Tauragės ir 2 Alytaus apskrityse. Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, ep...
Įvykiai
Nenustebkite sostinės gatvėse išgirdę susišaudymą ar ant Šeškinės daugiabučio stogo išvydę snaiperį – šį rudenį sostinės viešosiose erdvėse gausu filmuojamų detektyvinių serialų ir kino filmų scenų. Kino kūrėjai filmuoja ir rudeniui suplanuotas scenas, ir dėl karantino sustojusius, o dabar atnaujintus projektus. Tikimasi, kad toks intensyvus ir darbingas ruduo įneš balanso bei optimizmo kino industrijai, kurios filmavimo darbai buvo visiškai sustabdyti nuo...
Įvykiai
Vilniuje naktimis pradėta remontuoti judraus Laisvės prospekto atkarpa Viršuliškėse – nuo Viršuliškių gatvės iki Spaudos rūmų. Beveik 700 m prospekto dalyje klojamas ištisinis asfaltas, keičiami kelio bortai, atnaujinamos net 5 viešojo transporto stotelės, po darbų bus ir naujas gatvės ženklinimas. Prospekto remontui Vilniaus savivaldybė skyrė apie 500 tūkst. eurų. „Laisvės prospektu kasdien pravažiuoja apie 55 tūkst. vilniečių, gyvenančių Lazdynų, Karolin...
Sveikata
Lietuvoje per vakar parą patvirtinta 311 koronavirusinės infekcijos atvejų. Iš jų 101 Kauno, 68 Vilniaus, 39 Telšių, 36 Klaipėdos, 27 Šiaulių, 19 Marijampolės, 11 Panevėžio, 7 Tauragės, 3 Alytaus. Per vakar parą patvirtintas 1 įvežtinis atvejis iš Lenkijos. 96 asmenų užsikrėtimo aplinkybės, pirminiais duomenimis, nėra žinomos. 44 asmenims atvejai buvo patvirtinti po kontakto su užsikrėtusiuoju, tačiau šie atvejai nėra priskiriami protrūkiams. Protrūkiuose...
Įvykiai
Dangų rėžiantis Televizijos bokštas – turbūt pagrindinis objektas iškylantis vaizduotėje, išgirdus Karoliniškių pavadinimą. Tačiau šis Vilniaus gyvenamasis rajonas slepia daug daugiau įdomių vietų ir istorijų, todėl alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato per Karoliniškes vingiuojantį pažintinį maršrutą. Kur yra vienintelis Lietuvoje kaklaraiščių tiltas? Kodėl „Sodros“ pastatas yra piltuvėlio formos? Ką bendro Karolinišk...
Exchange Rates
USD 0,843