Praėjusią parą Lietuvoje – 125 koronaviruso atvejai

Praėjusią parą Lietuvoje – 125 koronaviruso atvejai, Furija

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 125 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 52 iš jų registruoti Šiaulių, 39 Kauno, 24 Vilniaus, 6 Panevėžio apskrityse. Dar 2 atvejai fiksuoti Telšių bei po 1 – Klaipėdos ir Tauragės apskrityse.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 97 asmenys. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai iš Lenkijos, Ukrainos ir Rusijos. Tuo metu, 25 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

74 atvejai siejami su protrūkiais

7 atvejai, registruoti vakar, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Iš jų 1 asmuo yra pacientas, 1 darbuotojas ir 5 antriniai atvejai, t. y. darbuotojų šeimos nariai. Šiuo metu iš viso registruoti 63 atvejai, siejami su šiuo protrūkiu: 22 pacientai, 21 darbuotojas ir 20 antrinių atvejų.

8 atvejai, patvirtinti vakar, siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 4 yra darbuotojai ir 4 antriniai atvejai. Bendrai su protrūkiu yra susiję 163 atvejai: 65 pacientai, 67 darbuotojai ir 31 antrinis atvejis.

Šiaulių apskrityje registruoti dar 6 atvejai, siejami su „Kelmės pienine“, iš jų 4 yra darbuotojai ir 2 antriniai atvejai. Iš viso registruoti 27 su protrūkiu susiję atvejai: 20 darbuotojų ir 7 antriniai atvejai.

Taip pat 6 atvejai Šiauliuose siejami su protrūkiu viename iš Šiaulių universiteto (ŠU) kursų. Iš viso registruota 13 susijusių atvejų. Kaip jau NVSC pranešė anksčiau, šiame protrūkyje stebimos sąsajos su COVID-19 atvejais Raseiniuose.

Taip pat toliau fiksuojami atvejai, siejami su Radviliškyje veikiančia siuvykla „Danijus“. Per praėjusią parą registruoti 3 susiję atvejai. Vertinama, kad su židiniu siejami iš viso 8: 5 darbuotojai ir 3 antriniai atvejai.

Panevėžyje registruoti 3 atvejai yra susiję su Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija. Koronavirusas praėjusią parą patvirtintas 3-ims mokiniams, o iš viso su protrūkiu jau siejama 11 COVID-19 atvejų. Šioje mokykloje mokiniams, kuriems paskirta izoliacija, ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Tuo metu, 2 atvejai Telšių apskrityje siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Abu asmenys yra įstaigos darbuotojai. Iš viso šiuo metu registruota 19 susijusių atvejų.

Vilniuje 3 vakarykštę parą patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai siejami su ledo ritulio varžybomis, vykusiomis rugsėjo 19 d. Elektrėnuose (iš viso – 18 atvejų). Kaip jau pranešta anksčiau, NVSC ragina žmones, taip pat dalyvavusius ar stebėjusius varžybas, kreiptis į NVSC specialistus, kad būtų įvertinta jų individuali rizika dėl galimai turėto rizikingo sąlyčio. Duomenis galima pateikti elektoriniu būdu NVSC interneto svetainėje.

5 koronaviruso atvejai, vakar patvirtinti Vilniaus apskrityje, yra susiję su šokių studija „Šokio harmonija“. Iš viso registruota 12 susijusių koronaviruso atvejų. NVSC šiai studijai rugsėjo 30 d. buvo pateikusi rekomendaciją laikinai stabdyti šokio studijos veiklą.

Dar 1 atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su fechtavimosi treniruote. Vertinama, kad su protrūkiu yra susiję 6 infekcijos atvejai.

Kaune vakarykštę parą registruoti 4 atvejai, susiję su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Visi atvejai yra antriniai, 2 iš šių asmenų dirba Kauno valstybinėje filharmonijoje. Vertinama, kad iš viso registruoti 47 su protrūkiu susiję atvejai. Vakar NVSC organizavo nuotolinį susitikimą su Kultūros ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų atstovais. Jame aptarti aktualūs klausimai, kylančios problemos tiek dėl koronaviruso prevencijos, tiek dėl veiksmų, nustačius COVID-19 atvejį.

Dar 6 atvejai, patvirtinti vakar, siejami su protrūkiu Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK), iš kurių 5 asmenys yra darbuotojai ir 1 antrinis atvejis. Iš viso šiuo metu registruota 17 susijusių atvejų.

4 atvejai Kauno apskrityje, Raseiniuose, siejami su protrūkiu Raseinių rajono savivaldybėje (iš viso – 50 susijusių atvejų), 2 – su Raseinių ligonine, asmenys yra darbuotojai (iš viso 26 susiję atvejai). Dar 1 infekcijos atvejis Raseiniuose siejamas su Raseinių Viktoro Petkaus pagrindine mokykla – asmuo yra darbuotojas, iš viso registruoti 5 susiję koronaviruso atvejai.

Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose vakar patvirtintas 1 COVID-19 atvejis. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruoti 56 atvejai: 112 darbuotojų, 40 gyventojų ir 4 antriniai atvejai.

Taip pat Raseiniuose registruoti 2 nauji protrūkiai. Pirmasis – Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“, infekcija vakar patvirtinta 2-iem darbuotojams. Iš viso registruoti 3 susiję atvejai.

Antrasis – 1 atvejis siejamas su protrūkiu Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Iš viso registruoti 3 susiję atvejai.

Taip pat NVSC informuoja, kad kartu su Raseinių rajono savivaldybe kreipėsi į didžių pramonės įmonių, veikiančių Raseinių rajone, administracijas, siekiant užtikrinti, kad šių įmonių darbuotojai dėl COVID-19 būtų testuojami profilaktiškai.

25 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 25 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 5081 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2474 asmenys, 2494 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
koronavirusas Lietuva infekcija karantinas liga susirgimai užsikrėtimai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse. Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtin...
Įvykiai
Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad šiomis dienomis atliekamas Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) pirmojo energetinio bloko (B-1) bandymas, kurio metu tikrinama, kaip veikia bendrosios TE-3 ir B-1 sistemos bei technologiniai įrenginiai. Jočionių g. apylinkėse dirbantys ir gyvenantys žmonės įspėjami, kad šią savaitę ir kitos savaitės pradžioje darbo valandomis iš jėgainės teritorijos gali sklisti neįprasti garsai, o virš aušintuvių p...
Įvykiai
Informuojame, kad nuo lapkričio 1 d. Vilniuje keisis 29-ojo, 35-ojo, 36-ojo, 51-ojo, 65-ojo, 66-ojo, 68-ojo ir 76-ojo maršrutų autobusų tvarkaraščiai, 51-ojo ir 66-ojo autobusų maršrutų trasos. Nuo lapkričio 1 d. Trakų Vokės gyventojų patogumui, 51-ojo maršruto autobusai, visais reisais iš Žemųjų Panerių link Pagirių bei iš Pagirių link Žemųjų Panerių, užsuks į Trakų Vokės gyvenvietę. Nuo lapkričio 1 d. iki 2021 m. kovo 31 d. 66-ojo maršruto autobusai neuž...
Įvykiai
Sostinės savivaldybė kartu su VšĮ Vilniaus miesto klinikine ligonine (Antakalnio g.124), kuri tampa atramine koronavirusu sergančius gydančia ligonine, įrengs 130 lovų, skirtų COVID-19 pacientams – tai bus skubi pagalba Santaros klinikų medikams, kurie paskelbė, jog situacija darosi kritiška ir lovų ligoninėje gali pristigti jau per kelias dienas. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė tam paskirs net du savo korpusus. Vilniaus savivaldybė iš savo biudžeto tam...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė reaguodama į COVID –19 pandemijos sukeltas pasekmes, nusprendė viešbučių (apgyvendinimo) paslaugas teikiančioms įmonėms nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos suteikti 50 proc. dydžio nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatą. Tokiam sprendimui šiandien pritarė sostinės Taryba. Ši lengvata padės apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms užtikrinti viešbučių sektoriaus veiklos tęstinumą, galimybę išlaikyti...
Įvykiai
Vilniaus miesto taryba šiandien trimis atskirais sprendimais sukūrė prielaidas įsisenėjusios Giedraičių gatvės problemos sprendimui. Miesto savivaldybei atsisakius negyvenamosios patalpos Giedraičių g. 2, atšaukus Tarybos sprendimą perimti žemės sklypą visuomenės poreikiams, pakoregavus detalųjį planą, bus pasirašomas ketinimų protokolas tarp miesto administracijos ir bendrovės „Vyspra“. Šalys tariasi dėl viešosios erdvės ir požeminės automobilių saugyklos...
Savivalda
Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgdama į smarkiai augantį COVID-19 viruso atvejų skaičių ir į paskelbtą lokalų karantiną, klientus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Jau kuris laikas dauguma savivaldybės darbuotojų sklandžiai dirbo iš namų: sukurtos el. būdu užsakomos paslaugos, susitikimai perkelti į virtualią erdvę, o nuo spalio 28 dienos nuotoliu aptarnaus ir klientus. Tai padaryti nėra sudėtinga, mat šimtai savivaldybės teikiamų paslaugų jau senokai p...
Įvykiai
Neseniai užbaigusi T. Narbuto-Saltoniškių lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, sostinės įmonė „Grinda“ pradeda didelės teritorijos, apimančios Šeškinės, Pašilaičių, Fabijoniškių bei dalį Žvėryno ir Šnipiškių lietaus nuotekų kolektoriaus, valymo įrenginių ir monitoringo sistemos įrengimą. Šiuo metu pradedami lietaus nuotekų tinklų Geležinio Vilko g. ir Ozo g. sankryžoje tvarkymo darbai. Įrengiant dviejų lygių sankryžą, lietaus nuotekų vamzdynas į es...
Įvairios
Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė eis...
Exchange Rates
USD 0,851