Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, Furija

„Vilniaus klube“ šįvakar iškilmingai pasveikinti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardą pelnę pedagogai. Jau 4 kartą rengiamoje šventėje sostinės šviesuoliai įvertinti už pasiekimus, kūrybiškumą, išskirtinę darbo kokybę ir bendruomeniškumą, juos nominuodami mokiniai dėkojo už įkvėpimą, pagalbą ir meilę.

„Esate išrinkti geriausiais iš geriausių. Visų vilniečių vardu dėkoju už didelę širdį, kūrybiškumą ir kviečiu tuo dalintis su vaikais, kolegomis. Taip pat už prasmingą misiją ir palinkėti atkaklumo toliau ją vykdyti – ugdyti laisvas, kūrybingas ir ateičiai pasirengusias asmenybes, nuo kurių priklausys mūsų šalies ir miesto ateitis. Labai linkiu, kad Jums asmeniškai ši misija kasdien teiktų daug džiaugsmo“, – sveikino metų mokytojus Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mokytojams – kūrėjams įteikti unikalūs vardiniai ženklai – ekslibrisai.

Iš Kenijos kilęs Johnas Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojas) šiemet yra baigęs dar ir gidų kursus, o po karantino jis savo moksleiviams pradėjo organizuoti įdomiąsias pamokas lauke – ekskursijas po Vilnių anglų kalba, kuriose jie tobulina kalbos žinias ir sužino apie Vilniaus istoriją, kultūrą.

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-1
Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-1

Mokytoja Bagočienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija) per informacinių technologijų pamokas kūrybiškai skatina verslumą, yra kompiuteriuko ralio viena aktyviausių dalyvių, kuruoja Fab Lab dirbtuves, kur mokiniai ruošiasi įkurti verslo bendrovę, o jos būrelis – vienas populiariausių mokykloje.

Nominuoti ir siūlyti mokytojus rugsėjo mėnesį galėjo visos ugdymo įstaigų tarybos, mokinių ir tėvų savivaldos institucijos, mokyklų vadovai, pedagogai, mokiniai ir jų tėvai. Aktyvios sostinės bendruomenės pasiūlė per 80 puikių, profesionalių, veiklių kolegų, kurie jų manymu verti „Vilniaus metų mokytojo 2020“ vardo.

Metų mokytojai – ne vien pedagogai, vaikus ugdo ir tėvų bendruomenės nariai. Metų tėvo apdovanojimą gavęs Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazijos tėvų bendruomenės narys) sako, kad tėvų indėlis gali būti daugiau nei didelis, nors daug tėvelių turbūt nejaučia, kokios jų rankose yra galios: „ir nedidelėmis pastangomis galima pasiekti daug aktualių dalykų, pasiūlyti įvairias motyvacines priemones, tvarkas. Organizacine prasme galima daryti įtaką mokyklos veiklai“.

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-2
Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-2

Pasak metų mokytojos Aurelijos Kunigėlienės (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija), būti mokytoja – tai gyventi, nes mokytojavimas yra visas gyvenimas.

Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijai vadovaujanti Daina Valackienė mano, kad mokytojas turi pastoviai būti gyvas, įdomus žmogus: „jis veda didžiulį būrį žmonių, kurie stebi, mokosi, seka juo. Manau mokytojas yra bene svarbiausia profesija”.

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-3
Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-3

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardas“ suteikiamas mokytojams:

Editai Cibulskienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Vieversys“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai),

Natalijai Zabolevičienei (Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai),

Romui Brūzgai (Vilniaus „Vilties“ specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro muzikos mokytojui),

Jurgai Klimkienei (Vilniaus „Šilo“ mokyklos specialiajai pedagogei),

Snieguolei Bagočienei (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos informacinių technologijų mokytojai),

Inai Jurgelienei (Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai),

Daivai Kavaliūnienei (Vilniaus Užupio gimnazijos matematikos mokytojai),

Aurelijai Kunigėlienei (Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos pradinių klasių mokytojai),

Astai Okunevičienei (Vilniaus Vaduvos darželio-mokyklos pradinių klasių mokytojai),

Loretai Petrylienei (Vilniaus Pavilnio progimnazijos pradinių klasių mokytojai),

Jurgitai Turlienei (Vilniaus Maironio progimnazijos muzikos mokytojai),

Rimantui Valančauskui (Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro vadovui),

John‘ui Omolo (Marinos Mižigurskajos privačios gimnazijos ir neformalaus ugdymo įstaigos MB „Jambo“ grupės anglų kalbos mokytojui).

„Vilniaus metų mokytojo 2020 vardą“ pelno
ikimokyklinio, neformaliojo vaikų švietimo ir bendrojo ugdymo įstaigų vadovai:

Janina Danienė (Vilniaus lopšelis-darželis „Pasakaitė“),

Daina Valackienė (Vilniaus „Sietuvos“ progimnazija),

Ana Staniukėnienė (Vilniaus Senvagės gimnazija),

Rebecca Juras (Vilniaus Tarptautinė Mokykla).

Vilniaus metų tėvais, globėjais išrinkti

Nedas Bobinas (Vilniaus jėzuitų gimnazija) ir Agneška Kozlovska (Vilniaus Lazdynų mokykla).

Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė atkreipė dėmesį, kad Vilniuje daugiau nei 15 tūkstančių gerbiamų mokytojų, asmenybių, kuriomis vilniečiai didžiuojasi: „Mokytojai kasdien dalija savo žinias, šilumą ir meilę, o ypač svarbūs ir ypatingi yra pirmieji mokytojai darželiuose, kurie rūpinasi imlia mažųjų vilniečių aplinka, nes tai, ką gauna patys mažiausi – pagrindas visam tolimesniam ugdymui“.

Apdovanotuosius šventinį vakarą ypatingai pasveikino maestro Kostas Smoriginas, koncertavo grupė „The Dittes“. Visi 81 pasiūlyti kandidatai „Vilniaus metų Mokytojo 2020“ vardui gauti buvo pakviesti į literatūros festivalį „Open books“.

Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-4 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-5 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-6 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-7 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-8 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-9 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-10 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-11 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-12 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-13 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-14 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-15 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-16 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-17 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-18 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-19 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-20 Sostinėje išrinkti ir pasveikinti Vilniaus metų mokytojai 2020, nuotrauka-21
Vilniaus miesto savivaldybė
mokytojai apdovanojimas įvykiai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 Kauno, 75 Klaipėdos, 54 Šiaulių, 21 Marijampolės, 20 Telšių, 14 Tauragės, 9 Alytaus, 3 Utenos ir 1 Panevėžio apskrityse. Šiuo metu atlikti 318 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal...
Įvykiai
Šiemet baigta rekonstruoti viena svarbiausių Šnipiškių seniūnijos susisiekimo arterijų – Giedraičių gatvė – tapo saugesnė ir draugiškesnė judėti visiems. Atnaujinta gatvė susisiekimo prasme svarbi ne tik Giedraičių ir S. Fino gatvių gyventojams, bet ir šalia esantiems biurų darbuotojams. Skaičiuojama, kad šia gatve per parą kasdien pravažiuoja daugiau kaip 4 tūkst. transporto priemonių. Tranzitinio automobilių eismo dvipusė ir pėstiesiems nesaugi Giedraiči...
Įvykiai
Saugesnės ir gyvesnės gatvės gyvenamųjų namų, įmonių apsuptyje, kur kasdien įvairiai juda daugybė žmonių – Vilniuje pradedamos įrengti ramaus eismo zonos. Pilotiniam projektui pasirinkta Naugarduko gatvė, kur automobiliai jau juda lėčiau, o pati gatvė žingsnis po žingsnio formuojama kaip viešoji erdvė, atveriant ją dviratininkams, pėstiesiems. Pagal šiuos principus neseniai baigta tvarkyti Giedraičių gatvė, ramaus eismo gatvių privalumus mato keliaujantiej...
Savivalda
Sostinės savivaldybė buria Vilniaus sveikatos komandą – sukvietė kelias dešimtis Vilniuje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų ir jas vienijančių organizacijų aptarti pandemijos valdymą ir kylančias problemas: kuo šiandien galima padėti medikams, kur yra silpnosios grandys, kur galbūt per menkai pasiruošta valstybės lygmeniu, kokie sukaupti rezervai ir su kokiais iššūkiais šiandien susiduriama pirmosiose fronto linijose. Nuotoliniu būdu vykusiame pirmaj...
Įvykiai
Sparčiai gražėjančioje Trakų Vokės dvaro sodyboje šiandien pažymėta kertinių dvaro fasadų ir interjero atnaujinimo darbų pradžia – ta proga su pažadu puoselėti senųjų dvaro sodybos ir parko architektų ir projektuotojų kūrinį į rūmų centrinių laiptų pamatą įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms. Rūmų ir sodybos sutvarkymas leis ilgus dešimtmečius džiaugtis ypatingu paveldo objektu Vilniuje. „Džiaugiuosi matydamas, kaip keičiasi, gražėja, auga, atsiskleid...
Įvykiai
Bendruomeninėms veikloms ir kasdieniams Naujamiesčio gyventojų pasivaikščiojimams vis patrauklesne tampanti Naugarduko gatvės dalis nuo Vytenio iki Švitrigailos gatvių šį sekmadienį, nuo 10 iki 14 val. virs turgumi su ūkininkų prekėmis tiesiai iš kaimo, maisto vagonėliais ant ratų. Šioje atkarpoje bus laikinai ribojamas automobilių eismas. Spalio 25 d. nuo 9.30 iki 14.30 val. dėl vyksiančio renginio „Gatvės turgus“, Naugarduko gatvės dalyje nuo Švitrigailo...
Įvairios
Maistinių riebalų likučiai, kartu su nuotekomis patenkantys į miesto kanalizaciją, sukelia daug iššūkių. Tačiau yra būdas šias problematiškas atliekas panaudoti naudingai – perdirbti ir išgauti žaliąją energiją. Tokį projektą šiuo metu planuoja didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė – „Vilniaus vandenys“. Skaičiuojama, kad įgyvendinus projektą per metus būtų galima perdirbti iki 500 tonų riebalų, o naudą pajustų ir maitinimo verslas, ir miesto gyvento...
Įvykiai
Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai Vėlinėms, Vilniaus miesto kapinėse pastatyta apie 40 papildomų konteinerių, skirtų įvairioms atliekoms. Daugelyje sostinės kapinių atliekos išvežamos kasdien, dalyje jų išvežimo periodiškumas keičiamas pagal poreikį. Šiuo metu beveik visose Vilniaus kapinėse lankytojai gali naudotis rūšiavimui skirtais konteineriais. Kairėnų ir Liepynės kapines administruojanti bendrovė atliekas rūšiuoja prieš išvežant į sąvartynus. Mies...
Sveikata
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse. Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu t...
Exchange Rates
USD 0,844