Vilniaus kameros

                                                                                   KATEDROS AIKŠTĖ

Vilniaus Katedra yra svarbi Lietuvos kultūrinio paveldo dalis. Per ilgą savo istoriją katedra buvo daug kartų sugriauta ir vėl atstatyta, o šiandien ji išdidžiai stūkso pačioje miesto širdyje ir yra dėmesio centre visų miesto švenčių metu – religinių, etninių ir nacionalinių.

Katedra saugo daugybę paslapčių, ir net keletas senovinių šaltinių užsimena apie tai, jog šioje vietoje egzistavo pagoniška šventykla, skirta griaustinio dievui Perkūnui. XIII amžiuje šis pastatas paverstas bažnyčia.

Katedrą supa Katedros aikštė, tarnavusi kaip gynybinių miesto sienų, bokštų ir netgi vyskupijos vieta. Šiais laikais aikštėje dieną naktį aidi žmonių šurmulys, nes čia lankosi ir turistai, ir vietiniai. Porelės, dviratininkai, riedlentininkai ir kiti žmonės mėgaujasi šia įstabaus grožio katedra ir ne mažiau nuostabia jos aikšte. Katedros aikštėje vyksta daugybė renginių, koncertų, festivalių ir švenčių.

                                                                                 VILNIAUS MIESTO CENTRAS

Vilnius yra Lietuvos sostinė ir antras pagal dydį Baltijos šalių miestas. Žvelgiant į istoriją, Vilnius kadaise priklausė daugeliui šlovingų valstybių ir karalysčių, kaip kad Didžiajai Lietuvos Kunigaikštystei, Lenkijos–Lietuvos Abiejų Tautų Respublikai ir, žinoma, Lietuvos Respublikai.

Vis dėlto miestas įžymus ne vien dėl savo istorinės ir kultūrinės vertės. Vilnius taip pat yra Lietuvos ekonominis, politinis ir susisiekimo centras bei daugumos tarptautinių kompanijų ir verslo centrų vieta.

                                                                                   HALĖS TURGUS

Vilnius neabejotinai yra vienas iš gražiausių miestų visame Baltijos regione. Tai susiję su turtinga Lietuvos istorija, kuri paliko pėdsaką miesto architektūroje. Senamiestis pasižymi įvairiais architektūros stiliais, tokiais kaip gotika, klasicizmas, barokas ir modernus stilius, o tai, be abejo, pritraukia daugybę turistų. Vienas iš pavyzdžių yra Halės turgus, kurį galite pamatyti per kamerą. 
1906 metais atidarytas turgus, kuris pastatytas garsaus Lietuvos architekoto Vaclovo Mihnečiaus, yra didžiausias turgus Vilniuje ir viena iš populiariausių prekybos vietų senamiestyje. Apsilankę turguje jūs galite įsigyti kelių rūšių rūkytos ir šviežios mėsos, vaisių, daržovių ir kitokių maisto bei kasdieninių produktų.

Po renovacijos 2006 metais, atliktos praėjus 100 metų po turgaus atidarymo, dabar ši prekybos vieta atrodo moderniau, tačiau taip išlaiko ir pradinį įvaizdį. Dėka to turgus tobulai dera prie spalvingos Vilniaus dalies ir kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš Lietuvos ir kitų šalių.

                                                                                   ŠV. JONO GATVĖ

                                                                                VAIZDAS IŠ „CROWNE PLAZA"

                                                                  VAIZDAS NUO VIEŠBUČIO RAMADA (IMPERIAL)

Lietuvos nacionalinė filharmonija yra didžiausia koncertų organizacija Lietuvoje, nuo 1998 m. turinti nacionalinės kultūrinės institucijos stautsą. Nacionalinė filharmonija atsakinga už svarbiausius Vilniaus muzikinius renginius ir koncertų ciklus, tokius kaip Vilniaus festivalis. Filharmonija taip pat organizuoja ir kituose miestuose vykstančius renginius, pavyzdžiui, Palangos „Nakties serenadas“ ir muzikos festivalį „Kuršių Nerija“ Neringoje.

Nacionalinė filharmonija dirba išvien su žymiausiais Lietuvos nacionaliniais muzikos kolektyvais ir orkestrais. Nacionalinės filharmonijos pastatas įsikūręs Vilniaus senamiesčio viduryje, koncertai dažniausiai vyksta mažojoje ir didžiojoje koncertų salėse. Nacionalinė filharmonija pasižymi unikalia eklektiška architektūra, jungiančia skirtingus stilius. Kai kurie stiliaus pasirinkimai atsirado dėl renovacijų metu atliktų pataisymų. Kas vakarą pastatas ryškiai apšviečiamas, taip jam suteikiant dar daugiau žavesio.

                                                              VAIZDAS NUO NARUČIO VIEŠBUČIO